Oblíbené položky

Úvodní strana » Odborné poradenství

Zeptejte se nás

Na dotazy k volbě léků, dávkování či kontraindikacím zdarma odpovídáme každý všední den. Zeptejte se nás sami, nebo se podívejte na dotazy, které jsme už zodpověděli.

 

Teď tu nejsme

Někdy si taky musíme odpočinout.

Zodpovězené dotazy

Trávení Děti Imunita Zdraví z přírody Pohyb Bolest Léčivé přípravky Zuby Oči Péče o tělo Ženy Kosmetika Kůže Detoxikace Muži Vlasy

Mám za uchem vypadané kolečko vlasů. Byl jsem u kožní lékařky a doporučila mi užívat tobolky Revalid. Myslíte že mi to pomůže a vlasy znovu začnou růst?

Mgr. Pavla Horáková Mgr. Pavla Horáková

U vypadávání vlasů je důležité vědět důvod (hormonální nerovnováha, stáří, dědičnost, stres, strava, mykotické infekce..) a dle toho vybrat ten správný produkt. Revalidem určitě nic nezkazíte. Důležitá je 3 měsíční kůra. Vlasy doporučuji mýt šamponem Alpecin. Jako aktivátor růstu v místě, kde vám vlasy vypadaly,  můžete aplikovat 2x denně Neocapil. Pokud by se stav po 3 měsících nezlepšil nebo se naopak zhoršoval, doporučuji znovu navštívit kožního lékaře. 

Podobné problémy řeší spousta lidí - jednou z nich je i naše blogerka Vendula. Její zkušenosti s přípravky a léčbou si můžete přečíst v jejím blogu.

Péče o tělo Vlasy

Mám potíže s plynatostí. Co na to?

Mgr. Pavla Horáková Mgr. Pavla Horáková

Jako rychlou pomoc doporučuji Espumisan, tj. 2 tobolky během jídla nebo po jídle.  Pro celkové zlepšení je vhodné dlouhodobé užívání probiotik (např. Biopron). Pokud by problém byl dlouhodobějšího rázu nebo se zhoršoval, doporučuji návštěvu lékaře.

Trávení

Mám alergii na lepek, laktózu a sóju. Chci používat doplněk stravy vhodný pro normální funkci kloubů a chrupavek. Chtěla jsem si pořídit Kamzíka, ale ten prý obsahuje sojový olej. Jaký jiný přípravek mohu použít?

Mgr. Pavla Horáková Mgr. Pavla Horáková

Ano, Kamzík obsahuje sojový olej a sojový lecitin. Při alergii na soju ho nedoporučuji.  Čistý liofilizovaný kolagen obsahuje i Colafit, se kterým máme velmi dobré zkušenosti. 

Pohyb

Jaké kapky na zvlhčení a dohojení jsou vhodné po prodělané operaci oka ?

Mgr. Pavla Horáková Mgr. Pavla Horáková

Velmi dobré zkušenosti máme s kapkami Hylo-gel. Obsahují kyselinu hyaluronovou, která oko zvlhčí a urychlí hojení. Jsou bez konzervačních látek a po prvním otevření je možné je používat až 6 měsíců. Kapat můžete dle potřeby.

Oči

Jaký vzorek se používá u testu genetických dispozit pro hlubokou žilní trombozu?

Mgr. Pavla Horáková Mgr. Pavla Horáková

U testu na hlubokou žilní trombózu se používá krevní vzorek. Součástí sady je lanceta a speciální odběrový papírek, na který se kápne kapka krve.

Péče o tělo

Která probiotika mohu použít pro roční dítě?

Mgr. Pavla Horáková Mgr. Pavla Horáková

Velmi dobré zkušenosti máme s Biopronem nebo Laktobacílky Swiss . Kapsličky stačí rozdělat a vysypat do mléka nebo do příkrmu. Potraviny nesmí být příliš horké.

 

 

Trávení Děti

Můžete doporučit vhodný šampón na vlasy, který je vhodný proti vypadávání vlasů u žen v menopauze?

Mgr. Pavla Horáková Mgr. Pavla Horáková

Pro ženy v menopauze můžeme doporučit vlasové šampony, balzámy, tonika a další produkty od značky Plantur 39.
 

Ženy Vlasy

Včera jsem se popálila při vaření. Dnes už to nebolí, ale v místě spálení se objevil puchýř. Je třeba vyhledat lékaře nebo se to zahojí samo?

Mgr. Pavla Horáková Mgr. Pavla Horáková

Pokud popáleniny nebudou hnisat a nezanítí se, není potřeba chodit k lékaři. Doporučuji koupit Hemagel a popáleniny jím 2-3x denně potírat. Puchýř nepropichujte. Případně můžete místa potírat aloe vera, či hojivou mastí (s panthenolem, Infadolan,..)

Péče o tělo Kůže


Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám
Chat - poradíme vám