Moje srdcovky

Úvodní strana » Trápí mě » Nervová soustava » Závislost na kouření

Závislost na kouření

Přestat kouřit není jednoduché. Kouření není zlozvyk, ale pro většinu pravidelných kuřáků je to kromě psychické závislosti i tělesná závislost na nikotinu. Nikotin je návyková látka obsažená v tabáku a působí podobným mechanizmem jako ostatní tzv. tvrdé drogy.

Závislost na kouření - detailní popis

Je důležité dodržovat těchto 5 bodů

Studie ukázaly, že následujících pět bodů je důležitých pro to, abyste přestali kouřit. Nejlepší předpoklady na úspěch budete mít tehdy, pokud je budete uplatňovat všechny:

  1. Buďte sám připravený a opravdu rozhodnutý přestat kouřit.
  2. Získejte stálou podporu svého okolí.
  3. Snažte se změnit  svůj životní styl celkově – tzn. postupně přidat pravidelný pohyb, ale i oddech, upravit stravovací návyky. Změna musí být pozvolná, ale důsledná.
  4. Pokud je to potřebné, užívejte i léky na podporu odvykání kouření, ale užívejte je přesně podle návodu.
  5. Připravte se však i na zvládnutí těžkých situací v průběhu odvykání i případné recidivy kouření.

Začít s odvykáním může být těžké, ale jakmile se rozhodnete snížit spotřebu cigaret nebo skončit úplně, nastoupili jste úžasnou cestu.

Lékárna.cz nabízí prostředky na odvykání kouření

Lékárna.cz nabízí náhradní terapie nikotinem (NTN):

  • spreje na odvykání kouření - přípravek zmírňuje abstinenční příznaky i neodolatelnou touhu po kouření. Je určen pro dospělé.
  • náplasti na odvykání kouření - k léčbě závislosti na tabáku, ke zmírnění touhy po kouření (nikotinu) a ke zmírnění abstinenčních příznaků, což umožňuje snadnější odvykání kouření kuřákům motivovaným přestat kouřit. Nalepují se na čistou hladkou a neporušenou kůži, místa se střídají tak, aby se na stejné nalepila nejdříve cca po 4 dnech.
  • žvýkačky na odvykání kouření - léčivá žvýkací guma k odvykání kouření, ke zmírnění touhy po kouření, k předcházení abstinenčním příznakům. Žvýkačka se pomalu a jemně nakusuje, přibližně 10×, pak se na 30 vteřin uloží pod jazyk či za dáseň, to se opakuje v průběhu 30 minut. Pokud se žvýká rychle, sliznicí duti-ny ústní se vstřebá minimum nikotinu, dochází k pálení v ústech, žaludku, nausei a nikotin ze ža-ludku se již nevyužije.
  • pastilky, tablety na odvykání kouření - přípravek k odvykání kouření. Pastilky jsou určeny pro kuřáky, kteří kouří více než 20 cigaret denně. Dávají se rozpustit k dásním, přemísťují se v ústní dutině až do rozpuštění (20–30 minut).

Nejprodávanější značky

Výhodné nabídky už nemusíte hledat

pošleme vám je e-mailem :)

Zkuste to, odhlásit se koneckonců můžete kdykoli.
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám