Lékárna.cz

Zeptejte se nás

Vaše zdraví je pro nás na prvním místě. Nasloucháme vám a respektujeme vaše přání týkající se péče o zdraví.

Ať už potřebujete pomoci s výběrem vhodného léku, doplňku stravy či vitamínu, naši lékárníci jsou tu pro vás! Poradí vám nejen s klasickými léčivy, ale mají zkušenosti i s přírodní léčbou, bylinnou terapií, Bachovými esencemi či homeopatií.

Ve všední dny, v časech 10-14 hodin, zastihnete naše lékárníky i na online chatu
V ostatních časech můžete kontaktovat naše lékárníky na emailu
 - odpověď v tomto případě čekejte během následujících 24 hodin (v pracovní dny).
 

Na všechny vaše dotazy odpoví tým lékárníků pod vedením Mgr. Pavly Horákové a PharmDr. Kamily Horníčkové.

Mgr. Pavla Horáková

Mgr. Pavla Horáková

vám poradí s klasickými léčivy

PharmDr. Kamila Horníčková

PharmDr. Kamila Horníčková

vám poradí s přírodní léčbou či bylinnou terapií

On-line chat

Začít konverzaci

Nejsme právě online. Využijte pro svůj dotaz e-mail.

E-mail

Pokud je váš dotaz obsáhlý a potřebujete detailnější odpověď, napište nám na lekarnik@lekarna.cz a odpověď získáte do 24 hodin.

Nahrávám filtry...
Filtrování
10 otázek a odpovědí

Velmi dobré zkušenosti máme s kapkami Hylo-gel. Obsahují kyselinu hyaluronovou, která oko zvlhčí a urychlí hojení. Jsou bez konzervačních látek a po prvním otevření je možné je používat až 6 měsíců. Kapat můžete dle potřeby.

Celá odpověď

Udržujte oční víčka a řasy v čistotě.    -Před spaním odstraňte z očí make-up.    -Než se dotknete oblasti kolem očí, opláchněte si ruce.    -Nepůjčujte si oční make-up.    -Pokud používáte kontaktní čočky, udržujte je čisté a nepoužívejte je déle, než je pro dané čočky doporučeno.    -Dbejte na zdravý životní styl. Zdravá strava, dostatek spánku a tekutin pomůžou tělu posílit imunitní systém a schopnost         vypořádat se s infekcemi.

Celá odpověď

Ječné zrno obvykle po několika dnech samo praskne, do týdne je obvykle pryč. Jestliže bolest neustoupí do několika dní nebo se potíže zhoršují, obraťte se na očního lékaře.

Celá odpověď

Ano, ječné zrno je infekční. Proto je potřeba dbát zvýšené hygieny, aby se zabránilo přenosu infekce do druhého oka nebo na jinou osobu (např. používat vlastní ručník, kosmetiku).

Celá odpověď

Jak dlouho zraje ječné zrno? Doba zrání ječného zrna se může lišit u různých jedinců dle závažnosti infekce. Ječné zrno často začíná bolestí a zarudnutím na okraji očního víčka. Přibližně po jednom dni se objeví malý hrbolek, který může být bolestivý. Běžně trvá několik dní, než je ječné zrno zralé a praskne samo.

Celá odpověď

Ve většině případů zmizí ječné zrno samo. K úlevě je možné přikládat několikrát denně teplé obklady (s 3% borovou vodu, heřmánkem nebo světlíkem) či nanést dezinfekční mast. Ječné zrno nikdy nevymačkávejte a do zhojení nepoužívejte oční make-up. Pokud bolest do několika dní neustoupí a potíže se zhoršují, navštivte očního lékaře.

Celá odpověď

Alergický zánět spojivek se řeší hlavně odstraněním alergenu a podáním léků s obsahem antihistaminik - kapky, tabletky. Ty pomohou zklidnit alergickou reakci a obtíže s tím spojené. Bakteriální zánět spojivek se v začátcích léči kapkami a mastí s dezinfekční složkou, která pomáhá rozšiřování a tlumení infekce. Ne vždy to ale stačí, proto pokud do týdne nedojde ke zlepšení, je nutné navštívit lékaře, který předepíše antibiotické kapky a mast.

Celá odpověď

Při bakteriálním zánětu spojivek je doporučováno hned po vypuknutí příznaků začít užívat kapky, popřípadě i oční mast s dezinfekční složkou. Oči se prokapávají až 5x denně, jedna kapka do každého oka. Pokud by se stav zhoršoval a docházelo by k výrazné bolestí očí a potížemi s viděním, je nutné navštívit lékaře, aby předepsal antibiotické kapky, které je nutné užívat 7-10 dnů. V případě alergického zánětu spojivek, se doporučují užívat kapky do očí a tabletky s obsahem antihistaminika, které pomohou zklidnit alergickou reakci a bezprostředně se vyhnout alergenu. Virový zánět spojivek,…

Celá odpověď

Při zánětu spojivek je typické zarudnutí oka a sekrece z očí. U bakteriálního zánětu je to hnisavý výtok, který lepí víčka po probuzení. Dále se bakteriální zánět oka projevuje otoky víček a i zvýšenou teplotou. Neinfekční zánět spojivek doprovází sekrece z oka, pálení v očích, pocit cizího tělesa v očích a světloplachost. Bakteriální zánět spojivek se objevuje také u novorozenců, kvůli přítomnosti bakterií v porodních cestách.

Celá odpověď

Jedná se o zánětlivé onemocnění spojivkového vaku oka. Tento zánět se dělí na infekční (bakteriální, virové, chlamydiové a plísňové) a neinfekční (alergické nebo toxické). Bakteriální zánět spojivek se projevuje hlenohnisavou sekrecí z oka, která se velmi rychle objevuje v obou očích. Dále se objevuje zarudnutí, řezání a pocit pálení v očích. Častý je také pocit cizího tělesa v oku (písku), otok víček a tlak v oku. Bakteriální zánět spojivek je přenosný a je dobré v rodině nastavit zvýšený hygienický standard. Jaké léčba jsou doporučovány širokospektré antibiotické kapky podávané každé 2-4…

Celá odpověď

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.