Moje srdcovky

Úvodní strana » Odborné poradenství

Zeptejte se nás

Na dotazy k volbě léků, dávkování či kontraindikacím zdarma odpovídáme každý den. Zeptejte se nás sami, nebo se podívejte na dotazy, které jsme už zodpověděli.

 

Zeptejte se nás

Odpovíme vám zdarma na e-mail nejpozději následující pracovní den.

Chci dostávat novinky

Odebírat novinky

Zodpovězené dotazy

Pohyb Bolest Muži Děti Kůže Rady lékárníka
Zrušit filtr

Pořídili jste si nové pohorky na výlety - jak se ale vyhnout puchýřům?

Mgr. Pavla Horáková Mgr. Pavla Horáková

Plánujete letní výlety a dovolené a jediné, co vám ještě schází, jsou nové pohorky. Těšíte se, jak si je obujete a nohy si budou libovat. Pokud si ale nové boty doma nerozšlápnete, ale obujete je až na výlet, po pár hodinách zjistíte, že boty nepříjemně dřou a tlačí. V místě dlouhodobějšího tlaku či odírání vznikne puchýř. V lepším případě nebolí a v pohybu nijak neomezuje. V tom horším je pak každý krok utrpením.

Jak se vyhnout puchýřům a jak je ošetřit v případě vzniku?

  1. Pokud si pořídíte nové boty, předtím, než vyrazíte na delší procházku nebo dovolenou, je dobré v nich zkusit nějakou dobu chodit i doma, tzv.“rozchodit je“. Budete vědět, kde boty tlačí, kde dřou, kde se zakusují řemínky do nohy. Řešit to lze pak různými způsoby- použijete (jiné) ponožky, jinak obujete boty, změníte styl chůze, případně preventivně podlepíte krizová místa.
  2. Když už puchýř vznikne (jelikož v místě puchýře je pokožka poškozená), otevírá se zde možnost pro vstup infekce do organismu. Otlak a puchýř se může i zanítit, proto ho vždy ošetřujte čistýma rukama a nikdy ho nestrhávejte. Okolí puchýře můžete omýt vodou, případně mýdlem a lehce osušit.
  3. Věčná otázka,o které se stále vedou spory je, zda puchýř propichovat či ne. Pokud budete chtít puchýř propíchnout je potřeba to udělat sterilní jehlou. Chcete-li použít jehlu na šití či špendlík, doporučuji ho řádně vydezinfikovat např. v čistém alkoholu. Poté puchýř jemně vymáčkněte a vydezinfikujte. Blanku puchýře nestrhávejte.
  4. K hojení puchýřů je vhodné použít tzv. vlhké hojení pomocí hojivých gelů a hydrokoloidních a hydrogelových náplastí. Tak nevznikne strup a puchýř se bude hojit rychleji. 
  5. Pokud začne být okolí puchýře zarudlé, nateklé, bolestivé, bude z něj vytékat hnis, případně se přidá zimnice nebo horečka, došlo nejspíše k infekci. V případě, že by stav nelepšil, doporučuji vyhledat lékaře.    
  6. Pokud by se Vám utvořila jizva po zahojení popáleniny, vyzkoušejte Rejuvasil nebo Scar Esthetique, které pomáhají regeneraci a Vaši jizvu pomohou učinit méně nápadnou a viditelnou

Pohyb Kůže Rady lékárníka

Potřebuji mast na uvolnění krční páteře s léčivou složkou. Co byste mi poradili?

Mgr. Pavla Horáková Mgr. Pavla Horáková

Výbornou zkušenost mám s krémem Algesal.

Případně můžete použít jakoukoliv jinou protizánětlivou mast - Ibalgin, Voltaren, Olfen,..

Pokud míváte zablokovanou krční páteř častěji, což může způsobovat i bolest hlavy, doporučuji každý den cvičit. Posílíte tím nejen svaly krční,ale kolem celé páteře. Tím se problém ve většině případů odstraní. Cviky na uvolnění krční páteře vám zaberou cca 15 minut denně a můžete cvičit třeba při televizi.

Pohyb Bolest

Můj, skoro 24letý syn, si stěžuje na bolest kloubů, především bolest kolene a kotníku. V zaměstnání nachodí 4-7 km denně. Nemá nadváhu. Cítí bolest v koleni, bolesti nohou od kolen dolů a únavu celých nohou a svalů. Křeče nemá. Zhruba jedenkrát v týdnu navštíví posilovnu a taneční kroužek. Já již několik let užívám různé doplňky stravy na klouby. Vždy po dobrání je střídám a vynechávám v období léta. Myslíte, že by mohl také nějaký doplněk stravy vyzkoušet?

Mgr. Pavla Horáková Mgr. Pavla Horáková

Syn určitě může zkusit doplněk stravy na klouby. Osobně mám nejlepší zkušenost s Celadrinem. Buď samostaně nebo Celadrin locomotiv  s přírodními protizánětlivými látkami, kolagenem a glukosaminem.
I přesto, že nemá křeče, doporučuji přidat do stravy hořčík. Ideálně v kombinaci s B6, pro lepší vstřebávání.
Při pocitu těžkých, unavených nohou se nám osvědčil Lioton 100 000.
Pokud by ani jedno z výše uvedených nezlepšilo stav, návštěvou lékaře rozhodně nic nezkazí.

Pohyb Bolest

Koupil jsem přípravek Magnesii lactici 0,5 g a nevím, jak ho přesně užívat. Lékař mi doporučil kvůli svalovým stahům užívat magnesium, ale nejsem si jist dávkováním. Je možné tento přípravek také užívat společně s vitamínem B?

Mgr. Pavla Horáková Mgr. Pavla Horáková

 0,5 g v názvu znamená, že v 1 tabletě je 500 mg sloučeniny laktátu hořečnatého (v 1 tabletě je poté 51 mg čistého hořčíku).

Pokud řešíte nějaký problém (křeče, akutní nedostatek hořčíku, ...), doporučuji užívat 2-3x denně 2 tablety.

Jako prevenci doplnění pestré stravy stačí 2 tablety denně. Ideální je užívat spolu s vitamínem B6 nebo B-komplexem.

Pohyb Muži

Mám alergii na lepek, laktózu a sóju. Chci používat doplněk stravy vhodný pro normální funkci kloubů a chrupavek. Chtěla jsem si pořídit Kamzíka, ale ten prý obsahuje sojový olej. Jaký jiný přípravek mohu použít?

Mgr. Pavla Horáková Mgr. Pavla Horáková

Ano, Kamzík obsahuje sojový olej a sojový lecitin. Při alergii na soju ho nedoporučuji.  Čistý liofilizovaný kolagen obsahuje i Colafit, se kterým máme velmi dobré zkušenosti. 

Pohyb

Na bolest kyčle a kolene mi byl doporučen přípravek Alavis. Mohu ho užívat, když píší, že je pro koně?

Mgr. Pavla Horáková Mgr. Pavla Horáková

Na bolest kyčle a kolene doporučuji spíše Barnys triple blend extra silný. Ten je určen pro lidi a má totožné složení jako Alavis, který Vám byl doporučen.

Pohyb

Můžete mi poradit, jaké je dávkování Kinedrylu před cestou?

Mgr. Pavla Horáková Mgr. Pavla Horáková

Dávkování Kinedrylu: Děti 2-6 let užívají čtvrt tablety Kinedrylu hodinu před cestou. Ve věku 6-15 let podáváme 1/4 - 1/2 tablety. Dospělí užívají 1 tabletu hodinu před cestou. Při dlouhotrvající cestě stačí podávat v intervalu 2-3 hodiny. Doporučuji pořádně zapít. Děti do 2let, těhotné a kojící ženy by neměly Kinderyl užívat vůbec.

Informace o volně prodejných lécích, které máme na našich stránkách, najdete, když si rozkliknete pod popisem produktu “Více informací” a dále pod obrázkem “Příbalový leták”. Hodí se to také, pokud byste jej z krabičky vytratila nebo se Vám zrovna nechtěl hledat.

Pohyb Děti


Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám