Oblíbené položky

Úvodní strana » Magazín Lékárny.cz » Články a blogy » Není Goji jako Goji. Jak poznáte kvalitu nabitou antioxidanty?

Není Goji jako Goji. Jak poznáte kvalitu nabitou antioxidanty?

O Goji toho bylo napsáno již mnoho. Víme, že se řadí mezi superpotraviny a přezdívá se jí elixír mládí. Jak si ale vybrat mezi dnešní poměrně širokou nabídkou trhu, abychom z Goji vytěžili co nejvíc? Představujeme vám značku HIMALYO, která v Evropě nabízí 100% šťávy a sušené plody goji z výběrových sklizní od nejlepších pěstitelů v Číně.

Není Goji jako Goji. Jak poznáte kvalitu nabitou antioxidanty?

Čínská medicína je využívá už tisíce let. U nás se staly plody kustovnice čínské, Goji, hitem v posledních letech. Začali jsme objevovat jejich super účinky na lidské zdraví. Příroda koncentrovala desítky prospěšných látek do bobulek tohoto čínského keře, který miluje vysokou nadmořskou výšku, slunce a sucho.

Goji Himalyo před usušením - velké sladké plody dozrávají na slunných svazích v čínské provinicii NingxiaNabídka trhu je poměrně bohatá, to ale neznamená, že všechny plody Goji jsou stejně kvalitní. Běžně se setkáte s Goji, které je špatně sušené a skladované nebo obsahuje různé syntetické přísady.

Takové plody ztrácejí svoje účinky a pro tělo mohou být dokonce toxické. Nehledě na to, že většinou mají i špatnou chuť - bývají nahořklé.

Chcete vědět, co všechno umí Goji? 
Přečtěte si o ní rovnou celý článek >>

HIMALYO. Plody Goji z čínské provincie Ningxia

Ruční sběr goji HimalyoZ úpatí Himálaje, z provincie Ningxia, pochází to nejkvalitnější Goji na světě. Tamní obyvatelé ji ručně sbírají, a poté ji buď suší na slunci, nebo ještě za studena lisují. Pěstování probíhá daleko od průmyslových oblastí a kustovnice se neošetřuje žádnými pesticidy. Je tedy 100% bio.

Dodavatelem Goji z provincie Ningxia je HIMALYO. Odebírá pouze plody třídy A, které jsou velké, ručně tříděné a především nesířené. Varianta Exclusive dokonce patří mezi nejkvalitnější Goji v celé Číně!

Goji od HIMALYO pořídíte jako:

  • Sušení na slunciSušené plody – ručně sbírané, tříděné a sušené na slunci. Exkluzivní plody poznáte tak, že jsou všechny stejně velké, mají neporušenou slupku a vynikající nasládlou chuť.
  • 100 % juice – Lisovaný džus z Goji za studena. Plody neprochází žádnou tepelnou úpravou a šťáva tak neztrácí svoje prospěšné látky. Džus je stáčený v ochranné atmosféře bez konzervace, zahušťovadel a dalších přidaných látek. Na váš stůl se dostane ve skleněné lahvi, nikoliv v plastu.

Tváří HIMALYO je olympijský vítěz Roman Šebrle. Co říká o Goji?Tenhle elixír zdraví mi pomáhá zvládat každodenní frmol, říká o goji od Himalyo Roman Šebrle

„Celá rodina preferujeme kvalitní potraviny. Někdy není jednoduché se v nabídce zorientovat, pak si vždycky řeknu: Co funguje tisíce let, musí fungovat i dneska. Když mě nedávno oslovila společnost Himalyo, byl jsem nadšený. Konečně něco jednoduchého a fungujícího. Výrobky z čerstvé Goji, kterou Češi znají asi více pod názvem kustovnice čínská, od nejlepších čínských pěstitelů jsme zařadili do jídelníčku moc rádi. A s rychlými výsledky.

Jsem si úplně jistý, že mi tenhle elixír zdraví a dlouhověkosti pomáhá zvládat každodenní frmol. Goji od Himalyo prostě věřím. Taky proto, že jsem úplně náhodou zjistil, kdo všechno kolem mě Goji pojídá a popíjí. Zpěvákům, hercům, sportovcům i manažerům dodává energii a chuť do práce, na druhou stranu zlepšuje kvalitu spánku a eliminuje stres. A rád vám prozradím, že nejčastěji si z Goji dělají ranní smoothie. Kdo nestíhá, vylepší si den stoprocentním Goji džusem. Efekt nastupuje opravdu po dvou třech týdnech. Ačkoli žijeme velmi aktivně a hekticky, vyhýbají se nám chřipky, migrény. Já osobně pozoruji rychlejší duševní i tělesnou regeneraci.“

Goji v kuchyni

Není goji jako goji. Z téhle bude goji dovážená do Čech pod značkou HimalyoPokud nemáte s Goji zrovna nejlepší zkušenosti, pravděpodobně to bude tím, že jste si nekoupili kvalitní plody. Poznáte je na první pohled třeba tak, že mají příliš tmavou barvu a jsou velmi tvrdé. Na takové Goji si můžete vylámat zuby. A určitě si nepochutnáte.

HIMALYO sušené plody můžete zobat jen tak, na chuť jsou vynikající. Nebo je přidávat do hlavních jídel, moučníků, marmelád či do müsli nebo jogurtu k snídani. Goji džus si pak dejte klidně hned po probuzení, aby vám dodal energii do celého dne. Stačí vypít 25 ml.

Goji vám vlije energii do žil. Musíte ale vědět, kde hledat kvalitu. Troufáme si říct, že lepší Goji než to od HIMALYO jste ještě neochutnali. Ale nejlépe to samozřejmě posoudíte vy sami…

nakupovat

Související zboží

všechny články

Přečtěte si

 

Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám