Lékárna.cz
Hledat

Zeptejte se nás

Vaše zdraví je pro nás na prvním místě. Nasloucháme vám a respektujeme vaše přání týkající se péče o zdraví.

Ať už potřebujete pomoci s výběrem vhodného léku, doplňku stravy či vitamínu, naši lékárníci jsou tu pro vás! Poradí vám nejen s klasickými léčivy, ale mají zkušenosti i s přírodní léčbou, bylinnou terapií, Bachovými esencemi či homeopatií.

Ve všední dny, v časech 10-14 hodin, zastihnete naše lékárníky i na online chatu
V ostatních časech můžete kontaktovat naše lékárníky na emailu
 - odpověď v tomto případě čekejte během následujících 24 hodin (v pracovní dny).
 

Na všechny vaše dotazy odpoví tým lékárníků pod vedením Mgr. Pavly Horákové a PharmDr. Kamily Horníčkové.

Mgr. Pavla Horáková

Mgr. Pavla Horáková

vám poradí s klasickými léčivy

PharmDr. Kamila Horníčková

PharmDr. Kamila Horníčková

vám poradí s přírodní léčbou či bylinnou terapií

On-line chat

Začít konverzaci

Nejsme právě online. Využijte pro svůj dotaz e-mail.

E-mail

Pokud je váš dotaz obsáhlý a potřebujete detailnější odpověď, napište nám na lekarnik@lekarna.cz a odpověď získáte do 24 hodin.

67 otázek a odpovědí

Příznaky mononukleózy mohou být: slabost, vyčerpanost, velká únava horečka či zimnice silné bolesti v krku a obtížné polykání potažené a zvětšené mandle zvětšené a bolestivé uzliny na krku či v podpaží bolesti hlavy vyrážka na měkkém patře bolesti břicha Ne vždy se mohou objevit všechny příznaky Akutní příznaky obvykle vymizí během 2-3 týdnů. Chronické, jako je únava či nateklé uzliny, mohou přetrvávat i delší dobu (i několik měsíců).   Léčba mononukleózy je symptomatická, tzn. že se mírní pouze příznaky. Vhodné jsou léky na snížení horečky a bolesti hlavy a léky, které tlumí…

Celá odpověď

Infekční mononukleóza je virové onemocnění, které způsobuje virus Epstein-Barrové (EBV). Tím, že infekční mononukleózu způsobuje virus, nezabírají na něj antibiotika. Léčba je pouze symptomatická. Mononukleózou nejčastěji onemocní dospívající a mladiství ve věku 15-24 let. Přenáší se převážně slinami - líbání, sdílení předmětů denní potřeby (rtěnka, zubní kartáček, sklenička, láhve na pití,..). Inkubační doba bývá 4-6 týdnů.  Jaterní dieta při mononukleóze: Pro podporu nemocí zatížených jater doporučujeme jíst lehká dietní jídla. Potraviny vařte ve vodě nebo duste v páře. Z masa je vhodnější…

Celá odpověď

Obecně je dobré synka sprchovat, až budou všechny neštovičky zaschlé. Do té doby mu jen opatrně žínkou umývejte citlivé partie. Většinou si děti samy řeknou, že ještě sprchovat nechtějí, nebo že už je to v pořádku. Koupání nedoporučuji. Do dětského kolektivu nebo mezi větší množství lidí by neměl jít ještě týden po zaschnutí stroupků. Sice už není infekční, ale je ještě oslabený a je potřeba dát těl…

Celá odpověď

Stačí trocha neopatrnosti a je to hned. Horká voda, čaj, kafe,  trouba, sporák, oheň, slunce a mnoho dalšího mohou být příčinou popálení či opaření. Popáleniny se dělí do 4 stupňů. Doma si můžemě ošetřit většinou pouze popáleniny 1. stupně (objeví se pouze začervenání, ale není poškozená pokožka). Pokud se už objeví ve větší míře puchýře, dojde k popálení chemikáliemi, elektrick…

Celá odpověď

Plánujete letní výlety a dovolené a jediné, co vám ještě schází, jsou nové pohorky. Těšíte se, jak si je obujete a nohy si budou libovat. Pokud si ale nové boty doma nerozšlápnete, ale obujete je až na výlet, po pár hodinách zjistíte, že boty nepříjemně dřou a tlačí. V místě dlouhodobějšího tlaku či odírání vznikne puchýř. V lepším případě nebolí a v pohybu…

Celá odpověď

Suchá a ztvrdlá kůže na chodidlech a patách občas potrápí snad každého z nás. Především v létě. Pokud však kůže začne i praskat, může to být velmi nepříjemné a bolestivé. Je-li dán problém genetikou nebo onemocněním, léčí se obtížně. Přesto vhodnou péčí lze i tento stav zlepšit. Jak se tedy starat o naše chodidla? Základní péčí o chodidla by měla být pedikúra. Pokud…

Celá odpověď

Prasklý koutek je nepříjemnou záležitostí. Mnohdy bolí, svědí nebo krvácí. Nemůžete se pořádně napít, najíst či se usmát. Užuž to vypadá, že se zahojí, ale pak více otevřete ústa a zase praskne. Praskání koutků může být způsobeno sychravým či mrazivým počasím, nedostatkem tekutin či vitamínů skupiny B, železa, kyseliny listové, suchou pokožkou nebo ekzémem v okolí úst, infekcí, ojediněle i z…

Celá odpověď

Snad každá žena někdy zažila problémy intimních partií jako je pálení, svědění nebo výtok. O to více nepříjemné to je, když vás postihnou na dovolené. Teplo, častější pobyt ve vodě, vlhké plavky, dehydratace – to vše podporuje v sezoně vznik bakteriálních či kvasinkových infekcí a zánětů, které mohou přejít i k zánětu močových cest. Nejideálnějším řešením je…

Celá odpověď

Pálení žáhy je poměrně častým jevem. Je to pocit pálení či horka, který vychází z hrudi směrem nahoru do krku. Nepříjemné pocity vznikají následkem dráždění sliznice jícnu kyselou žaludeční šťávou, k čemuž dochází v případě přílišného uvolnění dolního jícnového svěrače. Kromě pálení či horka můžete pálení žáhy pociťovat jako slanou, kyselou či…

Celá odpověď

Veš dětská (Pediculus capitis) žije ve vlasech. Nejčastěji se vyskytuje u dětí ve věku 6-15 let, ale získat ji mohou i mladší děti a dospělí. Jelikož se veš živí krví, určitě ji nepřehlédnete, protože vás hlava svědí a nutí vás se neustále drbat. Samička klade vajíčka (hnidy) a přilepuje je pevným tmelem na vlasy těsně u pokožky hlavy. Za 7-19 dní (dle teploty) se z vajíček líhnou larvy. Z larvy se po několik dnech vylíhne nymfa …

Celá odpověď

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.