Moje srdcovky

Úvodní strana » Odborné poradenství

Zeptejte se nás

Na dotazy k volbě léků, dávkování či kontraindikacím zdarma odpovídáme každý den. Zeptejte se nás sami, nebo se podívejte na dotazy, které jsme už zodpověděli.

 

Zeptejte se nás

Odpovíme vám zdarma na e-mail nejpozději následující pracovní den.

Chci dostávat novinky

Odebírat novinky

Zodpovězené dotazy

Zdraví z přírody Děti Ženy
Zrušit filtr

Bolelo mě v noci asi 4 hodiny hodně v krku a ráno jsem zjistila, že nemůžu mluvit, naprostá ztráta hlasu. V krku už mě nebolí ani při polykání, jen mám pocit zahlenění a menšího tlaku. Můžete mi poradit co na chrapot a hlasivky?

Mgr. Pavla Horáková Mgr. Pavla Horáková

Při problémech s hlasivkami je vhodné zachovat hlasový klid, tj. mluvit co nejméně a hlavně nešeptat. Šepot namáhá hlasivky nejvíc. Dobré zkušenosti máme s pastilkami s islandským lišejníkem. Výborné jsou i pastilky Vincentka, které mají zvlhčující účinky.
Osvědčilo se mi i cucání homeopatického léku Homeovox.
Pomohou i Priesnitzovy zábaly, kloktání teplé Vincentky nebo solného roztoku a dodržování dostatečného pitného režimu.

Zdraví z přírody

Mám příznaky dny na prstech u nohy. Je na trhu něco na tuto nemoc bez předpisu?

Mgr. Pavla Horáková Mgr. Pavla Horáková

Pokud máte dnu v akutní fázi, je nutné navštívit lékaře. Všechny volně prodejné prostředky jsou pouze podpůrné při léčbě dny. Vhodné jsou například přírodní čaje s obsahem kopřivy, pampelišky, břízy nebo tužebníku. Dobrou zkušenost máme i s doplňkem stravy Enzycol DNA.

Při dně je důležité dodržovat i režimová opatření. Základem je pravidelný pohyb, dostatek tekutin (alespoň 2 litry denně), dieta a případné snížení tělesné hmotnosti. Vhodné je omezit potraviny s vysokým obsahem purinů - tj. červené maso, kuřecí maso,některé ryby, vnitřnosti, uzeniny, luštěniny, kakao, cukr, alkohol.

Zdraví z přírody

Je vhodné užívat bylinný produkt na spaní Silvita při kojení?

Mgr. Pavla Horáková Mgr. Pavla Horáková

Užívání kozlíku lékařského se v průběhu kojení obecně nedoporučuje. Pro zlepšení spaní je vhodnější např. jen meduňka nebo Sedalia sirup.

Děti Zdraví z přírody Ženy


Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám