Oblíbené položky

Úvodní strana » Zdraví a léky » Přípravky s vitamíny a minerály » Přípravky s minerály a stopovými prvky » Přípravky s železem

FEROSPIRINA Spirulina plus přírodně vázané železo 400 tablet

Doplněk stravy Více o legislativě
Kód výrobku: 265625

Doplněk stravy. Sladkovodní řasa obohacena o přírodně vázané železo.Pro zdravou krev a proti únavě, na podporu hubnutí, posílení imunity.

Více informací

239 Kč (0,60 Kč/ml)

Skladem zítra

Pozítří odešleme, u vás v pondělí 24. 2.

Pozítří odešleme, u vás v pondělí 24. 2.

Vše za 99 Kč

Přidejte ještě


Načítám

Podrobné informace

Podrobné informace FEROSPIRINA Spirulina plus přírodně vázané železo 400 tablet

Doplněk stravy. Sladkovodní řasa obohacena o přírodně vázané železo.Pro zdravou krev a proti únavě, na podporu hubnutí, posílení imunity.

FEROSPIRINA pomáhá

  • podporuje imunitu, zmírňuje únavu, působí jako antioxidant
  • přispívá ke stabilizaci hladiny krevního cukru
  • napomáhá detoxikaci, hlavně u jater, ledvin a krve
  • příznivě ovlivňuje činnost srdce a slinivky
  • příznivě působí na krvetvorbu
  • obsahuje železo v dobře vstřebatelné formě pro organismus

Železo patří mezi nejdůležitější stopové prvky v našem těle. Je totiž součástí hemoglobinu, krevního barviva, které zajišťuje transport kyslíku ke všem buňkám, tkáním a orgánům těla. Nedostatek železa se proto projevuje nejen velkou únavou a sníženou odolností vůči zátěži, ale také poklesem imunity a poruchami soustředění.

Podle některých odhadů trpí u nás deficitem železa až třetina populace. Nejvíce jsou přitom ohroženy ženy v plodném věku, které ztrácejí značné množství tohoto prvku menstruačním krvácením, a vegetariáni (důležitým zdrojem železa je červené maso).

Řešením může být užívání potravních doplňků se železem, ne všechny jsou však stejně vhodné. V první řadě je dobré vědět, že tento prvek se lépe vstřebává, pokud je vázaný organicky, nikoliv anorganicky. Pro optimální vstřebávání je důležitý i vitamin C, pro jeho zabudování do krevního barviva hemoglobinu zase měď. Již ve 30. letech minulého století navíc vědci zjistili, že pro zlepšení schopnosti krve přenášet kyslík je velmi užitečné i zelené rostlinné barvivo chlorofyl - to má totiž téměř totožnou strukturu jako hemoglobin, liší se jen tím, že je ve středu jeho molekuly namísto železa hořčík.

Sladkovodní jednobuněčná řasa spirulina obsahuje nejen vysoké množství chlorofylu, vitamin C a měď, ale navíc v ní najdeme i celou řadu dalších živin důležitých pro lidské zdraví (všechny esenciální aminokyseliny, vzácné nenasycené mastné kyseliny apod.). Obsažené železo navíc není přidáváno do dospělé řasy, ale do substrátu, z nějž spirulina čerpá při růstu živiny. Díky tomu je do ní postupně asimilováno a zabudováno do organických sloučenin, z nichž jej náš organismus dokáže snadno vstřebat a využít.

Kombinace spiruliny a železa má proto řadu příznivých účinků na zdraví celého organismu.

Schopnost krve přenášet kyslík

Kombinace organicky vázaného železa, chlorofylu, vitaminu C, mědi a esenciálních aminokyselin podporuje tvorbu krevního barviva hemoglobinu a tím napomáhá optimálnímu okysličení všech tkání a orgánů těla. Důsledkem je zmírnění únavy a příznivý vliv na fyzickou i psychickou výkonnost organismu. Kromě osob ohrožených chudokrevností je proto tento přípravek vhodný i pro sportovce, těžce fyzicky pracující, nemocné a rekonvalescenty.

Dokonalá výživa i pro vegetariány

Spirulina patří podle Světové zdravotnické organizace mezi nejlepší zdroje živin na zeměkouli. V kombinaci se železem je tak ideálním doplňkem stravy prakticky pro každého, zejména ovšem pro vegany a vegetariány. Právě jim totiž poskytne živiny, které se hojně nacházejí především v mase a ostatních potravinách živočišného původu – kromě železa i vitamin B12 a kompletní nabídku všech esenciálních aminokyselin.

Zlepšení imunity

Spirulina má prokazatelný pozitivní vliv na zlepšení přirozené obranyschopnosti organismu vůči virům, bakteriím a škodlivým volným radikálům. Podobně i železo je nutné pro správné fungování imunitních funkcí.

Podpora hubnutí

Spirulina pomáhá účinně snižovat chuť k jídlu, zejména pak na sladké, a díky kompletní nabídce živin brání organismu přejít při omezení kalorického příjmu na „úsporný režim“. Železo navíc přispívá ke zmírnění únavy, která se tak často objevuje při redukčních kúrách.

Výkonnost mozku

Spirulina má příznivý vliv na náladu a podporuje psychickou výkonnost. Dostatek železa je navíc důležitý pro paměť, soustředění a další funkce mozku.

Zdravé orgány

Spirulina přispívá ke zdraví srdce, cév, jater a trávicí soustavy.

Doporučené dávkování

4 tablety 2x denně s jídlem. Tablety zapít dostatečným množstvím pitné vody

Produkt obsahuje

42,8 % denní dávky stopového prvku železa

Množství účinné látky v 1 tabletě: 250 mg (0,75 mg Fe)

Obsah balení 400 tablet (250 mg).

Hmotnost balení 100 g.

Informace o produktu

Výrobce: BLUE STEP
Značka: NÁSTROJE ZDRAVÍ
Kód výrobku: 265625
Kód EAN: 8595229201045
Držitel rozhodnutí: BLUE STEP

Recenze

Recenze FEROSPIRINA Spirulina plus přírodně vázané železo 400 tablet

Diskuze

Diskuze FEROSPIRINA Spirulina plus přírodně vázané železo 400 tablet

 

Mohlo by vás zajímat


Načítám

Nejprodávanější značky

Výhodné nabídky už nemusíte hledat

pošleme vám je e-mailem :)

Zkuste to, odhlásit se koneckonců můžete kdykoli.
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám