Oblíbené položky

Úvodní strana » Magazín Lékárna.cz » Články a blogy » Dubová kůra na záněty a hemeroidy

Dubová kůra na záněty a hemeroidy

Péče o tělo Zdraví z přírody Kůže

Ale i na řadu dalších zdravotních potíží. Protizánětlivé účinky ocení třeba mladí, které trápí problematická pleť a akné nebo ti, kteří trpí paradentózou či plísněmi na nohou. Právě na tyto, docela časté problémy, které během života potkají skoro každého, může dobře zapůsobit něco tak jednoduchého, jako je dubová kůra.

Dubová kůra na záněty a hemeroidy

Mnohdy máme léčivou sílu přírody opravdu na dosah ruky. Dub roste skoro v každém lese či parku. Většinou sbíráme ze stromů plody a z bylinek listy či květy, dub však skrývá léčivou moc hlavně v kůře. Nejlepší čas na sběr kůry je jaro nebo podzim. Kůra se odlupuje z mladých větviček, průměr by neměl být silnější než malíček dospělé ruky. Na vzrostlé staré duby tedy raději zapomeňte a vydejte se do dubového mlází.  Pro mnohé je však jednodušší si zakoupit dubovou kůru a výrobky z ní v lékárně, ceny nejsou vysoké.

Vyzkoušejte dubovou kůru

Silně stahující účinky dubové kůry jsou využívány pro zastavení krvácení. Odvar se používá tedy hlavně zevně na špatně se hojící rány, praskliny, vředy či křečové žíly. Buď zkuste obklady nebo si přidejte odvar do napuštěné vany.

Sedavé koupele v odvaru z dubové kůry se osvědčily lidem trpícím na hemeroidy. Toto onemocnění cév nacházející se v oblasti konečníku zlobí celou řadu lidí různého věku. Sedavá koupel nebo masti s obsahem dubové kůry můžou být skvělou doplňkovou léčbou.

Nadměrné pocení nohou, silný zápach z pokožky - i v těchto případech může být dubová kůra dobrým pomocníkem. Nechte po celém dni své nohy odpočinout v odvaru z dubové kůry a výsledky se brzy dostaví.

Problematické pleti se sklony k akné dubová kůra prospěje. Stačí nanést odvar na tampón a nanést na vyčištěnou pleť.

Dávkování či nežádoucí účinky

Na koupele se používá asi 5 g kůry na litr vody. Pro kloktání a vyplachování ústní dutiny asi 20 g na litr vody. Není vhodné provádět koupele dlouhodobě z důvodu vysušování pokožky. Odvar připravujte vždy čerstvý těsně před aplikací. Při velkoplošných poranění či ekzémech koupel neprovádějte. Při aplikaci mastí a gelů se řiďte návodem výrobce.

Gel, nejoblíbenější výrobek z dubové kůry

Gel s obsahem dubové kůry se hodí do každé domácí lékárničky. Většinou se uvádí, že je určen primárně na hemeroidy,  nicméně dobře funguje i na různá poranění, drobné popáleniny či omrzliny nebo na bolestivé prasklinky. Aplikuje se několikrát denně, dokud se nedostaví úleva.

Náš tip: Vyzkoušejte Balcann gel, který je jedinečný svým složením. Kromě dubové kůry obsahuje konopí, koloidní stříbro a více než 15 účinných přírodních látek.

Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám