Lékárna.cz
Hledat

Zázvor, zázrak z přírody

To nejlepší, co svému tělu můžeme poskytnout, většinou pochází z přírody. A často je to na dosah. Jedním ze zdrojů vitamínů, minerálů a spousty dalších prospěšných látek je zázvor, který je od pradávna považován za všelék.

Zázvor, zázrak z přírody
Sdílet
Navštivte související produktové kategorie

Zázvorovník lékařský - Zingiber officinale

Zázvor se začal pěstovat asi před dvěma tisíci lety v Číně, kde byl využíván jako velmi lahodné a oblíbené koření. Z Číny putoval do Indie a odtud se s mořeplavci dostal i do Evropy. V českých zemích se objevil až ve 13. století, většinou smíchaný s exotickým kari. Zázvor se tehdy využíval ke kořenění pokrmů, k léčení nejrůznějších neduhů a také v cukrářství. My se však dnes nebudeme zabývat excelentní chutí zázvoru, ale jeho unikátními léčivými schopnostmi.

Oddenek zázvoru vypěstujete i u nás

Síla nenápadné rostliny podobné rákosu se ukrývá pod zemí. Oddenek zázvoru obsahuje mnoho účinných účinných fytochemikálií. Ostrá chuť zázvoru je způsobená gingeroly, které mají rozsáhlé léčivé účinky. Dále obsahuje silice, vitamíny A, B, C, E a minerály (sodík, hořčík, vápník, železo, draslík), škrob a další látky.

Zázvor - adaptogen i superpotravina

V současnosti se právě zázvor považuje za jednu ze superpotravin. Je nejvyužívanější pro svou schopnost udržovat zdravou imunitu organismu, působí jako antioxidant a prospívá zdraví dýchacích cest.

Účinky zázvoru

  • udržuje normální hladinu cukru v krvi
  • podporuje normální činnost kardiovaskulárního systému
  • podporuje normální trávení, což se využívá při mírných nevolnostechv ranné fázi těhotenství a při cestování
  • podporuje přirozenou obranyschopnost, imunitní systém a dýchací cesty

Zázvorový čaj ulevuje při nevolnostech v těhotenství. Zázvor se užívá v rozumné míře a ne dlouhodobě. Doporučujeme poradit se se svým lékařem. U přípravků obsahující sušený zázvor si vždy čtěte příbalový leták.

Zázvor je dobré mít vždy doma po ruce

Na podzim a v zimě většinou snadno seženeme čerstvý zázvor v každé zelenině, ale co jindy? Zázvor je totiž užitečný po celý rok. Zakoupit si můžeme sušený práškový zázvor, kandovaný zázvor nebo zázvorový sirup. Ve formě doplňku stravy seženeme zázvorové tablety, které se využívají při cestování

Zázvorový sirup se nám nezkazí a lze jej použít s perlivou vodou na přípravu osvěžující limonády.

Veškerá zdravotní, výživová či léčebná tvrzení jsou v rámci legislativy EU výrazně omezena. Při tvorbě článků smíme vycházet pouze ze schválených tvrzení, která uvádí platná legislativa.

% Výhodné nabídky a akce rovnou do e-mailu
Máte dotaz k článku? Napište nám!

Přečtěte si také

Také jste se setkali s názvy první, druhá, třetí, čtvrtá, pátá, šestá a sedmá dětská nemoc? Pokud nevíte, co…

více

Jak poznat, že máte angínu a jak se angína léčí? Jaké jsou druhy angíny a jak se angíně vyhnout? Prozradíme v našem článku.

více

Přidala se k příšerné bolesti v krku ještě vyrážka? Může se jednat o spálovou angínu. Jak s ní zatočit si povíme v na…

více

Přečtěte si, co je to roztroušená skleróza, jaká je diagnostika roztroušené sklerózy, jaké jsou její nejčastější projevy,…

více
Zeptejte se lékárníka

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.