Vaše zdraví je pro nás na prvním místě. Nasloucháme vám a respektujeme vaše přání týkající se péče o zdraví.
Ať už potřebujete pomoci s výběrem vhodného léku, doplňku stravy či vitamínu, naši lékárníci jsou tu pro vás! Poradí vám nejen s klasickými léčivy, ale mají zkušenosti i s přírodní léčbou, bylinnou terapií, Bachovými esencemi či homeopatií.
Ve všední dny, v časech 10-14 hodin, zastihnete naše lékárníky i na online chatu.
V ostatních časech můžete kontaktovat naše lékárníky na emailu - odpověď v tomto případě čekejte během následujících 24 hodin (v pracovní dny).
Na všechny vaše dotazy odpoví tým lékárníků pod vedením Mgr. Pavly Horákové a PharmDr. Kamily Horníčkové.
Mgr. Pavla Horáková
vám poradí s klasickými léčivy
PharmDr. Kamila Horníčková
vám poradí s přírodní léčbou či bylinnou terapií
Nejsme právě online. Využijte pro svůj dotaz e-mail.
Pokud je váš dotaz obsáhlý a potřebujete detailnější odpověď, napište nám na lekarnik@lekarna.cz a odpověď získáte do 24 hodin.
Zánět může trvat dny, týdny až měsíce. Doba trvání je velice individuální u každého jednotlivce.
Příznaky zánětu trojklanného nervu se projevují jako intenzivní, ostrá někdy až nesnesitelná bolest. Často postihuje jednu polovinu obličeje a prochází okolí oka, tváře, ucha a dolní čelisti, čímž může způsobit i bolesti zubů. Záchvaty bolesti trvají v rozmezí několika sekund až minut a mohou se takto opakovat několikrát denně. Diagnostika zánětu trojklanného nervu je náročná. Většina pacientů musí projít komplexním neurologickým vyšetřením a často je potřeba použít zobrazovací metody jako magnetická rezonance nebo CT.
Kýla bolí podle místa výskytu, tzn, rozlišujeme: Tříselnou kýlu - výskyt je častější u mužů, v tříselném kanálu, kudy prochází chámovod. Pupeční kýlu - výskyt v oblasti pupku, často u nedonošených dětí a žen, které mají za sebou více těhotenství Břišní kýlu - vyskytuje se v horní části břicha, nad pupkem. Kýlu v místě jizvy - ve výjimečných případech se kýla vyskytne v místě jizvy po břišní operaci, protože elasticita kůže v tomto místě není tak velká a jizva se po čase rozestoupí.
Tupá bolest nebo mravenčení by mohly naznačovat útlak nervu. Chlazení a protizánětlivé léky dokáží ulevit. V horším případě pomůže chirurgický zákrok.
U bolestí lýtek opět záleží na příčině. Dlouhá stání, boty na podpatku, nedostatek hořčíku, to vše může zavinit nepříjemné křeče do svalů. Masáže, protahování a hřejivé gely mohou pomoci. Pokud lýtka otékají, mohlo by se jednat o problém s žílami. Městnání krve v žilním řečišti dolních končetin a její pomalý návrat neumožňuje dostatečné okysličení, což se projevuje pocitem těžkých nohou, mravenčením. Při těchto obtížích je dobré s nohami hýbat, dát je do vyvýšené polohy a mazat krémy na zpevnění žilní stěny s chladivým účinkem. Srdeční nedostatečnost často způsobuje bolesti dolních končetin…
Příčin bolesti nohou je mnoho, proto i způsoby pomoci od ní se mohou lišit. Nejlepší je nejprve se dopátrat příčiny. V opačném případě alespoň vyzkoušet mnohá řešení níže, protože spousta z nich dokáže zmírnit bolesti z více příčin. Ploska nohy může trápit děti v růstu, sportovce (běžce), kde často bývá zdrojem bolesti plantární fascie. (Vazivová struktura, která se táhne a rozbíhá od paty ke všem prstům.) Sportovci však nejsou jediná skupina náchylná na její přetížení. Lidé s plochýma nohama, nosící tvrdé podrážky, chodící po tvrdých površích nebo lidé se zaměstnáním vyžadujícím dlouhé…
Bolest kolene v noci, kdy je noha v klidu a nehýbe se, může naznačit přítomnost chronického onemocnění jako je artróza, osteoporóza nebo artritida. Opět je vhodné návštěva lékaře, který dokáže přesně určit příčinu.
Bolesti kolene mohou být různé. Např: Bolest pod kolenem Bolest nohou od kolen dolů Bodavá bolest na vnitřní straně kolene Bolest na vnější straně kolene Bolest pod kolenem zezadu
S domácí léčbou začínáme až poté, co vyloučíme jiné možnosti pocitu tlaku na hrudi (akutní infarkt myokardu, plicní embolie, zápal plic, reflux a další) Tyto problémy jsou určeny pro lékaře. Na řešení nám tedy zůstává většinou tlak na hrudi způsobený přetížením či namožením buď mezižeberního svalstva či hrudní páteře.. Ideální je návštěva fyzioterapeuta, který doporučí nejvhodnější domácí cvičení. Cvičení můžeme podpořit použitím suchého tepla, hřejivé náplasti či mazáním. Od obtíží nám může pomoci i změna pozice či přenastavení pracovního stolu, kde trávíme ze dne nejvíce času. Záda a…
Můžeme využít kombinaci léků na uvolnění svalového napětí a léků proti bolesti. Další možností je přiložit na bolavé místo suché teplo, ideálně ve formě hřejivé náplasti případně masáž hřejivým mazáním. Proti bolesti můžete vyzkoušet i hřejivou variantu s konopím. Na bolestivé místo můžeme přikládat i hřejivý termofor.
Nejdříve se musíte přihlásit.