Moje srdcovky

Úvodní strana » KoronaINDEX Lékárna.cz

KoronaINDEX Lékárna.cz

KoronaINDEX Lékárna.cz ukazuje trend nákupního chování, které reaguje na vývoj nákazy COVID-19 a informace s tímto tématem související. Jednoduše řečeno: jak pod vlivem různých informací a opatření týkajících se COVID-19 lidé nakupují specifický sortiment pro svoje zdraví. 

Index průběžně vyhodnocuje data o těchto nákupech na Lékárna.cz a zobrazuje porovnání růstu obratu v kategoriích dezinfekcí a antibakteriálních gelů, vitamínů a doplňků stravy na podporu imunity, volně prodejných léků na chřipku a bolest a zdravotnických prostředků (roušek). Tyto kategorie na Lékárna.cz denně vyhledává asi 20 tisíc lidí.

KoronaINDEX Lékárna.cz poměřuje aktuální růst obratu v těchto kategoriích vůči maximu v jarní koronakrizi. Graf pak jednoduše zobrazuje celoroční vývoj pro porovnání, v jaké míře zákazníci v průběhu roku 2020 nakupovali specifický sortiment. Pro jednodušší orientaci připomínáme hlavní časové milníky: informace o prvním nakaženém COVID-19 v České republice byla zveřejněna v 8. týdnu, v 11. týdnu pak začala platit mimořádná opatření.

Šipka s číslem pak vyjadřuje, jak rychle index roste oproti předchozímu dni.

Mějte na paměti, že: 

 

Aktuální hodnota KoronaINDEXu Lékárna.cz: 

69,08 -4% změna

Komentář:

„KoronaINDEX už 2 týdny vytrvale ukazuje až nadměrné nákupy lékárenského sortimentu, který souvisí s COVID-19. A i když trend signalizuje mírné zpomalování, přesto obraty na Lékárna.cz kopírují stav z letošního března, kdy epidemie naplno vypukla.

Při bližším pohledu vidím dva zajímavě příklady: vitamín D a jednorázové roušky. Oboje opravdu prodáváme ve vysokých číslech. Vitamín D se ale do TOP prodejů vyšvihnul až v posledních několika dnech, kdy probleskla informace o jeho vlivu na imunitu. Následovala pochopitelně obrovská poptávka. U nás na Lékárna.cz ho teď zákazníci nakupují 8x víc než na začátku září - to už je poptávka přímo extrémní! Roušek se teď nakupuje 2x víc než na začátku září. Oba nárůsty jsou vysoké, ale sdělují jiné příběhy: roušky měňme často, aby byly účinné, v rodině se jich v aktuální situaci spotřebuje fakt hodně a je to tak dobře. U vitamínu D tu spotřebu ale jako lékárník tak radostně nevítám: silná imunita není jen ve spolknuté pilulce, ale hlavně v dlouhodobé péči o stav svého těla, v životním stylu, zdravém jídle a dostatku pohybu. Bohužel lidé se hodně spoléhají na to, že tuhle péči o sebe nahradí pilulkou. Ale člověk, který má zdravou životosprávu, má dostatek pohybu, pokud možno nekouří, nekonzumuje moc alkoholu, tak jeho zdraví tyto doplňky a vitamíny ani nepotřebuje."

PharmDr. Vladimír Finsterle, zakladatel Lékárna.cz

Co KoronaINDEX říká 

Nabízíme vám pohled na vývoj v nákupech specifického sortimentu na Lékárna.cz v průběhu letošního roku, ze kterého lze docela jednoduše a intuitivně odvodit aktuální stav i vývoj. Při najetí myší na jednotlivé sloupečky v grafu se zobrazí KoronaINDEX k uvedenému datu. Vývoj napovídají i barvy: 

 

 

 

 

Stop virům

I v našem eshopu nakoupíte ochranné pomůcky proti virům - máme pro vás roušky, dezinfekce, doplňky stravy pro podporu imunity, vitamíny a mnoho dalšího - přesvědčte se sami!

DO NABÍDKY

Nejprodávanější značky

Výhodné nabídky už nemusíte hledat

pošleme vám je e-mailem :)

Zkuste to, odhlásit se koneckonců můžete kdykoli.
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám