Úvodní strana » KoronaINDEX Lékárna.cz

KoronaINDEX Lékárna.cz

KoronaINDEX Lékárna.cz ukazuje trend nákupů, které reagují na vývoj nákazy COVID-19. Jednoduše řečeno: jak pod vlivem různých informací a opatření týkajících se COVID-19 lidé nakupují specifický sortiment pro svoje zdraví. Index průběžně vyhodnocuje data o těchto nákupech na Lékárna.cz a porovnává celkové denní obraty v kategoriích dezinfekcí a antibakteriálních gelů, vitamínů a doplňků stravy na podporu imunity, volně prodejných léků na chřipku a bolest a zdravotnických prostředků (roušek, respirátorů). Tyto kategorie na Lékárna.cz denně vyhledává asi 20 tisíc lidí.

V grafu pak koronaINDEX ukazuje vývoj obratů od počátku roku 2020 do aktuálního dne v roce v jednoduchém semaforovém barevném rozlišení. Hodnota 100 je nejvyšší dosažená hodnota, k ní jsou vztaženy všechny ostatní předcházející. Šipka s číslem pak vyjadřuje, jak rychle index roste oproti předchozímu dni.

Pro jednodušší orientaci připomínáme pdo grafem i hlavní časové milníky, které jsou pro pohyby obratů lékárenského sortimentu důležité.

Aktuálně má koronaINDEX Lékárna.cz hodnotu/trend/% změny proti předchozímu dni:

23,00 0% změna

Komentář:

Pohled do nákupních košíků našich zákazníků letos v březnu a loni v březnu nabízí zajímavé srovnání: právě teď je plníme zdravou výživou a přípravky na hubnutí, letos se v této kategorii nakupuje o téměř 70 % víc než loni touto dobou. Staráme se zřejmě o „velikost“ svého těla, což je dobře zvlášť vzhledem k omezeným možnostem pohybu. Ale bohužel také vidím, že péči o tělo už nedáváme tolik co loni - svědčí o tom pokles prodejů tělové kosmetiky, parfémů a antiperspirantů o cca 25 % oproti loňskému březnu.

Ale vraťme se ke covidovému sortimentu,který se stále na Lékárna.cz mohutně nakupuje. Trvají vysoké prodeje respirátorů a nově jim sekundují i domácí rychlotesty na covid. Ve stále se nelepšící situaci v šíření nákazy začali zákazníci znovu obracet zájem k doplňkům stravy - ty s hlívou a rakytníkem jsou aktuálně nejprodávanější kategorie doplňků stravy. Léky na bolest hlavy se již několik týdnů drží v pásmu vyšších nákupů, což může společně s narůstajícími prodeji léků na podporu spánku a na nervovou soustavu signalizovat, že se u lidí začínají projevovat psychické obtíže.

Přeji si, aby první jarní sluníčko přineslo do našich životů optimismus – zdá se, že to je to, po čem je momentálně nejvyšší poptávka.

PharmDr. Vladimír Finsterle, zakladatel Lékárna.cz

Co KoronaINDEX říká 

Při najetí myší na jednotlivé sloupečky v grafu se zobrazí hodnota KoronaINDEXu k uvedenému datu. Vývoj napovídají i barvy: 

 

 

2020:

2021

 

Stop virům

I v našem eshopu nakoupíte ochranné pomůcky proti virům - máme pro vás roušky, dezinfekce, doplňky stravy pro podporu imunity, vitamíny a mnoho dalšího - přesvědčte se sami!

DO NABÍDKY

Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám
Zeptejte se lékárníka