Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.

čaje Lékárny.cz

Články

Co potřebujete vědět o elektrických zubních kartáčcích

Víte, že si nemusíte zuby čistit dlouho, aby byly zdravé a bělostné? Stačí vám k tomu dvě minuty času ráno a večer. Zkuste elektrický zubní kartáček. Prozradíme vám, co byste o nich měli vědět a jaké jsou rozdíly v jednotlivých typech.

ARCHIV

Strašák jménem menopauza: pomůže hormonální léčba

Je vám mezi 49 a 51 lety a trápí vás návaly horka, pocení, únava, bušení srdce, nervozita či bolest prsou? Pak je na čase zbystřit, protože se může jednat o přechod neboli menopauzu. Zažíváte období tzv. klimakteria, které je spojeno s určitými problémy či symptomy, jež však mají řešení.

ARCHIV

Probiotika nebo prebiotika? Kdy a proč je užívat

Probiotika nebo prebiotika? Taky v tom nemáte jasno? Zkuste si představit svůj trávicí trakt jako řeku. Probiotika jsou malé rybky, co v ní plavou. A prebiotika jsou chleba, který jim házíme, aby se měly dobře. Které "rybky" v řece chcete a které ne, kdy vysadit nové a kdy je přikrmit, to se dočtete v následujícím článku. Už bez velkých metafor, slibuji.

ARCHIV

Intimní hygiena: Svědění v intimních partiích

Nepříjemné leč časté téma mnoha žen. Která z nás by to neznala, ať už se jedná o jednorázovou infekci, nebo o neustále se vracející bakteriální či kvasinkovou infekci, svědění a pálení v pochvě i svědivé výtoky. Zkrátka vaginální infekce je otravná, špatně zahnatelná a vracející se potvora, s kterou je nutno řádně zatočit. Někdy ovšem kvůli tomu musíte změnit styl života i způsob hygieny.

ARCHIV

Děti a čištění zubů. Může je bavit?

Čištění zubů patří k základním hygienickým návykům a mělo by být pro děti přirozenou součástí dne. Kdy s ním začít? A jak malé neposedy udrže pár minut v klidu před umyvadlem?

ARCHIV

Fenomén cukr. Proč bychom se mu měli vyhýbat obloukem?

Cukry jsou všude kolem nás. Za posledních 50 let se jejich konzumace po celém světě ztrojnásobila. Jsou totiž téměř ve všech zpracovaných potravinách. Někdy je konzumujeme záměrně, když nás honí mlsná. Jindy o nich vůbec nevíme. Tak jako u každé potraviny, i u cukru platí, že bychom si měli vybírat jenom ten kvalitní.

ARCHIV

Plíseň na nohou - problém, který dokáže potrápit

Ať už si plíseň nohou přineseme z bazénu, kde chodíme bosi, nebo je na vině teplá zimní obuv, kterou nesundáme celý den, musíme se jí rychle zbavit. To ale není zrovna jednoduché. Jak si s plísní na nohou poradit? Pomohou antimykotika z lékárny i babské rady.

ARCHIV

Kulinářský rádce pro nemocné

Konečně je na internetu místo, které vychází vstříc potřebám těm, jejichž chutě omezuje nemoc. Nový portál Recept na zdraví.cz obsahuje názory odborníků na téma životosprávy, recepty rozdělené podle diagnóz i praktické rady.

ARCHIV