Oblíbené položky

Úvodní strana » Trápí mě » Přípravky na ženské problémy » Přípravky na těhotenské potíže

Přípravky na těhotenské potíže

Těhotenství je pro většinu žen tím nejkrásnějším obdobím. Idyla to ale není vždy. Nenechte si toto období zkazit těhotenskými potížemi. Věřte, že se s nimi dá bojovat! Na každého ale platí něco jiného. V případě doplňků stravy, je vždy nutné dávat pozor na složení daného přípravku – pouze některé jsou totiž vhodné pro užívání i v období gravidity. A pokud si nejste jisti, že je váš stav v rámci těhotenství normální, obraťte se na svého lékaře.

Nejčastější obtíže... 

Jsou spojeny s trávicí soustavou.

  • Nevolnost – Ne všechny budoucí maminky se setkávají s nevolností během těhotenství. Ty, které nevolnost nepostihuje, jsou dětmi štěstěny. Nejčastější nevolností je pak ranní nevolnost. U některých budoucích maminek je způsobena prázdným žaludkem, snadno ji tedy zažene snídaně. Dále pomůže zázvor (oblíbená jsou například zázvorová lízátka), pomoci mohou i čaje a oblíbený způsob na zahnání nevolnosti je také aromaterapie – účinný je například eukalyptus či levandule.
  • Nadýmání – Zhruba podobně rozšířené jako ranní nevolnosti jsou problémy s nadýmáním, které jsou způsobeny tlakem dělohy na žaludek. Nejlépe pomůže pohyb a úprava tzv. výživové hygieny (rozdělení jídel do menších porcí).   
  • Zácpa – V těhotenství rovněž dokáže pěkně potrápit. Těhotné ženy mohou po konzultaci s lékařem užívat kapky Regulax či přírodní doplněk stravy – vlákninu alias Psyllium.
  • Průjem – Při opačném problému než je zácpa, tedy průjmu, je první pomocí zvýšení příjmu tekutin a opět úprava jídelníčku. Ulevit si můžete též volně prodejnými léky, doporučena je ale opět konzultace s lékařem.
  • Pálení žáhy – Pálení žáhy je problém sice neškodný, ale značně nepříjemný a omezující. Jednou z možností, které poskytnou rychlou úlevu kdekoli, jsou pastilky, další způsob léčby je vyřadit z jídelníčku všechny složky, které pálení spouští – může to být bílé pečivo, cukr či citrusy. Před užíváním jakéhokoliv přípravku se poraďte se svým lékařem.
  • Hemeroidy – Jakoby možných obtíží nebylo málo, přidávají se k nim ještě nepříjemné hemeroidy. Na jejich zmírnění a hojení použijte HemoClin.
  • Záněty v ústech – V období těhotenství dochází často ke zvýšené kazivosti zubů a zánětlivým procesům v ústech. K výplachům úst můžete použít například přípravek Corsodyl a odvar z šalvěje. V tomto případě je také důležité dbát na přísun vápníku.  

Nachlazení, horečka a bolest hlavy se nevyhýbá ani ženám v očekávání

Nachlazení a problémům s ním spojeným se vyplatí spíše předcházet, než je léčit. To zvládnete například pomocí vitaminů a různých směsí pro těhotné, které prospějí jak vám, tak dítěti. Pokud je ale na prevenci pozdě, pak nejvíce pomůže starý dobrý „babský“ recept – postel, horký čaj s citronem, spousta ovoce a minimum námahy. Pokud nic z toho nezabírá, po poradě s lékařem se můžete uchýlit ke krátkodobému užívání Paralenu.

Pokračovat

Nejprodávanější v kategorii


Načítám
Značka:
Všechny

Rozbalit filtr

Nejprodávanější značky

Výhodné nabídky už nemusíte hledat

pošleme vám je e-mailem :)

Zkuste to, odhlásit se koneckonců můžete kdykoli.
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám
Chat - poradíme vám