Oblíbené položky

Úvodní strana » Odborné poradenství

Zeptejte se nás

Na dotazy k volbě léků, dávkování či kontraindikacím zdarma odpovídáme každý den. Zeptejte se nás sami, nebo se podívejte na dotazy, které jsme už zodpověděli.

 

Teď tu nejsme

Někdy si taky musíme odpočinout.

Zodpovězené dotazy

Imunita Ženy Léčivé přípravky Vlasy
Zrušit filtr

Jak dlouho trvá léčba velkého oparu na rtu? Beru vitamín B. Co dalšího na opar na rtu?

Mgr. Pavla Horáková Mgr. Pavla Horáková

To se bohužel nedá s určitostí povědět. Záleží na více faktorech, nejen na stadiu a velikosti oparu, ale i na Vaší imunitě, na pečlivosti s jakou budete dodržovat intervaly pro mazání mastí proti oparům a na tom, jestli budete k léčbě užívat Vámi zmiňovaný B-komplex a hodně pít… Na opar na rtu ještě mažte mast proti oparům. Např. Zovirax duo nebo Vectavir. Krémy se mažou každé 2-4hodiny a jsou vhodné pro dospívající od 12 let a dospělé.Doba léčby je většinou 4-5 dní. Pokud by se opar nehojil, doporučuji návštěvu lékaře.

Léčivé přípravky

Mám opar na rtu a oteklou půlku pusy. Jaká je léčba, co pomáhá na opary ?

Mgr. Pavla Horáková Mgr. Pavla Horáková

Vhodný je Zovirax duo, krém na opary, který působí v každé fázi oparu. Je vhodné ho nosit stále při sobě a pokaždé, když ucítíte, že se opar klube, hned postižené místo namazat.

Pokud máte pouze otok, můžete zkusit místo chladit nebo potřít tvarohem. Vytáhnou horkost a sníží otok.
Pokud doma máte tea tree olej, postižené místo jím natřete. Určitě je dobré mít vždy po ruce nějakou první záchranu - tea tree olej, Cannaderm Cannadent.

Jako prevence proti oparům může působit zvýšení imunity např. Hlívou a rakytníkem.

Imunita Léčivé přípravky

Objednávám si pravidelně Wobenzym, proto mě překvapuje, že již nemá dražované tablety. Chtěl bych se zeptat, zda se v současné době tak Wobenzym vyrábí standardně či zda se vyrábí ve dvou verzích. Dodávám, že kromě odlišné podoby mu, podle mého názoru, chybí i charakteristická vůně. Doufám, že účinky léku zůstaly zachovány. Jak to tedy je?

Mgr. Pavla Horáková Mgr. Pavla Horáková

Ano, došlo  ke změně vzhledu tablety. Tableta je menší a již není potahovaná cukrem, takže je Wobenzym vhodný i pro diabetiky. Když to shrnu, kvalitativní i kvantitativní složení účinných látek zůstává beze změny zachováno, stejně tak i účinnost. Změnou výrobního procesu došlo pouze ke změnám v pomocných látkách v potahové vrstvě obalu, což na účinnost Wobenzymu nemá žádný vliv. Ano, v ojedinělých případech se může pacient ještě setkat v jedné lékárně jak s inovovanou tabletou (např. 800 tbl dóza), tak s původní tabletou (např. 200 tbl), do doby vyprodání zásob.

Léčivé přípravky

Doporučíte mi prosím něco na zlepšení kvality a hustoty vlasů? Jak mít husté vlasy? Po porodu a při kojení mi hodně vypadaly a jsou takové slabé. Kojit už jsem přestala.

Mgr. Pavla Horáková Mgr. Pavla Horáková

Nezapomínejte na dostatečnou a vyváženou stravu s dostatkem přirozených vitamínů a  minerálů z ovoce a zeleniny a dostatečný pitný režim. Vhodné je používat lokální péči, např. šampóny Revalid, Panthenol, Vichy Dercos, Plantur, Alpecin….Případně můžete přidat i vnitřní výživu. Dobré zkušenosti máme s lékem Revalid. Užívá se 3x denně 1 kapsle, během jídla nebo po jídle, po dobu 3 měsíců.

Ženy Léčivé přípravky Vlasy

Co mohu užívat, když mám zvýšenou teplotu v těhotenství?

Mgr. Pavla Horáková Mgr. Pavla Horáková

Pokud se jedná o zvýšenou teplotu mezi 37-38°C, není potřeba brát žádné léky. Organismus potřebuje tuto teplotu ke zvládnutí infekce. Pokud už je však horečka nad 38°C, je nutné tuto teplotu snižovat, protože v těhotenství je vysoká teplota po delší dobu nežádoucí. V těhotenství je možno používat Paralen 500 nebo Panadol a to 1tbl po 4hodinách, maximálně 8 tablet za den. Pokud se horečka do 3 dní nesníží, je nutné navštívit lékaře.

Léčivé přípravky

Mám recept. Mohu si léky objednat u vás?

Mgr. Pavla Horáková Mgr. Pavla Horáková

Zásilkový prodej léků na předpis u nás zatím není podle zákona možný. Tyto léky si musíte vyzvednout v kamenné lékárně.

Léčivé přípravky

Ráda bych se zeptala na možnosti bariérove antikoncepce při užívání Canestenu ke gynekologické léčbě. Kondom, který je bezlatexový, zůstává bezpečnou ochranou?

Mgr. Pavla Horáková Mgr. Pavla Horáková

Krém může snižovat antikoncepční účinnost kondomu nebo pesaru. Během léčby není doporučeno mít vaginální styk. 3 nebo 6 dní není zas tak dlouhá doba a zdraví by mělo být přednější. Doporučuji přeléčit i partnera, aby nedocházelo k opakovaným přenosům infekce.

Ženy Léčivé přípravky

Sháním čípky pro dospělé proti bolesti, ale nesmím takové, které obsahují paracetamol (Paralen, Panadol). Existují nějaké volně prodejné s jinou účinnou látkou?

Mgr. Pavla Horáková Mgr. Pavla Horáková

V tomto případě je ideální volbou lék Dicloreum. Účinnou látkou je diclofenac, který působí jak od bolesti a zároveň i proti zánětu. Čípek se zavádí do konečníku 1-3x denně - dle potřeby.

Léčivé přípravky


Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám