Vaše zdraví je pro nás na prvním místě. Nasloucháme vám a respektujeme vaše přání týkající se péče o zdraví.
Ať už potřebujete pomoci s výběrem vhodného léku, doplňku stravy či vitamínu, naši lékárníci jsou tu pro vás! Poradí vám nejen s klasickými léčivy, ale mají zkušenosti i s přírodní léčbou, bylinnou terapií, Bachovými esencemi či homeopatií.
Vyzkoušejte náš online chat s lékárníky, který funguje v pracovní dny od 10 do 12 hod a od 17 do 21h. Pokud je váš dotaz obsáhlejší, napište email na lekarnik@lekarna.cz a naši lékárníci vám v pracovní dny odpoví během 24 hodin.
Na všechny vaše dotazy odpoví tým lékárníků pod vedením Mgr. Pavly Horákové a PharmDr. Kamily Horníčkové.
Mgr. Pavla Horáková
vám poradí s klasickými léčivy
PharmDr. Kamila Horníčková
vám poradí s přírodní léčbou či bylinnou terapií
Nejsme právě online. Využijte pro svůj dotaz buď chatbota nebo e-mail.
Chatbot je tu pro vás každý den 24/7! Pokud máte dotaz týkající se kašle, horečky, bolesti v krku, rýmy, bolesti, zácpy, průjmu, nespavosti, gynekologických obtíží nebo pálení žáhy, využijte ho!
Pokud je váš dotaz obsáhlý a potřebujete detailnější odpověď, napište nám na lekarnik@lekarna.cz a odpověď získáte do 24 hodin.
Převalujete se na posteli, počítáte ovečky a ne a ne usnout. Snížená pozornost, únava, zhoršené myšlení, neschopnost soustředit se, úzkost až deprese. To vše může způsobit nedostatek spánku. Nespavost (insomnie) občas zažil každý z nás. Poradím vám, jak na lepší spánek: Základem dobrého spánku je kvalitní matrace, polštář a postel Choďte spát a vstávejte vždy ve stejnou dobu (i o víkendech…
Trápí vás vysoký tlak nebo zvýšený cholesterol? Pak pro vás máme pár tipů na domácí diagnostické přístroje, které vám pomohou být v obraze. Vysoký či nízký tlak? Pořiďte si tlakoměr! Je jich mnoho druhů, já ale doporučuji pažní a digitální, které jsou přesnější než ostatní druhy a jednoduše se s nimi zachází. Navíc mají velký displej a…
Nezapomínejte na dostatečnou a vyváženou stravu s dostatkem přirozených vitamínů a minerálů z ovoce a zeleniny a dostatečný pitný režim. Vhodné je používat lokální péči, např. šampóny Revalid, Panthenol, Vichy Dercos, Plantur, Alpecin….Případně můžete přidat i vnitřní výživu. Dobré zkušenosti máme s doplňkem stravy Revalid. Užívá se 3x denně 1 kapsle, během jídla nebo po jídle, po dobu 3 měsíců.
Platnost receptu je 14 dní, recept z pohotovosti platí den a opakovací recept platí půl roku.
Bolí vás hlava, záda nebo máte teplotu? Většinou automaticky sáhnete po „brufenu“, zázračné pilulce na všechno. Ale ne vždy je lék s obsahem ibuprofenu vhodný. Kdy použít paracetamol a kdy ibuprofen, jaký je mezi nimi rozdíl a na co si dát pozor? Paracetamol je lék určený hlavně na bolest a teplotu, je to analgetikum a antipyretikum. Léky s obsahem paracetamolu jsou velmi rozšířené, užívají se již od roku 1953. …
S nachlazením se na podzim setkáte mnohem častěji než v ostatních obdobích roku. Jde o virové onemocnění horních cest dýchacích, kdy se viry zachytí na sliznici krku nebo nosu a poté se šíří dále. Střídání venkovních a vnitřních teplot sliznice vysušuje a ty jsou pak náchylnější k usazení virů. Nachlazení se projevuje rýmou, ucpaným nosem, kašlem, kýchá…
Akné je zapřičiněno zánětem mazových žláz a trápí nejen „puberťáky“. Objevit se může i u dospělých v podobě zarudlých pupínků, puchýřků s hnisem nebo hlubokých dutin v pokožce, po kterých zůstávají jizvy. Nejčastěji se vyskytuje na obličeji, ale někoho trápí i na zádech, hrudníku či ramenou. Mezi hlavní příčiny akné patří zvýšená produkce kožního mazu (především vlivem mužsk…
Veš dětská (Pediculus capitis) žije ve vlasech. Nejčastěji se vyskytuje u dětí ve věku 6-15 let, ale získat ji mohou i mladší děti a dospělí. Jelikož se veš živí krví, určitě ji nepřehlédnete, protože vás hlava svědí a nutí vás se neustále drbat. Samička klade vajíčka (hnidy) a přilepuje je pevným tmelem na vlasy těsně u pokožky hlavy. Za 7-19 dní (dle teploty) se z vajíček líhnou larvy. Z larvy se po několik dnech vylíhne nymfa …
Stále více žen (a v menší míře i mužů) v produktivním věku trápí tmavé skvrny na čele, tvářích, spáncích, horním rtu, předloktí či rukou. Dalším „rizikovým“ faktorem pro vznik pigmentových skvrn je tmavší typ pokožky, delší pobyt na slunci, zjizvení a podráždění pokožky, dědičnost, nedostatečná funkce jater nebo hormonální změny (včetně…
Celiakie, neboli intolerance lepku, je autoimunitní onemocnění, kterým trpí asi 1% populace. Trpět jí mohou jak děti, tak i dospělí. Spouštěčem bývá lepek (gluten), který je obsažen ve stravě a který postihuje především tenké střevo. Po příjmu potravy obsahující lepek dojde k autoimunitní reakci, která se projeví poškozením sliznice tenkého střeva. Poté následuje chronický zánět sliznice,…
Nejdříve se musíte přihlásit.