Lékárna.cz

Magazín Lékárna.cz

Také jste se setkali s názvy první, druhá, třetí, čtvrtá, pátá, šestá a sedmá dětská nemoc? Číslování nemocí pochází z doby, když se ještě moc nevědělo, co nemoci způsobuje. Tyto choroby postihují…

více

Bradavice jsou virové onemocnění, které způsobují lidské papilomaviry (HPV). Proniknutím těchto virů do kůže či sliznic dochází ke zmnožení buněk a ty pak mohou vytvářet výstupky na kůži či…

více

Atopický ekzém (atopická dermatitida) je nepříjemné svědivé kožní onemocnění, které je chronické a dokáže potrápit děti i dospělé. Tento kožní zánět je způsoben alergickou reakcí, při které dochází…

více

Syfilis (příjice, lues) je pohlavní přenosná nemoc, která je způsobena bakterií Treponema pallidum. Tato bakterie proniká kůží a přes sliznice do organismu a díky svému tvaru se umí rychle proniknout…

více

Opruzeniny se mohou objevit kdykoli a kdekoli na pokožce - nejen u obézních osob či těch, kteří jsou dlouhodobě upoutaní na lůžko, ale i u aktivních sportovců, řidičů z povolání, motorkářů, cyklistů…

více

Vitamín B3 (niacin) je vitamín rozpustný ve vodě. Je důležitý pro fungování metabolismu, nervové soustavy i normálního stavu pokožky.  

více

Moluska je virové kožní onemocnění, které může získat opravdu každý. Nejčastěji se nemoc objevuje na těle, rukách a nohách. Šíří se přímým kontaktem, slinami nebo pokud společně sdílíte některé části…

více

Účinky dubové kůry (z dubu letního) ocení třeba mladí, které trápí problematická pleť nebo ti, kteří mají potíže s horními dýchacími cestami. V obou případech pomáhá dubová kůra udržet jejich…

více

Úpal a úžeh má většina lidí spojeno s létem, nicméně úpal se sluníčkem souviset přímo nemusí. To je také hlavní rozdíl mezi těmito dvěma nemocemi z přehřátí, které jsou jinak velmi podobné a odlišit…

více

Už po třicítce by měly ženy začít s kolagenem. Kvůli pleti, kůži a kloubům. Fakta i mýty o tomto trendu vysvětluje odbornice z Lékárna.cz, PharmDr. Kamila Horníčková.

více

Jak vytáhnout klíště a co raději nedělat, jaké repelenty používat nebo co to je DEET poradíme v našem článku. Vyzkoušejte i náš tip na domácí repelent!

více

Na vznik aftů může mít vliv stres, nedostatek některých vitamínů, ale také mechanické poškození v ústech. Naši lékárníci vám poradí, co na ně platí a jak se jich zbavit. Kromě standardních prostředků…

více

Odborná poradna

Začalo mě bolet v krku, může to být záškrt? Co je to záškrt, jaké má příznaky a jak se léčí? Jak často se záškrt objevuje v Česku? Existuje na něj očkování?

Záškrt je infekční onemocnění, které způsobuje bakterie Corynebacterium diphtheriae, respektive její toxin. Tento toxin postihuje horní cesty dýchací a způsobuje odumírání jejich sliznice a vznik…

celá odpověď

Chodím pravidelně plavat a vždy se mi do ucha dostane voda. Jak dostat vodu z ucha?

Voda v uchu je nepříjemná záležitost. Zkuste ji z ucha dostat potřásáním nebo poskakováním, případně nakloněním hlavy na stranu, aby voda mohla vytéct. Zkusit můžete i cíp ručníku nebo kapesníku ,do…

celá odpověď

Pediatr napsal synovi Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Fenistil kapky, jak správně píšete, se používá především k léčbě senné a celoroční alergické rýmy. Fenistil má ale i mírně sedativní efekt, který někteří pediatři využívají i k tišení kašle,…

celá odpověď

Jak často musím chodit na kontrolu krve ve stolici?

Test okultního krvácení by se měl provádět 1x ročně ve věku 50-55 let. Poté stačí 1x za 2 roky. Druhou variantou je kolonoskopie, která se od 50. toku života provádí 1x za 10 let. 

celá odpověď

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.