Lékárna.cz

Dračí krev

Prozradíme vám, co přesně se skrývá za tajemným názvem dračí krev a k čemu se tato substance hodí.

Dračí krev
Sdílet
Navštivte související produktové kategorie

Co je Dračí krev

Dračí krev neboli Sangre de Drago je přírodní tekutá pryskyřice tmavě červené barvy, odtud tedy její název. Obvykle je získávána naříznutím kůry stromů croton lechleri, jež se přirozeně vyskytují v tropických Andách. Někdy je také používána míza ze stromů pterocarpus, daemonorops nebo dracaena, ta je ale považována za více toxickou, tudíž i méně bezpečnou.

Staletími ověřená Dračí krev

Užívání Dračí krve má tisíciletou historii, a to nejen ve své domovině, tedy v Peru a přilehlých krajích, ale také například ve starověkém Řecku, Římě, Indii, Číně a na Blízkém východě.

Zatímco některé národy věřily a věří, že Dračí krev má užitečné léčivé účinky, jiní ji využívali a využívají spíše prakticky, konkrétně jako barvivo nebo coby kadidlo pro náboženské obřady voodoo, hoodoo, wiccan apod., a to pro její velmi silnou, nasládlou vůni.

Výjimečné složení Dračí krve

Ačkoli několik provedených testů působení Dračí krve nevyvrací, vědci se shodují na tom, že je potřeba provést ještě mnoho dalších studií, které by její skutečný efekt na lidské zdraví vysloveně potvrdily.

Na druhé straně je však jisté, že Dračí krev má naprosto výjimečné složení. Obsahuje totiž aktivní látky, jako jsou například:

  • Antioxidanty pomáhají z těla odvádět volné radikály, tedy látky, které zde vznikají jako vedlejší produkt látkové výměny a mohou značně poškodit buňky našeho organismu. Volné radikály totiž urychlují proces stárnutí buněk našeho těla, což může vézt k rozvoji nemocí. Detoxikace by tedy měla být pravidelnou součástí našeho životního stylu.
  • Taniny neboli třísloviny patří mezi polymerní fenolové sloučeniny, jsou přirozenou součástí mnoha potravin, které ovlivňují svou trpkou chutí a i ony působí na náš organismus detoxikačně.
  • Lignany jsou polyfenoly, jež se nejčastěji nacházejí v celých zrnech a různých semenech, vlivem zpracování se však z výsledných pokrmů vytrácejí, tudíž na ně naše strava nebývá příliš bohatá. Přitom jsou pro organismus velmi důležité. Podporují totiž správné fungování imunitního a oběhového systému.
  • Taspin patří do skupiny alkaloidů, tedy látek, jež jsou v malých dávkách zdraví prospěšné, v dávkách vysokých jsou ale toxické. 
  • Nenasycené mastné kyseliny mají vysloveně blahodárný vliv na náš organismus, neboť přispívají k udržování správné hladiny tuků a cholesterolu v krvi.

Dračí krev není lék

Pamatujte na to, že Dračí krev není lék, ale doplněk stravy. Přípravek by tudíž nikdy neměl nahrazovat jakoukoli předepsanou léčbu a v případě, že jej chceme kombinovat s užíváním léků, je na místě se o tom nejprve poradit s ošetřujícím lékařem či lékárníkem.

Použití Dračí krve

Dračí krev je možné užívat v podobě sušeného extraktu, tobolek nebo nejčastěji tinktury. Vždy je důležité dodržovat dávkování uvedené v příbalovém letáku a nikdy nepřekračovat maximální denní dávku.

Dračí krev a nežádoucí účinky

Dračí krev se vysloveně nedoporučuje pacientům, kteří užívají léky na ředění krve a vzhledem k obsahu alkaloidů by se jí měly vyhnout také děti a těhotné a kojící ženy. Zároveň je dobré vzít na vědomí, že Dračí krev může mít občas nežádoucí účinky v podobě zácpy či oběhových potíží.

Pokud si nejste jisti svým zdravotním stavem a vhodnosti užívání doplňků stravy Dračí krev, poraďte se svým lékařem či lékárníkem.

Navštivte související produktové kategorie
Léky na trávení Bio potraviny Srdce a cévy

Přečtěte si také

Vitamín K se podílí na tvorbě srážecích faktorů a tím má vliv na správné srážení krve. Mimoto pravděpodobně ovlivňuje tvorbu bílkoviny odpovědné za vazbu vápníku v kostech. Vitamín K je vícesložkový,…

více

Fenylketonurie (PKU nemoc) je poměrně vzácná dědičná porucha metabolismu, která vlivem nedostatku jaterního enzymu fenylalaninhydroxylázy způsobuje hromadění aminokyseliny fenylalaninu v krvi a…

více

Přerušovaný půst (IF, tj. intermittent fasting) je přirozený proces střídání období, kdy jíme a kdy (během spánku) lačníme. Běžný vzorec je např. 16/8, (tj. 16 hodin půstu, 8 hodin, kdy můžete jíst)…

více

Také jste se setkali s názvy první, druhá, třetí, čtvrtá, pátá, šestá a sedmá dětská nemoc? Číslování nemocí pochází z doby, když se ještě moc nevědělo, co nemoci způsobuje. Tyto choroby postihují…

více

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.