Úvodní strana » Magazín Lékárna.cz » Články a blogy » Dubová kůra na záněty a hemeroidy

Dubová kůra na záněty a hemeroidy

Péče o tělo Zdraví z přírody Kůže

Protizánětlivé účinky dubové kůry ocení třeba mladí, které trápí problematická pleť s akné nebo ti, kteří trpí paradentózou či plísněmi na nohou. Na co všechno se hodí, vám prozradíme v našem článku.

Dubová kůra na záněty a hemeroidy

Co dokáže dubová kůra

Silně stahující účinky dubové kůry jsou využívány pro zastavení krvácení. Odvar se používá tedy hlavně zevně na špatně se hojící rány, praskliny, vředy či křečové žíly. Buď zkuste obklady nebo si přidejte odvar do napuštěné vany.

Sedavé koupele v odvaru z dubové kůry se osvědčily lidem trpícím na hemeroidy. Toto onemocnění cév nacházející se v oblasti konečníku zlobí celou řadu lidí různého věku. Sedavá koupel nebo masti s obsahem dubové kůry můžou být skvělou doplňkovou léčbou.

Nadměrné pocení nohou, silný zápach z pokožky - i v těchto případech může být dubová kůra dobrým pomocníkem. Nechte po celém dni své nohy odpočinout v odvaru z dubové kůry a výsledky se brzy dostaví.

Problematické pleti se sklony k akné dubová kůra prospěje. Stačí nanést odvar na tampón a nanést na vyčištěnou pleť.

Jak dubovou kůru používat

Koupele

Na koupele se používá asi 5 g kůry na litr vody - koupele ovšem není vhodné provádět dlouhodobě kvůli vysušování pookožky. Odvar připravujte vždy čerstvý těsně před aplikací. Při velkoplošných poranění či ekzémech koupel neprovádějte.

Kloktadlo

Pro kloktání a vyplachování ústní dutiny asi 20 g na litr vody.

Gel

Gel s obsahem dubové kůry se hodí do každé domácí lékárničky. Většinou se uvádí, že je určen primárně na hemeroidy,  nicméně dobře funguje i na různá poranění, drobné popáleniny či omrzliny nebo na bolestivé prasklinky. Aplikuje se několikrát denně, dokud se nedostaví úleva.

Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám