Lékárna.cz

Dračí krev

Dračí krev neboli Sangre de Drago je přírodní tekutá pryskyřice tmavě červené barvy, jejíž užívání má dlouhou tradici v Peru a v minulosti ji využívali i ve starověkém Řecku, Římě, Indii nebo Číně. Ačkoli několik provedených testů působení Dračí krve nevyvrací, vědci se shodují na tom, že je potřeba provést ještě mnoho dalších studií, které by její skutečný efekt na lidské zdraví vysloveně potvrdily.

Dračí krev
Sdílet
Navštivte související produktové kategorie

Dračí krev - užití

Dračí krev je možné užívat v podobě sušeného extraktu, tobolek nebo nejčastěji kapek či tinktury. Vždy je důležité dodržovat dávkování uvedené v příbalovém letáku a nikdy nepřekračovat maximální denní dávku. 

Dračí krev - složení

Dračí krev má naprosto výjimečné složení. Obsahuje totiž aktivní látky, jako jsou například:

  • Antioxidanty pomáhají z těla odvádět volné radikály, tedy látky, které zde vznikají jako vedlejší produkt látkové výměny a mohou značně poškodit buňky našeho organismu. Volné radikály totiž urychlují proces stárnutí buněk našeho těla, což může vézt k rozvoji nemocí. Detoxikace by tedy měla být pravidelnou součástí našeho životního stylu.
  • Taniny neboli třísloviny patří mezi polymerní fenolové sloučeniny, jsou přirozenou součástí mnoha potravin, které ovlivňují svou trpkou chutí a i ony působí na náš organismus detoxikačně.
  • Lignany jsou polyfenoly, jež se nejčastěji nacházejí v celých zrnech a různých semenech, vlivem zpracování se však z výsledných pokrmů vytrácejí, tudíž na ně naše strava nebývá příliš bohatá. Přitom jsou pro organismus velmi důležité. Podporují totiž správné fungování imunitního a oběhového systému.
  • Taspin patří do skupiny alkaloidů, tedy látek, jež jsou v malých dávkách zdraví prospěšné, v dávkách vysokých jsou ale toxické. 
  • Nenasycené mastné kyseliny mají vysloveně blahodárný vliv na náš organismus, neboť přispívají k udržování správné hladiny tuků a cholesterolu v krvi.

Dračí krev není lék

Pamatujte na to, že Dračí krev není lék, ale doplněk stravy. Přípravek by tudíž nikdy neměl nahrazovat jakoukoli předepsanou léčbu a v případě, že jej chceme kombinovat s užíváním léků, je na místě se o tom nejprve poradit s ošetřujícím lékařem či lékárníkem.

Dračí krev a nežádoucí účinky

Dračí krev se vysloveně nedoporučuje pacientům, kteří užívají léky na ředění krve a vzhledem k obsahu alkaloidů by se jí měly vyhnout také děti a těhotné a kojící ženy. Zároveň je dobré vzít na vědomí, že Dračí krev může mít občas nežádoucí účinky v podobě zácpy či oběhových potíží.

Pokud si nejste jisti svým zdravotním stavem a vhodnosti užívání doplňků stravy Dračí krev, poraďte se svým lékařem či lékárníkem.

Přečtěte si také

Potničky vznikají v důsledku ucpání potních žláz, ke kterému dochází při nadměrném pocení. Teploty nad 30°C, vysoká vlhkost vzduchu a intenzivní fyzická aktivita jsou hlavními spouštěči tohoto…

více

Úpal a úžeh má většina lidí spojeno s létem, nicméně úpal se sluníčkem souviset přímo nemusí. To je také hlavní rozdíl mezi těmito dvěma nemocemi z přehřátí, které jsou jinak velmi podobné a odlišit…

více

Zarděnky neboli rubeola jsou infekční virové onemocnění, které patří do skupiny dětských infekčních chorob. Šíří se kapénkovou cestou – kašlem a kýcháním nakažených osob. Virus se dostává do…

více

Třezalka tečkovaná patří mezi nejznámější a nejpoužívanější léčivé byliny. Nicméně tato blahodárná rostlina může výrazně ovlivnit působení mnoha léků. Pokud ji užíváte současně s jinými medikamenty,…

více

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.