Moje srdcovky

Úvodní strana » Odborné poradenství

Zeptejte se nás

Na dotazy k volbě léků, dávkování či kontraindikacím zdarma odpovídáme každý den. Zeptejte se nás sami, nebo se podívejte na dotazy, které jsme už zodpověděli.

 

Zeptejte se nás

Odpovíme vám zdarma na e-mail nejpozději následující pracovní den.

Chci dostávat novinky

Odebírat novinky

Zodpovězené dotazy

Zuby Děti
Zrušit filtr

Které výrobky (zubní pasta, kartáček, gel na zoubky a dásně) jsou nejvhodnější pro zubní péči 21 měsíců starého chlapečka, kterého hodně a dost často trápí dorůstající první zoubky? Které byste doporučili?

Mgr. Pavla Horáková Mgr. Pavla Horáková

Bolest při prořezávání a růstu zoubků zklidní gel na dětské dásně Aloclair. Ten uleví podrážděným dásním děťátka při prořezávání zoubků. Má silikonový aplikátor se štětinkami, kterými můžete dásně při nanášení masírovat.

Čistit můžete jen vlhkým kartáčkem. Pokud chcete použít pastu, vhodná je třeba dětská zubní pasta Elmex, Weleda nebo Lacalut

Kartáčky je vhodné vybírat s malou hlavou a co nejměkčí. Nejlepší zkušenosti mám s dětskými kartáčky Curaprox 4260 nebo 7600 a s kartáčkem Nuk s ochranným kroužkem. Až bude syn větší, jistě mu udělá radost dětský elektrický zubní kartáček.
 
V době, kdy začnou zoubky vypadávat, milým dárkem je i krabička na první mléčné zoubky.

Děti Zuby

Zvažuji koupi mezizubního kartáčku. Všimla jsem si že je více velikostí. Můžete mi poradit podle čeho se mám řídit, abych si zvolila správnou velikost?

Mgr. Pavla Horáková Mgr. Pavla Horáková

Mezizubní kartáčky se vybírají podle velikosti mezizubních prostor. Nejlépe poradí zubní lékař nebo dentální hygienistka, kteří vám vysvětlí a ukáží použití kartáčku a vyberou vhodnou velikost. Většinou jedna velikost kartáčků nestačí a bude potřeba kombinace více velikostí. Vpředu jsou mezery spíše menší než mezi stoličkami nebo naopak, záleží na konstituci chrupu. Nejpoužívanější jsou mezizubní kartáčky Tepe a Curaprox.
 

Zuby


Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám