Doprava zdarma nad 599 Kč. Přihlaste se k newsletteru!
Lékárna.cz

Není goji jako goji. Jak poznáte kvalitu nabitou antioxidanty?

Není goji jako goji. Jak poznáte kvalitu nabitou antioxidanty?
Sdílet

O Goji toho bylo napsáno již mnoho. Víme, že se řadí mezi superpotraviny a přezdívá se jí elixír mládí. Jak si ale vybrat mezi dnešní poměrně širokou nabídkou trhu, abychom z Goji vytěžili co nejvíc? Představujeme vám značku HIMALYO, která v Evropě nabízí 100% šťávy a sušené plody goji z výběrových sklizní od nejlepších pěstitelů v Číně.

Čínská medicína je využívá už tisíce let. U nás se staly plody kustovnice čínské, Goji, hitem v posledních letech. Začali jsme objevovat jejich super účinky na lidské zdraví. Příroda koncentrovala desítky prospěšných látek do bobulek tohoto čínského keře, který miluje vysokou nadmořskou výšku, slunce a sucho.

Nabídka trhu je poměrně bohatá, to ale neznamená, že všechny plody Goji jsou stejně kvalitní. Běžně se setkáte s Goji, které je špatně sušené a skladované nebo obsahuje různé syntetické přísady.

Takové plody ztrácejí svoje účinky a pro tělo mohou být dokonce toxické. Nehledě na to, že většinou mají i špatnou chuť - bývají nahořklé.

HIMALYO. Plody Goji z čínské provincie Ningxia

Z úpatí Himálaje, z provincie Ningxia, pochází to nejkvalitnější Goji na světě. Tamní obyvatelé ji ručně sbírají, a poté ji buď suší na slunci, nebo ještě za studena lisují. Pěstování probíhá daleko od průmyslových oblastí a kustovnice se neošetřuje žádnými pesticidy. Je tedy 100% bio.

Dodavatelem Goji z provincie Ningxia je HIMALYO. Odebírá pouze plody třídy A, které jsou velké, ručně tříděné a především nesířené. Varianta Exclusive dokonce patří mezi nejkvalitnější Goji v celé Číně!

Goji od HIMALYO pořídíte jako:

  • Sušené plody – ručně sbírané, tříděné a sušené na slunci. Exkluzivní plody poznáte tak, že jsou všechny stejně velké, mají neporušenou slupku a vynikající nasládlou chuť.
  • 100 % juice – Lisovaný džus z Goji za studena. Plody neprochází žádnou tepelnou úpravou a šťáva tak neztrácí svoje prospěšné látky. Džus je stáčený v ochranné atmosféře bez konzervace, zahušťovadel a dalších přidaných látek. Na váš stůl se dostane ve skleněné lahvi, nikoliv v plastu.

Goji v kuchyni

Pokud nemáte s Goji zrovna nejlepší zkušenosti, pravděpodobně to bude tím, že jste si nekoupili kvalitní plody. Poznáte je na první pohled třeba tak, že mají příliš tmavou barvu a jsou velmi tvrdé. Na takové Goji si můžete vylámat zuby. A určitě si nepochutnáte.

HIMALYO sušené plody můžete zobat jen tak, na chuť jsou vynikající. Nebo je přidávat do hlavních jídel, moučníků, marmelád či do müsli nebo jogurtu k snídani. Goji džus si pak dejte klidně hned po probuzení, aby vám dodal energii do celého dne. Stačí vypít 25 ml.

Goji vám vlije energii do žil. Musíte ale vědět, kde hledat kvalitu. Troufáme si říct, že lepší Goji než to od HIMALYO jste ještě neochutnali. Ale nejlépe to samozřejmě posoudíte vy sami…

HIMALYO goji džus zkoušely i blogerky Lifestyle Birdie a Růžový chroust. Jak ho hodnotí? Přečtěte si jejich recenze!
21. červenec 2016
Máte dotaz k článku? Napište nám!

Přečtěte si také

Mlsat se dá i zdravě. Připravte dětem do školy nebo na rodinný výlet vydatnou svačinku nabitou energií a bohatou na vitamíny, minerály a mastné kyseliny. Pojďme na to.

více

Děti sušenky milují... Jenže ty kupované většinou obsahují palmový olej a obří dávku cukru. Proto je zkuste upéct doma sami a dětem je pak zabalit ke svačině do školy! Variací zdravých cookies je…

více

Pro správné fungování organismu je nutné pít dostatečné množství tekutin. Přesto trpí mírnou dehydratací stále velké množství lidí. Rizikovější skupiny jsou děti a senioři, u kterých bychom na pitný…

více

S nepříjemnými příznaky tohoto onemocnění se potýká až 10 % dětí ve věku 3-7 let. Jak toto kožní onemocnění rozeznat, léčit a jak mu předcházet, se dozvíte v našem článku.

více

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním.

Zjistit více