Vaše zdraví je pro nás na prvním místě. Nasloucháme vám a respektujeme vaše přání týkající se péče o zdraví.
Ať už potřebujete pomoci s výběrem vhodného léku, doplňku stravy či vitamínu, naši lékárníci jsou tu pro vás! Poradí vám nejen s klasickými léčivy, ale mají zkušenosti i s přírodní léčbou, bylinnou terapií, Bachovými esencemi či homeopatií.
Ve všední dny, v časech 10-14 hodin, zastihnete naše lékárníky i na online chatu.
V ostatních časech můžete kontaktovat naše lékárníky na emailu - odpověď v tomto případě čekejte během následujících 24 hodin (v pracovní dny).
Na všechny vaše dotazy odpoví tým lékárníků pod vedením Mgr. Pavly Horákové a PharmDr. Kamily Horníčkové.
Mgr. Pavla Horáková
vám poradí s klasickými léčivy
PharmDr. Kamila Horníčková
vám poradí s přírodní léčbou či bylinnou terapií
Nejsme právě online. Využijte pro svůj dotaz e-mail.
Pokud je váš dotaz obsáhlý a potřebujete detailnější odpověď, napište nám na lekarnik@lekarna.cz a odpověď získáte do 24 hodin.
Stačí trocha neopatrnosti a je to hned. Horká voda, čaj, kafe, trouba, sporák, oheň, slunce a mnoho dalšího mohou být příčinou popálení či opaření. Popáleniny se dělí do 4 stupňů. Doma si můžemě ošetřit většinou pouze popáleniny 1. stupně (objeví se pouze začervenání, ale není poškozená pokožka). Pokud se už objeví ve větší míře puchýře, dojde k popálení chemikáliemi, elektrick…
Plánujete letní výlety a dovolené a jediné, co vám ještě schází, jsou nové pohorky. Těšíte se, jak si je obujete a nohy si budou libovat. Pokud si ale nové boty doma nerozšlápnete, ale obujete je až na výlet, po pár hodinách zjistíte, že boty nepříjemně dřou a tlačí. V místě dlouhodobějšího tlaku či odírání vznikne puchýř. V lepším případě nebolí a v pohybu…
Suchá a ztvrdlá kůže na chodidlech a patách občas potrápí snad každého z nás. Především v létě. Pokud však kůže začne i praskat, může to být velmi nepříjemné a bolestivé. Je-li dán problém genetikou nebo onemocněním, léčí se obtížně. Přesto vhodnou péčí lze i tento stav zlepšit. Jak se tedy starat o naše chodidla? Základní péčí o chodidla by měla být pedikúra. Pokud…
Snad každá žena někdy zažila problémy intimních partií jako je pálení, svědění nebo výtok. O to více nepříjemné to je, když vás postihnou na dovolené. Teplo, častější pobyt ve vodě, vlhké plavky, dehydratace – to vše podporuje v sezoně vznik bakteriálních či kvasinkových infekcí a zánětů, které mohou přejít i k zánětu močových cest. Nejideálnějším řešením je…
Pálení žáhy je poměrně častým jevem. Je to pocit pálení či horka, který vychází z hrudi směrem nahoru do krku. Nepříjemné pocity vznikají následkem dráždění sliznice jícnu kyselou žaludeční šťávou, k čemuž dochází v případě přílišného uvolnění dolního jícnového svěrače. Kromě pálení či horka můžete pálení žáhy pociťovat jako slanou, kyselou či…
Veš dětská (Pediculus capitis) žije ve vlasech. Nejčastěji se vyskytuje u dětí ve věku 6-15 let, ale získat ji mohou i mladší děti a dospělí. Jelikož se veš živí krví, určitě ji nepřehlédnete, protože vás hlava svědí a nutí vás se neustále drbat. Samička klade vajíčka (hnidy) a přilepuje je pevným tmelem na vlasy těsně u pokožky hlavy. Za 7-19 dní (dle teploty) se z vajíček líhnou larvy. Z larvy se po několik dnech vylíhne nymfa …
Trápí vás vysoký tlak nebo zvýšený cholesterol? Pak pro vás máme pár tipů na domácí diagnostické přístroje, které vám pomohou být v obraze. Vysoký či nízký tlak? Pořiďte si tlakoměr! Je jich mnoho druhů, já ale doporučuji pažní a digitální, které jsou přesnější než ostatní druhy a jednoduše se s nimi zachází. Navíc mají velký displej a…
Akné je zapřičiněno zánětem mazových žláz a trápí nejen „puberťáky“. Objevit se může i u dospělých v podobě zarudlých pupínků, puchýřků s hnisem nebo hlubokých dutin v pokožce, po kterých zůstávají jizvy. Nejčastěji se vyskytuje na obličeji, ale někoho trápí i na zádech, hrudníku či ramenou. Mezi hlavní příčiny akné patří zvýšená produkce kožního mazu (především vlivem mužsk…
Celiakie, neboli intolerance lepku, je autoimunitní onemocnění, kterým trpí asi 1% populace. Trpět jí mohou jak děti, tak i dospělí. Spouštěčem bývá lepek (gluten), který je obsažen ve stravě a který postihuje především tenké střevo. Po příjmu potravy obsahující lepek dojde k autoimunitní reakci, která se projeví poškozením sliznice tenkého střeva. Poté následuje chronický zánět sliznice,…
Intolerance laktózy postihuje zhruba 10-15% populace ČR. Dochází k ní ve chvíli, kdy trávicí systém není schopný správně zpracovat mléčný cukr-laktózu. Za normálních okolností je laktóza rozštěpena enzymem laktázou na glukózu a galaktózu. Příčinou intolerance na laktózu je právě nedostatečná aktivita nebo přímo nedostatek tohoto enzymu. Nerozštěpená laktóza začne poté ve…
Nejdříve se musíte přihlásit.