Lékárna.cz

Magazín Lékárna.cz

Mandle jsou komplexním zdrojem živin - jsou proto oblíbené nejen příznivci mnoha různých stravovacích směrů (vegetariáni, low carb, keto či paleo diet), ale také lidmi s potravinovými alergiemi -…

více

Lněné semínko se pěstuje ve dvou variantách (len hnědý a len zlatý) a má mnoho benefitů prospěšných zdraví. Připravili jsme pro vás pár tipů a rad, proč byste ho měli zařadit do svého jídelníčku…

více

Kurkumu znáte nejspíš z kuchyně, ale my pro vás máme tipy, jak ji využít tak, aby prospívala vašemu zdraví - působí totiž příznivě na  normální funkci pokožky, zdravé trávení či normální stav kloubů…

více

Prozradíme vám, čím vším je hlíva ústřičná prospěšná pro náš organismus a také vám poradíme, jak ji užívat, aby našemu tělu prospěla.

více

Strom moringa u nás není moc známý a to je velká škoda. Dá se totiž beze zbytku využít od kořene až po plody. Všechny jeho části mají množství zdraví prospěšných látek, o kterých se s vám rádi…

více

Třtinová melasa je tmavý sirup, který vzniká jako vedlejší produkt při výrobě třtinového cukru. Využívá se jako náhradní sladidlo a má také celou řadu zdraví prospěšných vlastností.

více

Kvalitní semínka jsou základem zdravé a vyvážené stravy - dodávají tělu bílkoviny, vitamíny, minerály a hlavně kvalitní tuky. Dopřejte si jich čas od času hrst a nebudete litovat. Co všechno obsahují…

více

Moruše mají více než třítisíciletou historii. Jejích plody konzumovali již staří Číňané, v Evropě pak Řekové a Římané. Dnes plody moruše považujeme za superpotravinu a v tomto článku vás řekneme,…

více

Maca peruánská, peruánská viagra nebo královna And. Maca patří mezi jednu z nejstarších bylin na světě. Využívali ji už starověcí Inkové pro své blahodárné účinky, zejména v posilování psychické a…

více

O goji toho bylo napsáno již mnoho. Víme, že se řadí mezi superpotraviny a přezdívá se jí elixír mládí. Jak si ale vybrat mezi dnešní poměrně širokou nabídkou trhu, abychom z goji neboli kustovnice…

více

Amygdalin neboli vitamín B17  je sloučenina nacházející se v jádrech meruněk a vědce zajímá už více než 200 let. Prozradíme, jaké jsou jeho zdroje a proč si na něj dát pozor.

více

Rýže, těstoviny, brambory a knedlíky... jsou fajn, jsme na ně zvyklí, ale možná už to začíná být trochu nuda. Někdy je dobré vpustit do kuchyně nový vítr a dát šanci přílohám, které moc neznáme.…

více

Odborná poradna

Začalo mě bolet v krku, může to být záškrt? Co je to záškrt, jaké má příznaky a jak se léčí? Jak často se záškrt objevuje v Česku? Existuje na něj očkování?

Záškrt je infekční onemocnění, které způsobuje bakterie Corynebacterium diphtheriae, respektive její toxin. Tento toxin postihuje horní cesty dýchací a způsobuje odumírání jejich sliznice a vznik…

celá odpověď

Chodím pravidelně plavat a vždy se mi do ucha dostane voda. Jak dostat vodu z ucha?

Voda v uchu je nepříjemná záležitost. Zkuste ji z ucha dostat potřásáním nebo poskakováním, případně nakloněním hlavy na stranu, aby voda mohla vytéct. Zkusit můžete i cíp ručníku nebo kapesníku ,do…

celá odpověď

Pediatr napsal synovi Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Fenistil kapky, jak správně píšete, se používá především k léčbě senné a celoroční alergické rýmy. Fenistil má ale i mírně sedativní efekt, který někteří pediatři využívají i k tišení kašle,…

celá odpověď

Jak často musím chodit na kontrolu krve ve stolici?

Test okultního krvácení by se měl provádět 1x ročně ve věku 50-55 let. Poté stačí 1x za 2 roky. Druhou variantou je kolonoskopie, která se od 50. toku života provádí 1x za 10 let. 

celá odpověď

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.