Oblíbené položky

Úvodní strana » Odborné poradenství

Zeptejte se nás

Na dotazy k volbě léků, dávkování či kontraindikacím zdarma odpovídáme každý den. Zeptejte se nás sami, nebo se podívejte na dotazy, které jsme už zodpověděli.

 

Zeptejte se nás

Odpovíme vám zdarma na e-mail nejpozději následující pracovní den.

Zodpovězené dotazy

Trávení Děti Imunita Léčivé přípravky Oči
Zrušit filtr

Mám opar na rtu a oteklou půlku pusy. Jaká je léčba, co pomáhá na opary ?

Mgr. Pavla Horáková Mgr. Pavla Horáková

Vhodný je Zovirax duo, krém na opary, který působí v každé fázi oparu. Je vhodné ho nosit stále při sobě a pokaždé, když ucítíte, že se opar klube, hned postižené místo namazat.

Pokud máte pouze otok, můžete zkusit místo chladit nebo potřít tvarohem. Vytáhnou horkost a sníží otok.
Pokud doma máte tea tree olej, postižené místo jím natřete. Určitě je dobré mít vždy po ruce nějakou první záchranu - tea tree olej, Cannaderm Cannadent.

Jako prevence proti oparům může působit zvýšení imunity např. Hlívou a rakytníkem.

Imunita Léčivé přípravky

Chtěla bych posílit imunitní systém své osmileté dceři pomocí laktobacilů. Slyšela jsem, že rozhodující je počet kmenů v přípravku...? Který přípravek bych měla zvolit?

Mgr. Pavla Horáková Mgr. Pavla Horáková

Pro podporu imunitního systému bych volila kombinaci Laktobacily + imunoglukan. Imunoglukan sirup je určen pro menší děti, kapsle pro větší děti a dospělé. Vhodná je i kombinace hlíva ústřičná s laktobacily 
U laktobacilů je důležitý nejen počet kmenů, ale hlavně počet živých bakterií.
Vhodné jsou např. Biopron, Laktobacily Swiss nebo GS Laktobacily forte.
 

Trávení Děti Imunita

Ráda bych si koupila volně prodejný lék (tablety, příp. kapky na oči) na alergické svědění očí. Můžete mi poradit? Suché oči mám celý rok, popraskané žilky občas, nyní aktuálně svědění, vzhledem k alergii na pyl. Objednala jsem se na alergologii - ale termín mám až za delší dobu. Potřebuji řešit nyní problém akutně.

Mgr. Pavla Horáková Mgr. Pavla Horáková

Pokud se ke svědění a pálení očí přidávají i jiné alergické projevy (tj. alergická rýma, kašel, vyrážka,..), doporučuji zakoupit si nějaké antihistaminikum (Xyzal, Zyrtec, Claritine,..) a užívat 1 tabletu denně. To by mělo zmírnit alergickou reakci.

Do očí je vhodný Allergodil nebo Livostin.

Na suché podrážděné oči doporučuji kapky v nichž je obsažena kyselina hyaluronová.

Nyní by bylo vhodné k výše uvedeným kapkám přidat Hylo-protect, které obsahují i složku redukující zánětlivé a alergické projevy. Po zbytek roku lze kapat také Hylo-protect nebo např. Hylo-comod

Výhodou kapek Hylo- je skutečnost, že po prvním použití vydrží déle než půl roku díky speciálnímu uzávěru.

Odstup od kapání různých druhů kapek by měl být minimálně 15 minut. Nejprve bych kápla Hylo-protect a po 15-30 minutách Allergodil nebo Livostin.

Imunita Oči


Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám