Lékárna.cz

Zeptejte se nás

Vaše zdraví je pro nás na prvním místě. Nasloucháme vám a respektujeme vaše přání týkající se péče o zdraví.

Ať už potřebujete pomoci s výběrem vhodného léku, doplňku stravy či vitamínu, naši lékárníci jsou tu pro vás! Poradí vám nejen s klasickými léčivy, ale mají zkušenosti i s přírodní léčbou, bylinnou terapií, Bachovými esencemi či homeopatií.

Ve všední dny, v časech 10-14 hodin, zastihnete naše lékárníky i na online chatu
V ostatních časech můžete kontaktovat naše lékárníky na emailu
 - odpověď v tomto případě čekejte během následujících 24 hodin (v pracovní dny).
 

Na všechny vaše dotazy odpoví tým lékárníků pod vedením Mgr. Pavly Horákové a PharmDr. Kamily Horníčkové.

Mgr. Pavla Horáková

Mgr. Pavla Horáková

vám poradí s klasickými léčivy

PharmDr. Kamila Horníčková

PharmDr. Kamila Horníčková

vám poradí s přírodní léčbou či bylinnou terapií

On-line chat

Začít konverzaci

Nejsme právě online. Využijte pro svůj dotaz e-mail.

E-mail

Pokud je váš dotaz obsáhlý a potřebujete detailnější odpověď, napište nám na lekarnik@lekarna.cz a odpověď získáte do 24 hodin.

Nahrávám filtry...
Filtrování
43 otázek a odpovědí

Bolest v krku je častým problémem, který nás může potrápit kdykoli během roku. Nejčastěji je pacienty popisováno jako škrábání v krku, bolest a pálení krku při polykání. Může se jednat o bakteriální či virovou infekci, často pocitem bolesti či suchosti v krku, až hrtanu, trpí též kuřáci.  Na bolest můžeme použít lékové formy nejčastěji ve formě cucavých pastilek, případně kloktadel či sprejů s obsahem antiseptických či antibiotických látek. U lokálních forem léku je důležité dodržovat předepsaný interval použití (většinou 3-6x denně dle konkrétního produktu). Po aplikaci 30 minut nejíst a…

Celá odpověď

Záda mohou mezi lopatkami bolet z různých důvodů. Také se tyto bolesti v závislosti na příčině mohou projevovat různě- někdo popisuje bolesti zad pod lopatkou, tlak mezi lopatkami a někdo udává bolest lopatky při kašli. Může jít o špatné držení těla, nedostatek pohybu nebo naopak přetížení. Zároveň je potřeba vyloučit závažnější příčiny - nemoci jater, žlučníku, žaludku nebo onemocnění srdce a cév. Pokud by se bolest objevila náhle, doprovázená dušností a bolestí na hrudi, je potřeba ihned volat lékařskou pomoc.  Jestliže se nejedná o závažnější příčinu, je základem léčby rehabilitace.…

Celá odpověď

Při silných bolestech v krku, doporučuji zvolit léčivé přípravky, které kombinují látku dezinfekční a místně znecitlivující. Pokud je bolest provázena zarudnutím mandlí či bílým povlakem na mandlích a jazyku, je možné použít krátkodobě přípravky s protizánětlivou složkou. K dispozic jei celá řada dalších léčivých přípravků, které při správném užití pomohou od střední i silné bolesti v krku. Na bolest ucha lze použít ušní kapky či spreje, které napomáhají mírnit zánět a bolest. Bolest krku při polknutí a polykání a ucha na jedné (pravé nebo levé) straně může provázet bakteriální infekci. …

Celá odpověď

Během celého těhotenství je možné užívání léků s obsahem paracetamolu.. Tato možnost by ale měla být opravdu až krajní řešení, kdy se bolesti hlavy nedá zabránit jinak, například: aromaterapií pomocí levandule a máty, masáž spánků levandulovým olejem, pravidelným užíváním hořčíku a dostatečným příjmem tekutin. V případě, že pacientka trpí na migrény, je možné po dohodě s lékařem užít léky přímo na migrénu, které jsou na předpis. V období kojení je na útlum bolesti preferován ibuprofen, ale opět platí, co nejkratší dobu, co nejnižší dávky.

Celá odpověď

Po cholecystektomii (operaci žlučníku) můžete pociťovat bolesti v břiše, které jsou obvykle důsledkem chirurgického zákroku. Zde jsou některé způsoby, jak bolest po operaci tlumit:    -Dodržujte pokyny lékaře ohledně léků a péče po operaci.    -Užívejte léky proti bolesti, které Vám lékař předepíše.    -Udržujte se v klidu. Omezte fyzickou aktivitu, vyhněte se zvedání těžkých břemen.    -Stravujte se dietně. Doporučuje se šetřící dieta s omezením tuků a nadýmavých, kořeněných jídel dle doporučení lékaře.    -Věnujte péči správné hygieně rány. Při příznacích infekce (otok, zarudnutí, hnisání)…

Celá odpověď

Bolest ucha při rýmě může být důsledkem zánětu středního ucha. Krátkodobě lze pro zmírnění bolesti použít ušní kapky Otic solution, Dolorgit nebo boralkoholové ušní kapky. Nedojde-li do druhého dne ke zmírnění bolesti, je vhodné zvážit návštěvu ORL lékaře.

Celá odpověď

Tupá bolest nebo mravenčení by mohly naznačovat útlak nervu. Chlazení a protizánětlivé léky dokáží ulevit. V horším případě pomůže chirurgický zákrok.

Celá odpověď

Zánět může trvat dny, týdny až měsíce. Doba trvání je velice individuální u každého jednotlivce.

Celá odpověď

Příznaky zánětu trojklanného nervu se projevují jako intenzivní, ostrá někdy až nesnesitelná bolest. Často postihuje jednu polovinu obličeje a prochází okolí oka, tváře, ucha a dolní čelisti, čímž může způsobit i bolesti zubů. Záchvaty bolesti trvají v rozmezí několika sekund až minut a mohou se takto opakovat několikrát denně. Diagnostika zánětu trojklanného nervu je náročná. Většina pacientů musí projít komplexním neurologickým vyšetřením a často je potřeba použít zobrazovací metody jako magnetická rezonance nebo CT.

Celá odpověď

Kýla bolí podle místa výskytu, tzn, rozlišujeme: Tříselnou kýlu - výskyt je častější u mužů, v tříselném kanálu, kudy prochází chámovod. Pupeční kýlu - výskyt v oblasti pupku, často u nedonošených dětí a žen, které mají za sebou více těhotenství Břišní kýlu - vyskytuje se v horní části břicha, nad pupkem. Kýlu v místě jizvy - ve výjimečných případech se kýla vyskytne v místě jizvy po břišní operaci, protože elasticita kůže v tomto místě není tak velká a jizva se po čase rozestoupí.

Celá odpověď

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.