Lékárna.cz
Hledat

Indexy zdravého životního stylu

Index každodenního vývoje zdravého životního stylu v ČR. Vyhodnocuje nákupy zákazníků Lékárna.cz, v kategoriích souvisejících se zdravou stravou, sportem, hubnutím, spánkem, stresem a odvykáním kouření. Vývoj ukazujeme jako celek, ale i po uvedených oblastech. Jednoduše řečeno: zda a jak se pod vlivem různých informací mění náš přístup k vlastnímu životu.

Jak index počítáme
29,00
-1,67%

Komentář

Zdravý životní styl… Každý den o něm slyšíme a třeba na něj i každý den myslíme. Začíná tím, co jíme, jak spíme i myslíme, zda cvičíme, udržujeme si nadhled a životní rovnováhu, neničíme si zdraví nikotinem a alkoholem. Ale možná si mnoho lidí v každodenním shonu je těžko hledá čas pro sebe, čas pro změnu. Vždyť jsme všichni tak zaneprázdnění a pohodlí nás často přemůže.

Lékárna.cz se to rozhodla pomoci tomu, abyste se cítili dobře, a proto od teď budeme měřit a ukovat na reálných prodejních datech, jak na tom jako společnost s cestou ke zdravému životnímu stylu jsme. Náš Index zdravého životního stylu je jedinečný a věřím v jeho významnou hodnotu: ukážeme nejen realitu, ale i cestu, možnosti, inspiraci a když budete potřebovat, rádi poradíme. Našim společným cílem je zdraví každého z nás a to, jak ho sami vědomě ovlivňujeme tak, abychom se cítili dobře.

PharmDr. Vladimír Finsterle,  zakladatel Lékárna.cz

35
-1,73%

Zdravá strava

Správná výživa, vyvážená strava je pro zdraví důležitá a jen my sami si vybíráme, co jíme. Index vyjadřuje nákupy zdravých potravin, bio potravin a potravin bez palmového oleje v nákupech na Lékárna.cz.

8
-0,88%

Spánek

Dobře se vyspat je základem pohody. Někdy si k tomu ale musíme pomoci, index shrnuje prodej volně prodejných léků, doplňků stravy a vitamínů na podporu spánku, ale i zdravotních potřeb. Tedy vše, díky čemu můžeme dosáhnout klidného a vydatného spánku.

62
-0,13%

Sportování

Zahrnout pohyb do života není nic těžkého pro toho, kdo to myslí se svým zdravím vážně, doplňuje do svých aktivit různé sportovní potřeby a své aktivity měří. Právě to index ukazuje.

27
-1,52%

Stres

Zvládání stresu je důležitou součástí zdravého životního stylu a technik je spousta. Index zohledňuje nákupy volně prodejných léků na stres a úzkost, také doplňků stravy a vitamínů, které mohou přispět k posílení nervové soustavy.

16
-0,64%

Hubnutí

Udržovat si přiměřenou hmotnost je velmi důležité pro zdraví, mnoho nemocí naše hmotnost způsobuje nebo negativně ovlivňuje. Index odráží nákupy dietních potravin, diet, doplňků stravy a vitamínů, které mohou přispívat ke kontrole hmotnosti.

26
-5,15%

Odvykání kouření

Kouření škodí zdraví, to je známá věc. Index ukazuje, jak s ním kuřáci bojují – a to nákupy volně prodejných léků a pomůcek na odvykání kouření.

Jak indexy měříme

Index zdravého životního stylu každý den vyhodnocuje nákupy zákazníků Lékárna.cz v kategoriích přímo souvisejících se zdravou stravou, sportem, hubnutím, spánkem, stresem a odvykáním kouření. Vývoj ukazujeme jako celek, ale i po jednotlivých oblastech, které do zdravého životního stylu patří. Graf pak názorně ukazuje vývoj obratů od počátku roku 2022 do aktuálního dne v roce.

Co říkají hodnoty indexu

méně než 20: standardní nákupy
20 - 39: zájem o sortiment je lehce nad normálem
40 - 59: zájem o sortiment roste
60 - 79: o sortiment je zvýšený zájem
80 - 99: vysoký zájem o sortiment
100: prodej sortimentu dosahuje historického maxima
Zeptejte se lékárníka

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.