Ty nejlepší dárky pro zdraví a krásu a spoustu odměn za vánoční nákupy.

Oblíbené položky
Vybrat odměnu

Úvodní strana » Odborné poradenství

Zeptejte se nás

Na dotazy k volbě léků, dávkování či kontraindikacím zdarma odpovídáme každý den. Zeptejte se nás sami, nebo se podívejte na dotazy, které jsme už zodpověděli.

 

Teď tu nejsme

Někdy si taky musíme odpočinout.

Zodpovězené dotazy

Zdraví z přírody Děti Ženy
Zrušit filtr

Bolelo mě v noci asi 4 hodiny hodně v krku a ráno jsem zjistila, že nemůžu mluvit, naprostá ztráta hlasu. V krku už mě nebolí ani při polykání, jen mám pocit zahlenění a menšího tlaku. Můžete mi poradit co na chrapot a hlasivky?

Mgr. Pavla Horáková Mgr. Pavla Horáková

Při problémech s hlasivkami je vhodné zachovat hlasový klid, tj. mluvit co nejméně a hlavně nešeptat. Šepot namáhá hlasivky nejvíc. Dobré zkušenosti máme s pastilkami s islandským lišejníkem. Výborné jsou i pastilky Vincentka, které mají zvlhčující účinky.
Osvědčilo se mi i cucání homeopatického léku Homeovox.
Pomohou i Priesnitzovy zábaly, kloktání teplé Vincentky nebo solného roztoku a dodržování dostatečného pitného režimu.

Zdraví z přírody

Mám příznaky dny na prstech u nohy. Je na trhu něco na tuto nemoc bez předpisu?

Mgr. Pavla Horáková Mgr. Pavla Horáková

Pokud máte dnu v akutní fázi, je nutné navštívit lékaře. Všechny volně prodejné prostředky jsou pouze podpůrné při léčbě dny. Vhodné jsou například přírodní čaje s obsahem kopřivy, pampelišky, břízy nebo tužebníku. Dobrou zkušenost máme i s doplňkem stravy Enzycol DNA.

Při dně je důležité dodržovat i režimová opatření. Základem je pravidelný pohyb, dostatek tekutin (alespoň 2 litry denně), dieta a případné snížení tělesné hmotnosti. Vhodné je omezit potraviny s vysokým obsahem purinů - tj. červené maso, kuřecí maso,některé ryby, vnitřnosti, uzeniny, luštěniny, kakao, cukr, alkohol.

Zdraví z přírody

Je vhodné užívat bylinný produkt na spaní Silvita při kojení?

Mgr. Pavla Horáková Mgr. Pavla Horáková

Užívání kozlíku lékařského se v průběhu kojení obecně nedoporučuje. Pro zlepšení spaní je vhodnější např. jen meduňka nebo Sedalia sirup.

Děti Zdraví z přírody Ženy


Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám