Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.

Matcha Tea BIO

Články

Co potřebujete vědět o elektrických zubních kartáčcích

Víte, že si nemusíte zuby čistit dlouho, aby byly zdravé a bělostné? Stačí vám k tomu dvě minuty času ráno a večer. Zkuste elektrický zubní kartáček. Prozradíme vám, co byste o nich měli vědět a jaké jsou rozdíly v jednotlivých typech.

ARCHIV

Sušenky bez palmového oleje

Pokud rádi mlsáte a máte po ruce zrovna nějakou sušenku, koukněte se na její složení. Palmový olej je totiž levný a je obsažen skoro ve všem.

ARCHIV

Probiotika nebo prebiotika? Kdy a proč je užívat

Probiotika nebo prebiotika? Taky v tom nemáte jasno? Zkuste si představit svůj trávicí trakt jako řeku. Probiotika jsou malé rybky, co v ní plavou. A prebiotika jsou chleba, který jim házíme, aby se měly dobře. Které "rybky" v řece chcete a které ne, kdy vysadit nové a kdy je přikrmit, to se dočtete v následujícím článku. Už bez velkých metafor, slibuji.

ARCHIV

Intimní hygiena: Svědění v intimních partiích

Nepříjemné leč časté téma mnoha žen. Která z nás by to neznala, ať už se jedná o jednorázovou infekci, nebo o neustále se vracející bakteriální či kvasinkovou infekci, svědění a pálení v pochvě i svědivé výtoky. Zkrátka vaginální infekce je otravná, špatně zahnatelná a vracející se potvora, s kterou je nutno řádně zatočit. Někdy ovšem kvůli tomu musíte změnit styl života i způsob hygieny.

ARCHIV

Poruchy pozornosti

Bývá vaše dítě často nesoustředěné a zasněné? Neslyší díky tomu, co mu říkáte? Zapomíná a ztrácí své věci? Je divoké, neposlušné, u ničeho dlouho neposedí? Ze školy nosí jednu poznámku za druhou? Pere se, odmlouvá, předbíhá, neustále vám skáče do řeči? Potom je možné, že má poruchu pozornosti.

ARCHIV

Vše, co potřebujete vědět o biopotravinách

Biopotraviny si hledají čím dál častěji cestu do našeho jídelníčku. Možná se už i vám stalo, že jste přemýšleli, zda se vám nákup potravin s označením BIO vůbec vyplatí. V čem jsou výjimečné?

ARCHIV

Plíseň na nohou - problém, který dokáže potrápit

Ať už si plíseň nohou přineseme z bazénu, kde chodíme bosi, nebo je na vině teplá zimní obuv, kterou nesundáme celý den, musíme se jí rychle zbavit. To ale není zrovna jednoduché. Jak si s plísní na nohou poradit? Pomohou antimykotika z lékárny i babské rady.

ARCHIV

Kulinářský rádce pro nemocné

Konečně je na internetu místo, které vychází vstříc potřebám těm, jejichž chutě omezuje nemoc. Nový portál Recept na zdraví.cz obsahuje názory odborníků na téma životosprávy, recepty rozdělené podle diagnóz i praktické rady.

ARCHIV