Lékárna.cz

Zeptejte se nás

Vaše zdraví je pro nás na prvním místě. Nasloucháme vám a respektujeme vaše přání týkající se péče o zdraví.

Ať už potřebujete pomoci s výběrem vhodného léku, doplňku stravy či vitamínu, naši lékárníci jsou tu pro vás! Poradí vám nejen s klasickými léčivy, ale mají zkušenosti i s přírodní léčbou, bylinnou terapií, Bachovými esencemi či homeopatií.

Ve všední dny, v časech 10-14 hodin, zastihnete naše lékárníky i na online chatu
V ostatních časech můžete kontaktovat naše lékárníky na emailu
 - odpověď v tomto případě čekejte během následujících 24 hodin (v pracovní dny).
 

Na všechny vaše dotazy odpoví tým lékárníků pod vedením Mgr. Pavly Horákové a PharmDr. Kamily Horníčkové.

Mgr. Pavla Horáková

Mgr. Pavla Horáková

vám poradí s klasickými léčivy

PharmDr. Kamila Horníčková

PharmDr. Kamila Horníčková

vám poradí s přírodní léčbou či bylinnou terapií

On-line chat

Začít konverzaci

Nejsme právě online. Využijte pro svůj dotaz e-mail.

E-mail

Pokud je váš dotaz obsáhlý a potřebujete detailnější odpověď, napište nám na lekarnik@lekarna.cz a odpověď získáte do 24 hodin.

Nahrávám filtry...
Filtrování
3 otázky a odpovědi

Akné je zapřičiněno zánětem mazových žláz a trápí nejen „puberťáky“. Objevit se může i u dospělých v podobě zarudlých pupínků, puchýřků s hnisem nebo podkožní akné v hlubokých dutinách pokožky, po kterých zůstávají jizvy. Nejčastěji se vyskytuje na obličeji, ale někoho trápí i na zádech, hrudníku či ramenou. Mezi hlavní příčiny akné patří zvýšená produkce kožního mazu (především vlivem mužských pohlavních hormonů) a zvýšená produkce rohoviny. Dalšími příčinami mohou být stres, hormonální změny (dospívání, těhotenství), bakterie či nevhodná strava - vynechat byste měli sladkosti, cukr, mastná…

Celá odpověď

Základem je úprava stravy, zařazení hodně zeleniny a ovoce a také vhodný pitný režim čisté vody a neslazených bylinných čajů. Dále je nezbytný pravidelný pohyb, který pomáhá rozproudit lymfu. Lymfodrenáže, masáže studenou vodou, masáž pomocí krémů a olejů, hřejivé zábaly patří mezi kosmetické procedury, které také pomáhají se zmírněním celulitidy. Nejdůležitější je pravidelnost a důslednost. Úplné zmizení celulitidy nemusí být vždy možné. Dalším zásadním faktorem je totiž i genetická predispozice. Dodržováním výše zmíněných opatření co se týče stravování, pohybu a kosmetických procedur, ale…

Celá odpověď

Pro péči o pokožku s celulitidou můžeme vybírat z řady krémů, gelů či tělových mlék. Mezi nejčastější složky patří skořice spolu s kajenským pepřem, jež zlepšují mikrocirkulaci a mají prohřívající efekt, dále břečťan zmírňující otoky, jalovec, podporující tok lymfy, kofein, stimulující krevní oběh, výtažek z větviček jabloně, který redukuje ukládání tuků či, jestřábník s protizánětlivým účinkem .

Celá odpověď

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.