Lékárna.cz

Poradenství

Nevíte, jaký lék, doplněk stravy nebo zdravotní pomůcka pomůže vyřešit váš zdravotní problém? Obraťte se na naše lékárníky, kteří vám poskytnou odbornou radu. Jsou tu pro vás každý den online!

Články o zdraví

Články o zdraví

Nejen pro naše zákazníky připravujeme pravidelně články, obohacené o tipy a odborné rady lékárnic na různá témata související se zdravím. Budeme rádi, pokud vás zaujmou a inspirují :-) Pokud něčemu v článku nerozumíte, chcete se zeptat na více detailů nebo jste hledané téma v seznamu článků nenašli, využijte ikonku „dopisu“ vpravo a napište nám!

Ukázat články o zdraví

Úpal a úžeh má většina lidí spojeno s létem, nicméně úpal se sluníčkem souviset přímo nemusí. To je také hlavní rozdíl mezi těmito dvěma nemocemi z přehřátí, které jsou jinak velmi podobné a odlišit…

více

Zarděnky neboli rubeola jsou infekční virové onemocnění, které patří do skupiny dětských infekčních chorob. Šíří se kapénkovou cestou – kašlem a kýcháním nakažených osob. Virus se dostává do…

více

Lymská borelióza je infekční onemocnění, kterou do našeho organismu doručí nakažené klíště, ve chvíli, kdy začne sát krev. Lymskou boreliózou se v Česku ročně nakazí zhruba tři a půl tisíce lidí. Jde…

více
Aktivní složky

Aktivní složky

Jaké aktivní složky obsahují léky nebo přírodní přípravky? Máme pro vás abecední přehled složek, které jsou jejich součástí. Pak si můžete jednoduše zobrazit všechny produkty, které obsahují např. arniku nebo ve kterých se arnika vyskytuje i částečně.

Prozkoumat aktivní složky

Vyhledávání složek podle prvního písmene v názvu

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Poradna - lékárníci

Poradna - lékárníci

Vaše zdraví je pro nás na prvním místě. A proto vám rádi poradíme s výběrem léků nebo v otázkách ohledně vašeho zdraví. Potřebujete poradit ihned? Vyzkoušejte náš online chat nebo nám napište e-mail na lekarnik@lekarna.cz. Odpověď dostanete obratem.

On-line odborná poradna

Zodpovězené dotazy

Všechny články

Jak se zbavit bolesti zad mezi lopatkami?

Mgr. Pavla Horáková
Mgr. Pavla Horáková

Záda mohou mezi lopatkami bolet z různých důvodů. Také se tyto bolesti v závislosti na příčině mohou projevovat různě- někdo popisuje bolesti zad pod lopatkou, tlak mezi lopatkami a někdo udává bolest lopatky při kašli. Může jít o špatné držení těla, nedostatek pohybu nebo naopak přetížení. Zároveň je potřeba vyloučit závažnější příčiny - nemoci jater, žlučníku, žaludku nebo onemocnění srdce a cév. Pokud by se bolest objevila náhle, doprovázená dušností a bolestí na hrudi, je potřeba ihned volat lékařskou pomoc.
 Jestliže se nejedná o závažnější příčinu, je základem léčby rehabilitace. Vhodné je protažení svalů, aby se v nich uvolnilo napětí, případně masáž a aplikace suchého tepla. Preventivně funguje cvičení zaměřené na mezilopatkové svaly. V běžném dni je potřeba dbát na správné držení těla ve stoji, při chůzi i vsedě. Důležité je v prevenci bolesti i zvládání stresu, k tomu pomůže relaxace a dostatek odpočinku. K úlevě od bolesti slouží různé gely, krémy, masti nebo náplasti s léčivou látkou či polykací tablety/tobolky. Pokud se stav nebude lepšit nebo se zhorší, navštivte lékaře.

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.