Lékárna.cz

Zeptejte se nás

Vaše zdraví je pro nás na prvním místě. Nasloucháme vám a respektujeme vaše přání týkající se péče o zdraví.

Ať už potřebujete pomoci s výběrem vhodného léku, doplňku stravy či vitamínu, naši lékárníci jsou tu pro vás! Poradí vám nejen s klasickými léčivy, ale mají zkušenosti i s přírodní léčbou, bylinnou terapií, Bachovými esencemi či homeopatií.

Ve všední dny, v časech 10-14 hodin, zastihnete naše lékárníky i na online chatu
V ostatních časech můžete kontaktovat naše lékárníky na emailu
 - odpověď v tomto případě čekejte během následujících 24 hodin (v pracovní dny).
 

Na všechny vaše dotazy odpoví tým lékárníků pod vedením Mgr. Pavly Horákové a PharmDr. Kamily Horníčkové.

Mgr. Pavla Horáková

Mgr. Pavla Horáková

vám poradí s klasickými léčivy

PharmDr. Kamila Horníčková

PharmDr. Kamila Horníčková

vám poradí s přírodní léčbou či bylinnou terapií

On-line chat

Pojďte s námi chatovat :). Našich lékárníků se můžete ptát každý pracovní den v době od 10 do 14 hodin

E-mail

Pokud je váš dotaz obsáhlý a potřebujete detailnější odpověď, napište nám na lekarnik@lekarna.cz a odpověď získáte do 24 hodin.

Nahrávám filtry...
Filtrování
14 otázek a odpovědí

Pozná se jako výrazná, často až nesnesitelná bolest ostrá bolest zubu. Pokud je takový zánět stále přehlížen a jsou pouze tlumeny jeho příznaky léky na bolest, zub postupem času odumře. Bolest může způsobit i zánět okostice zubu.

Celá odpověď

Na akutní utlumení bolesti zubu, jsou nejvhodnější analgetika ve formě šumivých tablet, granulátů, které se rozpouští ve vodě, nebo tobolek, tzv. rapid formy, které mají nejrychlejší nástup účinku.

Celá odpověď

Se zánětem zubu je nejlepší zajít k zubaři, který přesně určí diagnózu a závažnost zánětu. Může zub otevřít, vyčistit a vyplnit kanálky, může rozhodnout i o vytrhnutí zubu.

Celá odpověď

Neléčený zánět zubu může vyústit až ve velmi rozsáhlý zánět v dutině ústní a ve výjimečných případech, kdy je oslabená imunita a vyčerpaný organismus, může dojít až ke smrti.

Celá odpověď

Mrtvý zub již nemusí být tolik bolestivý, ale pokud nebyl správně ošetřen, tzn.nebyly vyčištěny a vyplněny kanálky, zánět se může šířit dál do okolních tkání. Často kolem mrtvého zubu vzniká bolestivé ohraničené místo, tzv. váček. Váček vzniká jako ochrana kosti před infekcí, a je potřeba s ním také zajít ke stomatologovi, který určí další léčbu.

Celá odpověď

Zánět zubu bývá nejčastěji zanedbaný zubní kaz, kdy se bakterie postupně dostanou až do zubní dřeně, a způsobí zánět a tím i výraznou bolest. Jediné správné řešení tohoto problému je návštěva stomatologa.

Celá odpověď

Krvácení z dásní je opět příznakem zánětu dásní. Proto je nutná správná ústní hygiena, se kterou poradí ústní hygienista. Vhodné je používat sonický kartáček a výplach ústní vodou. Vhodné je taky používat jednosvazkové a mezizubní kartáčky. Pro léčbu zánětu dásní jsou určeny speciální zubní pasty.

Celá odpověď

Otok dásně je příznakem zánětu dásní. Proto je nutná správná ústní hygiena, se kterou poradí ústní hygienista. Vhodné je používat sonický kartáček a výplach ústní vodou . Vhodné je taky používat jednosvazkové a mezizubní kartáčky. Pro léčbu zánětu dásní jsou určeny speciální zubní pasty.

Celá odpověď

K příčinám akutního zánětu dásní patří špatná ústní hygiena, proto je základním krokem léčby akutního zánětu dásní zlepšení ústní hygieny. Mezi další příčiny může také patřit kouření a stres. Jsou vhodné léčivé výplachy.

Celá odpověď

-podrážděné, zarudlé či oteklé dásně -krvácející dásně -hnis mezi zuby -pachuť či přetrvávající zápach z úst -bílé skvrny/plak na dásních -ustupující dáseň či dásně, které vypadají, jako by se odtahovaly od zubů -uvolňování zubů způsobené značně rozšířenými mezizubními prostor

Celá odpověď

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.