Lékárna.cz

Zeptejte se nás

Vaše zdraví je pro nás na prvním místě. Nasloucháme vám a respektujeme vaše přání týkající se péče o zdraví.

Ať už potřebujete pomoci s výběrem vhodného léku, doplňku stravy či vitamínu, naši lékárníci jsou tu pro vás! Poradí vám nejen s klasickými léčivy, ale mají zkušenosti i s přírodní léčbou, bylinnou terapií, Bachovými esencemi či homeopatií.

Ve všední dny, v časech 10-14 hodin, zastihnete naše lékárníky i na online chatu
V ostatních časech můžete kontaktovat naše lékárníky na emailu
 - odpověď v tomto případě čekejte během následujících 24 hodin (v pracovní dny).
 

Na všechny vaše dotazy odpoví tým lékárníků pod vedením Mgr. Pavly Horákové a PharmDr. Kamily Horníčkové.

Mgr. Pavla Horáková

Mgr. Pavla Horáková

vám poradí s klasickými léčivy

PharmDr. Kamila Horníčková

PharmDr. Kamila Horníčková

vám poradí s přírodní léčbou či bylinnou terapií

On-line chat

Začít konverzaci

Nejsme právě online. Využijte pro svůj dotaz e-mail.

E-mail

Pokud je váš dotaz obsáhlý a potřebujete detailnější odpověď, napište nám na lekarnik@lekarna.cz a odpověď získáte do 24 hodin.

Nahrávám filtry...
Filtrování
24 otázek a odpovědí

Voda v uchu je nepříjemná záležitost. Zkuste ji z ucha dostat potřásáním nebo poskakováním, případně nakloněním hlavy na stranu, aby voda mohla vytéct. Zkusit můžete i cíp ručníku nebo kapesníku ,do kterého se voda vsákne. Vhodným pomocníkem jsou i ušní svíce či kapky/spreje na odstranění vlhkosti a vyčištění ucha. Pokud bude ucho stále zalehné či začne bolet, navštivte lékaře. 

Celá odpověď

Stále více žen (a v menší míře i mužů)  v produktivním věku trápí tmavé skvrny na čele, tvářích, spáncích, horním rtu, předloktí či rukou. Dalším „rizikovým“ faktorem pro vznik pigmentových skvrn je tmavší typ pokožky, delší pobyt na slunci,  zjizvení a podráždění pokožky, dědičnost, nedostatečná funkce jater nebo hormonální změny (včetně hormonálních léků) a také vyšší věk. Pigmentové skvrny vznikají především díky zvýšené aktivitě melanocytů, tj.buněk které vytvářejí melanin – tmavý pigment, který pomáhá pokožku chránit před UV zářením. Pokud je působení slunce pozvolné a přiměřené,…

Celá odpověď

U vypadávání vlasů je důležité vědět důvod (hormonální nerovnováha, stáří, dědičnost, stres, strava, mykotické infekce..) a dle toho vybrat ten správný produkt. Revalidem určitě nic nezkazíte. Důležitá je 3 měsíční kůra. Vlasy doporučuji mýt šamponem Alpecin. Jako aktivátor růstu v místě, kde vám vlasy vypadaly,  můžete aplikovat 2x denně lék Neocapil. Pokud by se stav po 3 měsících nezlepšil nebo se naopak zhoršoval, doporučuji znovu navštívit kožního lékaře.  Podobné problémy řeší spousta lidí - jednou z nich je i naše blogerka Vendula. Její zkušenosti s přípravky a léčbou si můžete…

Celá odpověď

Pokud popáleniny nebudou hnisat a nezanítí se, není potřeba chodit k lékaři. Doporučuji koupit Hemagel a popáleniny jím 2-3x denně potírat. Puchýř nepropichujte. Případně můžete místa potírat aloe vera, či hojivou mastí (s panthenolem, Infadolan,..)

Celá odpověď

Nedostatek vitaminu D u dospělých může mít různé projevy a dopady na zdraví. Vitamin D je nezbytný pro udržování zdraví kostí, imunitního systému a mnoha dalších funkcí v těle. Příznaky nedostatku vitaminu D mohou být nevýrazné, nicméně i tak jsou velmi nízké hladiny vitaminu D zdravotním rizikem. Mezi projevy nedostatku vitaminu D patří: -oslabené kosti a riziko osteoporózy -zvýšená kazivost zubů -svalová slabost, únava a nevýkonnost. -bolesti kostí a svalů -zhoršená imunita -pomalé hojení ran -vypadávání vlasů -změny nálad a duševní zdraví: -kardiovaskulární onemocnění

Celá odpověď

Nedostatek vitaminu D může být způsoben několika faktory:     -Nedostatečná expozice slunečnímu záření: vitamin D vzniká v kůži, pokud ji vystavíme slunečnímu záření. Proto např. v zimních         měsících nebo oblastech s nižším množstvím slunečního záření dochází k nedostatku vitaminu D. Syntéze vitaminu D dále         zabraňuje přílišné používání opalovacího krému nebo zakrytí většiny těla oblečením.    -Nedostatek vitaminu D ve stravě: vitamin D se nachází v tučných rybách (tuňák, losos), játrech, vaječných žloutcích či mléčných        výrobcích    -Stáří: s věkem se snižuje schopnost…

Celá odpověď

Osteoporóza je onemocnění, při kterém dochází k demineralizaci kostí a úbytku kostní hmoty. Je to nerovnováha mezi její tvorbou a degradací. Projevuje se častými zlomeninami (předloktí, obratlů, krčku stehenní kosti), bolestmi páteře a ztuhlostí okolních svalů, deformací postavy a zvětšením zakřivení páteře.

Celá odpověď

Rizikovými faktory tohoto onemocnění jsou kouření, nadužívání alkoholu, sedavý způsob života, špatná výživa. Jejich eliminací můžeme zmírnit potíže. Pokud máte podezření na osteoporózu, je na místě vyhledat lékaře.

Celá odpověď

Ano, oteklá noha může být příznakem rakoviny (například jater či lymfatického systému). Otoky nohou jsou běžné i při probíhající léčbě některých typů rakovin.

Celá odpověď

Oteklé kotníky, případně nárty, mohou mít více příčin. Oboustranný otok kotníků může souviset se srdečním, ledvinovým či jaterním onemocněním. V důsledku úrazu či po chirurgickém zákroku může dojít k jednostrannému otoku kotníku.

Celá odpověď

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.