Oblíbené položky

Úvodní strana » Odborné poradenství

Zeptejte se nás

Na dotazy k volbě léků, dávkování či kontraindikacím zdarma odpovídáme každý den. Zeptejte se nás sami, nebo se podívejte na dotazy, které jsme už zodpověděli.

 

Teď tu nejsme

Někdy si taky musíme odpočinout.

Zodpovězené dotazy

Pohyb Děti Bolest Muži
Zrušit filtr

Potřebuji mast na uvolnění krční páteře s léčivou složkou. Co byste mi poradili?

Mgr. Pavla Horáková Mgr. Pavla Horáková

Výbornou zkušenost mám s krémem Algesal.

Případně můžete použít jakoukoliv jinou protizánětlivou mast - Ibalgin, Voltaren, Olfen,..

Pokud míváte zablokovanou krční páteř častěji, což může způsobovat i bolest hlavy, doporučuji každý den cvičit. Posílíte tím nejen svaly krční,ale kolem celé páteře. Tím se problém ve většině případů odstraní. Cviky na uvolnění krční páteře vám zaberou cca 15 minut denně a můžete cvičit třeba při televizi.

Pohyb Bolest

Můj, skoro 24letý syn, si stěžuje na bolest kloubů, především bolest kolene a kotníku. V zaměstnání nachodí 4-7 km denně. Nemá nadváhu. Cítí bolest v koleni, bolesti nohou od kolen dolů a únavu celých nohou a svalů. Křeče nemá. Zhruba jedenkrát v týdnu navštíví posilovnu a taneční kroužek. Já již několik let užívám různé doplňky stravy na klouby. Vždy po dobrání je střídám a vynechávám v období léta. Myslíte, že by mohl také nějaký doplněk stravy vyzkoušet?

Mgr. Pavla Horáková Mgr. Pavla Horáková

Syn určitě může zkusit doplněk stravy na klouby. Osobně mám nejlepší zkušenost s Celadrinem. Buď samostaně nebo Celadrin locomotiv  s přírodními protizánětlivými látkami, kolagenem a glukosaminem.
I přesto, že nemá křeče, doporučuji přidat do stravy hořčík. Ideálně v kombinaci s B6, pro lepší vstřebávání.
Při pocitu těžkých, unavených nohou se nám osvědčil Lioton 100 000.
Pokud by ani jedno z výše uvedených nezlepšilo stav, návštěvou lékaře rozhodně nic nezkazí.

Pohyb Bolest

Koupil jsem přípravek Magnesii lactici 0,5 g a nevím, jak ho přesně užívat. Lékař mi doporučil kvůli svalovým stahům užívat magnesium, ale nejsem si jist dávkováním. Je možné tento přípravek také užívat společně s vitamínem B?

Mgr. Pavla Horáková Mgr. Pavla Horáková

 0,5 g v názvu znamená, že v 1 tabletě je 500 mg sloučeniny laktátu hořečnatého (v 1 tabletě je poté 51 mg čistého hořčíku).

Pokud řešíte nějaký problém (křeče, akutní nedostatek hořčíku, ...), doporučuji užívat 2-3x denně 2 tablety.

Jako prevenci doplnění pestré stravy stačí 2 tablety denně. Ideální je užívat spolu s vitamínem B6 nebo B-komplexem.

Pohyb Muži

Mám alergii na lepek, laktózu a sóju. Chci používat doplněk stravy vhodný pro normální funkci kloubů a chrupavek. Chtěla jsem si pořídit Kamzíka, ale ten prý obsahuje sojový olej. Jaký jiný přípravek mohu použít?

Mgr. Pavla Horáková Mgr. Pavla Horáková

Ano, Kamzík obsahuje sojový olej a sojový lecitin. Při alergii na soju ho nedoporučuji.  Čistý liofilizovaný kolagen obsahuje i Colafit, se kterým máme velmi dobré zkušenosti. 

Pohyb

Na bolest kyčle a kolene mi byl doporučen přípravek Alavis. Mohu ho užívat, když píší, že je pro koně?

Mgr. Pavla Horáková Mgr. Pavla Horáková

Na bolest kyčle a kolene doporučuji spíše Barnys triple blend extra silný. Ten je určen pro lidi a má totožné složení jako Alavis, který Vám byl doporučen.

Pohyb

Můžete mi poradit, jaké je dávkování Kinedrylu před cestou?

Mgr. Pavla Horáková Mgr. Pavla Horáková

Dávkování Kinedrylu: Děti 2-6 let užívají čtvrt tablety Kinedrylu hodinu před cestou. Ve věku 6-15 let podáváme 1/4 - 1/2 tablety. Dospělí užívají 1 tabletu hodinu před cestou. Při dlouhotrvající cestě stačí podávat v intervalu 2-3 hodiny. Doporučuji pořádně zapít. Děti do 2let, těhotné a kojící ženy by neměly Kinderyl užívat vůbec.

Informace o volně prodejných lécích, které máme na našich stránkách, najdete, když si rozkliknete pod popisem produktu “Více informací” a dále pod obrázkem “Příbalový leták”. Hodí se to také, pokud byste jej z krabičky vytratila nebo se Vám zrovna nechtěl hledat.

Pohyb Děti


Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám