Moje srdcovky

Úvodní strana » Magazín Lékárna.cz » Články a blogy » Grepové jadérko umí překvapit

Grepové jadérko umí překvapit

Trávení Imunita Zdraví z přírody

Grepfruit, tento citrusový plod nahořklé chuti je znám svým velkým množstvím vitamínu C, který dokáže podpořit naši imunitu. Ale je fakt, že pecičky či jadérka mají pro zdraví člověka daleko větší přínos, už tak znám není.

Grepové jadérko umí překvapit

Jedna z nejúčinnějších látek, které jadérka obsahují jsou bioflavonoidy. Ty dokáží vcelku spolehlivě ničit kdejakého nepřítele v lidském těle. Mají totiž silně antivirové, antibakteriální a protiplísňové účinky. V grepovém jadérku jsou také hojně obsaženy antioxidanty, kyselina listová, železo, draslík a vápník. Grepový olej se získává lisováním jadérek a užívá se vnitřně i zevně.

Přírodní antibiotikum?

Pokud zasadíme semínka do země, i po dlouhé době mají původní barvu a jako kdyby se jich netýkaly přírodní procesy hniloby a napadení bakteriemi. Tato zajímavá vlastnost nezůstala nepovšimnuta a následné testy a rozbory zjistily, že právě díky obsaženým látkám na povrchu i uvnitř semínka, jadérka dokáží odolávat bakteriím, plísním i virům a v podstatě působí jako přírodní antibiotikum. Právě tuto vlastnost se snaží využít doplňky stravy na bázi extraktu z grapefruitových jadérek.

Silná imunita

Již zmíněné bioflavonoidy čistí organismus, ulehčují trávení a tím posilují obranyschopnost. Užívání extraktu z grepového jadérka spolu s vitamínem C se tak může stát skvělou prevencí nejen proti běžnému nachlazení. Zdravotním problémům se vyplatí předcházet.

Na které potíže se extrakt z grepových jadérek hodí?

Dnes je na trhu veliký výber produktů s obsahem grepových semínek, a to jak na vnitřní tak i na vnější použití. Gely s vhodným doplněním antiseptických látek je možné použít na prořezávání zoubků u malých dětí. Kapky s obsahem vitamínu C přispějí přirozenému stavu imunitního systému. Bioflavonoidy, které jsou i obsahem jadérek, přispívají k zvýšení vitality a obranyschopnosti organizmu. Mohou pomoci chránit tělo proti nepříznivým mikroorganismům, čímž příznivě působí při nachlazení a trávicích potížích. Složky obsažené v grepfruitových jadérkách mohou přispět k mikrobiální rovnováze trávicího systému.

Jak extrakt užívat?

Při užívání záleží na závažnosti onemocnění. Pro posílení imunity bude stačit 5 - 10 kapek 3x denně, při vážnějších potížích klidně i 15 - 20 kapek 3x denně po dobu 3 měsíců. Kvůli výrazně hořké chuti se nedoporučuje kapky jíst v koncentrované podobě, ale rozpustit je ve skleničce čisté vody.

Pro vnější užití používejte neředěný extrakt. Další možností je grepové kapky inhalovat. V tomto případě přidejte 3 kapky do hrníčku horké vody. Pozor, kapky a tablety určené k vnitřnímu užití, nejsou vhodné pro těhotné ženy a nejsou určeny ani pro malé děti!

TIP: Přibalte si lahvičku do kufru či batohu při cestování, může vás rychle a účinně dostat z kdejakých zdravotních patálií :-)

Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám