Lékárna.cz

PharmDr. Kamila Horníčková

Magazín

Vystudovala jsem střední zdravotnickou školu a vyšší zdravotnickou školu v Hradci Králové, obor farmaceutický laborant.

Jsem absolventkou farmaceutické fakulty Veterinární a farmaceutické univerzity v Brně. V roce 2014 získala atestaci prvního stupně z veřejné farmacie na IPVZ Praha. V roce 2015 jsem složila rigorózní zkoušku z veřejné farmacie na VFU Brno. Bezprostředně po ukončení studia jsem pracovala jako monitor klinických hodnocení a poté jako projektová manažerka v soukromém sektoru. Věnovala jsem se dodržování etických a legislativních parametrů v procesech klinického hodnocení. V tomto období jsem se zúčastnila několika školení a seminářů pořádaných Státním ústavem pro kontrolu léčiv a soukromými organizacemi.

Jsem milovnicí bylinek a přírodní léčby. Léčbě bylinami se věnuji od útlého dětství, zajímám se o východní pohled na lidské zdraví, homeopatii a Bachovy esence. Zajímám se také o jógu a dlouhodobě o vliv stravy a výživových doporučení na lidské zdraví.

V současné době pracuji jako online lékárnice pro Lekarna.cz, kde se snažím předávat své zkušenosti a znalosti v oblasti přírodní léčby a doporučení našim zákazníkům.

Jsem členkou České lékárnické komory.

LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/kamila-horn%C3%AD%C4%8Dkov%C3%A1-30019184/

PharmDr. Kamila Horníčková

Amygdalin neboli vitamín B17  je sloučenina nacházející se v jádrech meruněk a vědce zajímá už více než 200 let. Prozradíme, jaké jsou jeho zdroje a proč si na něj dát pozor.

více

Mnoho našich zákazníků, stejně tak jako čtenářů médií a sociálních sítí, hledá informace o diskutovaných potenciálních lécích na SARS-CoV-2. Proto jsme se rozhodli shrnout vám o nich dostupné a…

více

Jak se připravit na nadcházející období podzimu? Vyzkoušejte sílu bylinek. Poradíme vám, jak si připravit domácí tymiánový sirup.

více

Název tohoto vitamínu přímo vyplývá z toho, kde se hlavně vyskytuje – v zelených listech. Pro naše potřeby je důležitá zeleně zbarvená zelenina, například brokolice a salát. Takže opět platí heslo…

více

Měsíček lékařský je velmi oblíbený v péči o zdraví pokožky dospělých i dětí. Jeho blahodárné účinky jsou známy již celá staletí, a přesto se těší stále velké oblibě.

více

Grapefruit, je citrusový plod nahořklé chuti, který je znám svým velkým množstvím vitamínu C. Pecičky či jadérka mají pro zdraví člověka ještě daleko větší přínos - prozradíme jaký.

více

To nejlepší, co svému tělu můžeme poskytnout, většinou pochází z přírody. A často je to na dosah. Jedním ze zdrojů vitamínů, minerálů a spousty dalších prospěšných látek je zázvor, který je od…

více

V tomto článku se podíváme více na naše duševní zdraví v souvislosti s pandemií koronaviru. Uvádíme zde souhrn pohledů na novou situaci, jak nás život v karanténě ovlivňuje a především tipy, rady a…

více

Na červených šťavnatých malinách si rádi pochutnáme - věděli jste ale, že zdraví prospěšné mohou být i listy? Ty je však lepší sbírat z lesních malin. Proč? To se dozvíte v našem článku.

více

Víte, že známe 3 druhy quinoy? Prozradíme vám i jak využít semínka této rostliny a proč ji zařadit do jídelníčku.

více

Patříte mezi milovníky slaného pokušení? Máme pro vás řešení v podobě slaných chipsů, které jsou zdravé ale zároveň i chutné.

více

S výběrem opalovacího mléka pro sebe a své děti jsem vždy opatrná a detailně sleduji každou složku přípravku. Je známo, že chemické UV filtry a jiné složky kosmetiky se nám vstřebávají do krve. Pro…

více

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.