Lékárna.cz

Magazín Lékárna.cz

Dračí krev neboli Sangre de Drago je přírodní tekutá pryskyřice tmavě červené barvy, jejíž užívání má dlouhou tradici v Peru a v minulosti ji využívali i ve starověkém Řecku, Římě, Indii nebo Číně.…

více

Fenylketonurie (PKU nemoc) je poměrně vzácná dědičná porucha metabolismu, která vlivem nedostatku jaterního enzymu fenylalaninhydroxylázy způsobuje hromadění aminokyseliny fenylalaninu v krvi a…

více

Hylak Forte je v lékárnách (jak kamenných, tak internetových) nedostupný. Předběžná informace ze SÚKL hovoří o tom, že výroba by měla být obnovena 31. 7. 2024. Jelikož se jedná o registrovaný léčivý…

více

Crohnova choroba je autoimunitní chronické onemocnění trávicího traktu. Způsobuje zánětlivé procesy v různých částech trávicí soustavy, nejčastěji však v oblasti spojení tenkého a tlustého střeva.…

více

Ostropestřec mariánský (Silybum marianum) je krásný noblesní bodlák z jehož semen se získává extrakt silymarin, který vykazuje ochranný účinek ve vztahu k jaterním buňkám.

více

Probiotika napomáhají imunitnímu systému v boji s nemocemi tím, že podporují zdraví střevního mikrobiomu a chrání ho před škodlivými bakteriemi, kvasinkami, houbami i viry. Najdeme je v běžné stravě,…

více

Trápí vás průjmy, křeče v břiše či zvracení po návratu z grilování, cukrárny či restaurace? Může jít o nákazu salmonelou. Přečtěte si jaké jsou příznaky, inkubační doba, léčba a dieta.

více

Psyllium (jitrocel indický) je zdrojem ve vodě rozpustné vlákniny, která přispívá ke správnému fungování střevního traktu. Je to skvělý a lety osvědčený pomocník, který se hodí téměř pro každého, kdo…

více

Lněné semínko se pěstuje ve dvou variantách (len hnědý a len zlatý) a má mnoho benefitů prospěšných zdraví. Připravili jsme pro vás pár tipů a rad, proč byste ho měli zařadit do svého jídelníčku…

více

Kurkumu znáte nejspíš z kuchyně, ale my pro vás máme tipy, jak ji využít tak, aby prospívala vašemu zdraví - působí totiž příznivě na  normální funkci pokožky, zdravé trávení či normální stav kloubů…

více

Proteiny jsou základními stavebními kameny v našem těle a organismus se bez nich neobejde. Získává je stravou a neukládá je do zásoby. Proteiny jsou velmi oblíbené u sportovců, pomáhají totiž tvořit…

více

Diety nedrží jen ti, kteří se snaží shodit pár kil, ale také ti, kteří chtějí ulehčit svému zažívání a podpořit  tak své zdraví. Vysvětlíme vám ve zkratce princip diet a doporučíme co jíst a co ze…

více

Odborná poradna

Začalo mě bolet v krku, může to být záškrt? Co je to záškrt, jaké má příznaky a jak se léčí? Jak často se záškrt objevuje v Česku? Existuje na něj očkování?

Záškrt je infekční onemocnění, které způsobuje bakterie Corynebacterium diphtheriae, respektive její toxin. Tento toxin postihuje horní cesty dýchací a způsobuje odumírání jejich sliznice a vznik…

celá odpověď

Chodím pravidelně plavat a vždy se mi do ucha dostane voda. Jak dostat vodu z ucha?

Voda v uchu je nepříjemná záležitost. Zkuste ji z ucha dostat potřásáním nebo poskakováním, případně nakloněním hlavy na stranu, aby voda mohla vytéct. Zkusit můžete i cíp ručníku nebo kapesníku ,do…

celá odpověď

Pediatr napsal synovi Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Fenistil kapky, jak správně píšete, se používá především k léčbě senné a celoroční alergické rýmy. Fenistil má ale i mírně sedativní efekt, který někteří pediatři využívají i k tišení kašle,…

celá odpověď

Jak často musím chodit na kontrolu krve ve stolici?

Test okultního krvácení by se měl provádět 1x ročně ve věku 50-55 let. Poté stačí 1x za 2 roky. Druhou variantou je kolonoskopie, která se od 50. toku života provádí 1x za 10 let. 

celá odpověď

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.