Úvodní strana » Poradenství

Poradenství

Nevíte, jaký lék, doplněk stravy nebo zdravotní pomůcka pomůže vyřešit váš zdravotní problém? Obraťte se na naše lékárníky, kteří vám poskytnou odbornou radu. Jsou tu pro vás každý den online!

Lékové interakce

Lékové interakce

Nejste si jisti, jestli můžete brát současně dva nebo více léků? Obáváte se, že by se jejich působení mohlo vzájemně vyrušit či duplikovat nebo by mohlo dojít k dalším nežádoucím účinkům? Je lepší se předem ujistit, že k něčemu takovému nedojde. Riziko vzájemného působení léků stoupá s počtem léků, které užíváte. Některé lékové interakce nejsou klinicky významné, některé mohou ale ohrozit i život. Připravili jsme pro vás jednoduchou aplikaci, ve které si můžete své léky vyhledat a zjistit, zda jde o bezpečnou kombinaci či nikoli.

Důležité upozornění: Vyhodnocení možných lékových interakcí je pouze informativní, nenahrazuje vaši návštěvu u lékaře a ani lékařskou péči. Proto na základě vyhodnocení interakcí léky v žádném případě sami nevysazujte a ani neupravujte jejich dávkování bez porady s lékařem!

Zadat lékové interakce
Články o zdraví

Články o zdraví

Nejen pro naše zákazníky připravujeme pravidelně články, obohacené o tipy a odborné rady lékárnic na různá témata související se zdravím. Budeme rádi, pokud vás zaujmou a inspirují :-) Pokud něčemu v článku nerozumíte, chcete se zeptat na více detailů nebo jste hledané téma v seznamu článků nenašli, využijte ikonku „dopisu“ vpravo a napište nám!

Ukázat články o zdraví

Jaké vitamíny a minerály jsou důležité v těhotenství a před početím?

18. říjen 2020

Jaké vitamíny a minerály jsou důležité v těhotenství a před početím?

Během těhotenství je zdravá a vyvážená strava důležitá víc, než kdy jindy. A to nejen vzhledem k budoucímu potomkovi, ale i k…

Děti Ženy Rady lékárníka

PharmDr. Vladimír Finsterle - 5 tipů, jak na bolest kloubů

14. říjen 2020

PharmDr. Vladimír Finsterle - 5 tipů, jak na bolest kloubů

Co dělat, když vás klouby začnou bolet? Sepsal jsem pro vás 5 krátkých osvědčených postupů a doplňků stravy, které udělají vašim…

Blog Pohyb Ženy Bolest Muži Rady lékárníka

PharmDr. Vladimír Finsterle - Nežádoucí účinky léků s potravinami

10. říjen 2020

PharmDr. Vladimír Finsterle - Nežádoucí účinky léků s potravinami

Působení dvou nebo více látek mezi sebou označujeme pojmem interakce. Některé interakce mohou být nebezpečné a ovlivnit nejen…

Blog Péče o tělo Léčivé přípravky Rady lékárníka

Účinné složky

Účinné složky

Jaké účinné složky obsahují léky nebo přírodní přípravky? Máme pro vás abecední přehled složek, které jsou jejich součástí. Pak si můžete jednoduše zobrazit všechny produkty, které obsahují např. arniku nebo ve kterých se arnika vyskytuje i částečně.

Prozkoumat účinné složky
Vyhledávání složek podle prvního písmene v názvu
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
On-line poradna

On-line poradna

Naši lékárníci odpovídají na vaše dotazy týkající se volby léků, dávkování nebo kontraindikací každý den online a zcela zdarma. Poradí vám i pokud se potřebujete rozhodnout, který vitamín, doplněk stravy nebo přírodní přípravek je pro vás vhodný a nevíte si s jeho výběrem rady.

On-line odborná poradna

Zodpovězené dotazy Všechny články

Jsou domácí diagnostické přístroje spolehlivé? Co všechno s nimi mohu změřit?

Mgr. Pavla Horáková Mgr. Pavla Horáková

Trápí vás vysoký tlak nebo zvýšený cholesterol? Pak pro vás máme pár tipů na domácí diagnostické přístroje, které vám pomohou být v obraze.

Vysoký či nízký tlak? Pořiďte si tlakoměr!

Je jich mnoho druhů, já ale doporučuji pažní a digitální, který je přesnější než ostatní druhy a jednoduše se s ním zachází. Navíc má velký displej a dobře čitelné hodnoty. Manipulace je jednoduchá - nasaďte manžetu na paži a stiskněte tlačítko. Manžeta se nafoukne a tlakoměr pak odečte hodnoty systolického a diastolického tlaku. A to je vše! Některé digitální tlakoměry dokonce ukládají měření i pro dva uživatele, lze je propojit s počítačem nebo aplikací v telefonu a hodnoty sdílet třeba s vaším lékařem.

Cholesterol, tichý zabiják cév

Pokud trpíte vyšším cholesterolem a snažíte se ho dietou snížit, doporučuji si vaši snahu ověřovat pomocí cholesterolmetru. Cholesterolmetr 3v1 je skvělý pomocník - umí totiž nejen měřit hodnoty cholesterolu, ale také glukózy a kyseliny močové. Navíc vám bude stačit jen opravdu malá kapička krve - vše je bezbolestné, rychlé a jednoduché. A za to vaše zdraví přece stojí, ne?

Obyčejná váha? Zvolte raději lékařskou

Místo obyčejné váhy si pořiďte váhu lékařskou. Má 8 senzorů a dokáže přesně určit obsah tělesného tuku, BMI i podíl kosterních svalů. Navíc spočítá váš klidový denní metabolismus a navrhne vám optimální denní spotřebu kalorií. Pokud se potřebujete zbavit pár kil navíc, bude se vám hodit i další funkce - váha totiž umí rozlišit úbytek tuku a úbytek aktivní tělesné hmoty. Super, že?

S alkoholem za volant? Nikdy!

Kvalitní alkoholtester je malý a skladný, vejde se vám do kapsy i do kabelky. Pokud se chystáte na oslavu nebo párty a máte v úmyslu jet zpátky domů autem, vezměte si ho s sebou. Stačí jedno vdechnutí a za 5 vteřin budete mít jasno, jestli si můžete sednout za volant nebo si radši zavoláte taxíka.

Měření teploty u malých dětí bývá občas problém

Pokud máte doma malé děti, určitě oceníte bezdotykový teploměr Thermoval baby. Stačí ho přiložit dítěti cca 3-5 cm od pokožky čela, kliknout a za 3 vteřiny víte, jak na tom váš miláček je. Teploměr navíc nemá zvukový signál, takže se nemusíte bát, že spící dítě probudíte. Navíc s ním můžete měřit i teplotu kojenecké stravy a mlíčka, vody ve vaně nebo teploty v místnostech. A pozor -není určen jen pro děti, ale i pro ty dospělé, kterým klasické měření teploty nevyhovuje.

Rady lékárníka


Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám
Zeptejte se lékárníka