Oblíbené položky

Úvodní strana » Odborné poradenství

Zeptejte se nás

Na dotazy k volbě léků, dávkování či kontraindikacím zdarma odpovídáme každý den. Zeptejte se nás sami, nebo se podívejte na dotazy, které jsme už zodpověděli.

 

Zeptejte se nás

Odpovíme vám zdarma na e-mail nejpozději následující pracovní den.

Zodpovězené dotazy

Trávení Péče o tělo Pohyb Děti Imunita Zdraví z přírody Ženy Léčivé přípravky Srdce a cévy Bolest Vlasy Detoxikace Kosmetika Muži Kůže Zuby Oči

Jsou vitamíny Gravital určené i pro druhý a třetí trimestr těhotenství?

Mgr. Pavla Horáková Mgr. Pavla Horáková

Ano, Gravital můžete užívat po celou dobu těhotenství, jsou určené i pro období kojení. Užívá se jedna tableta denně, ideálně ráno po jídle a zapít větším množstvím vody.

Ženy

Chtěla bych posílit imunitní systém své osmileté dceři pomocí laktobacilů. Slyšela jsem, že rozhodující je počet kmenů v přípravku...? Který přípravek bych měla zvolit?

Mgr. Pavla Horáková Mgr. Pavla Horáková

Pro podporu imunitního systému bych volila kombinaci Laktobacily + imunoglukan. Imunoglukan sirup je určen pro menší děti, kapsle pro větší děti a dospělé. Vhodná je i kombinace hlíva ústřičná s laktobacily 
U laktobacilů je důležitý nejen počet kmenů, ale hlavně počet živých bakterií.
Vhodné jsou např.:BiopronLaktobacily Swiss nebo GS Laktobacily forte .
 

Trávení Děti Imunita

Asi 10 let jsem brala antikoncepci kvůli problému s problematickou a mastící se pleti. Po vysazení antikoncepce se mi pleť velmi zhoršila, začala se zase mastit a vytvářet se i pupínky. Ráda bych se poradila, zda existuje nějaký prostředek pro můj problém. Děkuji za radu a doporučení.

Mgr. Pavla Horáková Mgr. Pavla Horáková

Pro zdravější pleť je velmi důležitý celkový stav organismu, především jater. Takže určitě je za potřebí trochu změnit životní styl - jíst dostatek pestré stravy bohaté na vlákninu a zinek, snížit konzumaci mléka, mastných výrobků a cukru.

Důležitá je péče o pleť i zvnějšku. Výborné zkušenosti máme s produkty řady Bioderma Sebium. Důležité jsou 2 kroky. Čištění a odlíčení pleti ráno a večer (micelární vody nebo gel - obyčejná voda nestačí) a pečující pleťové krémy ( Global nebo AKN). Možné je použít i doplňkovou péči (pleťové masky, peeling,..)

Dobré zkušenosti máme i přípravky pro vnitřní použití Acnevac nebo VITAHARMONY Zinek forte. K pročištění organismu je vhodná i chlorella či ostropestřec.

Ke zlepšení hormonální rovnováhy (akné může způsobovat i nedostatek ženských hormonů - především progesteronu) jsou vonné bylinky jako např. Kontryhel, andělika čínská a maca.

Pokud akné přetrvává či se zhoršuje, doporučuji návštevu kožního lékaře.

Péče o tělo Ženy Kosmetika Kůže

Bolelo mě v noci asi 4 hodiny hodně v krku a ráno jsem zjistila, že nemůžu mluvit, naprostá ztráta hlasu. V krku už mě nebolí ani při polykání, jen mám pocit zahlenění a menšího tlaku. Můžete mi poradit co na chrapot a hlasivky?

Mgr. Pavla Horáková Mgr. Pavla Horáková

Při problémech s hlasivkami je vhodné zachovat hlasový klid, tj. mluvit co nejméně a hlavně nešeptat. Šepot namáhá hlasivky nejvíc. Dobré zkušenosti máme s pastilkami s islandským lišejníkem. Výborné jsou i pastilky Vincentka , které mají zvlhčující účinky.
Osvědčilo se mi i cucání homeopatického léku Homeovox.
Pomohou i Priesnitzovy zábaly, kloktání teplé Vincentky nebo solného roztoku a dodržování dostatečného pitného režimu.

Zdraví z přírody

Zvažuji koupi mezizubního kartáčku. Všimla jsem si že je více velikostí. Můžete mi poradit podle čeho se mám řídit, abych si zvolila správnou velikost?

Mgr. Pavla Horáková Mgr. Pavla Horáková

Mezizubní kartáčky se vybírají podle velikosti mezizubních prostor. Nejlépe poradí zubní lékař nebo dentální hygienistka, kteří vám vysvětlí a ukáží použití kartáčku a vyberou vhodnou velikost. Většinou jedna velikost kartáčků nestačí a bude potřeba kombinace více velikostí. Vpředu jsou mezery spíše menší než mezi stoličkami nebo naopak, záleží na konstituci chrupu. Nejpoužívanější jsou mezizubní kartáčky Tepe a Curaprox.
 

Zuby

Ráda bych si koupila volně prodejný lék (tablety, příp. kapky na oči) na alergické svědění očí. Můžete mi poradit? Suché oči mám celý rok, popraskané žilky občas, nyní aktuálně svědění, vzhledem k alergii na pyl. Objednala jsem se na alergologii - ale termín mám až za delší dobu. Potřebuji řešit nyní problém akutně.

Mgr. Pavla Horáková Mgr. Pavla Horáková

Pokud se ke svědění a pálení očí přidávají i jiné alergické projevy (tj. alergická rýma, kašel, vyrážka,..), doporučuji zakoupit si nějaké antihistaminikum (Xyzal, Zyrtec, Claritine,..) a užívat 1 tabletu denně. To by mělo zmírnit alergickou reakci.

Do očí je vhodný Allergodil nebo Livostin.

Na suché podrážděné oči doporučuji kapky v nichž je obsažena kyselina hyaluronová.

Nyní by bylo vhodné k výše uvedeným kapkám přidat Hylo-protect, které obsahují i složku redukující zánětlivé a alergické projevy. Po zbytek roku lze kapat také Hylo-protect nebo např. Hylo-comod

Výhodou kapek Hylo- je skutečnost, že po prvním použití vydrží déle než půl roku díky speciálnímu uzávěru.

Odstup od kapání různých druhů kapek by měl být minimálně 15 minut. Nejprve bych kápla Hylo-protect a po 15-30 minutách Allergodil nebo Livostin.

 
 

Imunita Oči

Mám příznaky dny na prstech u nohy. Je na trhu něco na tuto nemoc bez předpisu?

Mgr. Pavla Horáková Mgr. Pavla Horáková

Pokud máte dnu v akutní fázi, je nutné navštívit lékaře. Všechny volně prodejné prostředky jsou pouze podpůrné při léčbě dny. Vhodné jsou například přírodní čaje s obsahem kopřivy, pampelišky, břízy nebo tužebníku. Dobrou zkušenost máme i s doplňkem stravy Enzycol DNA .

Při dně je důležité dodržovat i režimová opatření. Základem je pravidelný pohyb, dostatek tekutin (alespoň 2 litry denně), dieta a případné snížení tělesné hmotnosti. Vhodné je omezit potraviny s vysokým obsahem purinů - tj. červené maso, kuřecí maso,některé ryby, vnitřnosti, uzeniny, luštěniny, kakao, cukr, alkohol.

Zdraví z přírody

Mám jednu nohu kratší a poslední dobou mě hodně bolí koleno. Je možno dorovnat podpatěnkou v jedné botě? Dokáži sama poznat, jaká je pro mě nejvhodnější? Nebo je nutno postupně odzkoušet?

Mgr. Pavla Horáková Mgr. Pavla Horáková

K dorovnání určitě můžete použít podpatěnku. Korekční podpatěnka se dělá ve výškách 0,5 cm až 2 cm. Ideálně je zkusit změřit, o kolik máte nohu kratší. Nejlépe se to měří s druhou osobou. Vy si lehnete, dáte nohy vedle sebe. Druhá osoba poměří rozdíl. Pomoci s měřením vám mohou i například ve zdravotnických potřebách. Nejlépe je pak vybírat z těchto podpatěnek.

Pokud by byl rozdíl větší, je lepší ho řešit chirurgicky. Podpatěnka slouží k tomu,aby se nohy vyrovnaly a nedocházelo k jednostranné zátěži. Což by ve výsledku mohlo vést i k bolestem zad a problémům s páteří. Bez podpatěnky budete mít trochu problém s chůzí vždy, ať v botě nebo bosky.

 

Potřebuji mast na uvolnění krční páteře s léčivou složkou. Co byste mi poradili?

Mgr. Pavla Horáková Mgr. Pavla Horáková

Výbornou zkušenost mám s krémem Algesal.


Případně můžete použít jakoukoliv jinou protizánětlivou mast - Ibalgin, Voltaren. Olfen,..


Pokud míváte zablokovanou krční páteř častěji, což může způsobovat i bolest hlavy, doporučuji každý den cvičit. Posílíte tím nejen svaly krční,ale kolem celé páteře. Tím se problém ve většině případů odstraní. Cviky na uvolnění krční páteře vám zaberou cca 15 minut denně a můžete cvičit třeba při televizi.

Pohyb Bolest

Mám opar na rtu a oteklou půlku pusy. Jaká je léčba, co pomáhá na opary ?

Mgr. Pavla Horáková Mgr. Pavla Horáková

Vhodný je Zovirax duo, krém na opary, který působí v každé fázi oparu. Je vhodné ho nosit stále při sobě a pokaždé, když ucítíte, že se opar klube, hned postižené místo namazat.

Pokud máte pouze otok, můžete zkusit místo chladit nebo potřít tvarohem. Vytáhnou horkost a sníží otok.
Pokud doma máte tea tree olej, postižené místo jím natřete. Určitě je dobré mít vždy po ruce nějakou první záchranu - tea tree olej, Cannaderm Cannadent.

Jako prevence proti oparům může působit zvýšení imunity např. hlívou a rakytníkem.

Imunita Léčivé přípravky


Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám