Úvodní strana » Magazín Lékárna.cz » Články a blogy » Kyselina hyaluronová - přírodní zázrak.

Kyselina hyaluronová - přírodní zázrak.

Péče o tělo Ženy Kosmetika

Hledáte pomocníka na suchou, unavenou, vrásčitou pleť, nebo na vlasy a nehty bez lesku a života? Pak je vaši novou nejlepší kamarádkou kyselina hyaluronová. Kyselina, která se přirozeně vyskytuje v lidském těle a je klíčová pro hydratovanou a vypnutou pleť. Kyselina hyaluronová se navíc používá v plastické chirurgii a při očních operacích.

Kyselina hyaluronová - přírodní zázrak.

Co je kyselina hyaluronová a kde ji najdeme?

Podle přesné definice je kyselina hyaluronová tekutina, jejímž úkolem je hydratace a udržování pružnosti celého těla. Najdeme ji v v očích, v kloubech a v kožní tekutině. Její molekula má tvar koule a je odolná vůči vnějšímu tlaku, čímž udržuje pleť pružnou.

Vlivem stárnutí ale kyseliny v těle ubývá a pokud chceme hydratovanější pleť a ohebné klouby,  je potřeba ji získávat i z jiných zdrojů. Dříve vědci kyselinu odsávali například z kohoutích hřebínků, dnes už umíme vypěstovat bakterie, které pak projdou genetickou modifikací.

Lékaři kyselinu objevili v podstatě náhodou v třicátých letech, když zkoumali revma a odsávali tekutiny z koleního kloubu. Při testování pak náhodně objevili kyselinu hyaluronovou. Dříve se používala při léčbě popálenin, lékaři s ní pracují při očních operacích a kosmetický průmysl dnes testuje, jaký vliv má na vlasy a nehty. My se ale zaměříme na pleť. 

Kyselina hyaluronová v plastické chirurgii 

Chcete plnější rty? Lékaři doporučují kyselinu hyaluronovou hlavně proto, že se v těle přirozeně nachází. Aplikace trvá pár minut a je téměř bezbolestná, nicméně nevydrží déle než deset měsíců. Pokud chcete větší rty napořád musíte na zákroky docházet pravidelně. 

Kyselina hyaluronová vpravena injekčně vám rozšíří retní červeň a zároveň se postará o dostatečnou dávku hydratace. Podle plastických chirurgů pomáhá i s regenerací kožních buněk. Cenově se zákrok pohybuje v rozmezí sedmi až deseti tisíc korun. 

Kyselinu hyaluronovou si můžete naordinovat i v případě výplně vrásek. Do kůže se vpravuje injekčně a pak ji lékař rovnoměrně rozmasíruje. Na rozdíl od botoxu, nemá kyselina hyaluronová žádný vliv na funkci obličejových svalů. Aplikace trvá zhruba čtyřicet minut a měla by být téměř bezbolestná. Připravte si na jeden zákrok minimálně čtyři tisíce korun. 

Tablety s kyselinou hyaluronovou

Další možností přirozenějšího liftingu pokožky je kyselina hyaluronová v tabletách. Většinou ji v této formě najdete v kombinaci s vitaminem C a s kolagenem - jde tedy o docela silné trio, které pomůže s hydratací, pružností pleti, ale také poslí klouby a chrupavky. Vitamín C se postará o rozjasnění a sjednocení pleti, může pomoct i s jizvičkami a různými pleťovými skvrnami. 

Kyselina hyaluronová v kosmetickém průmyslu

Kyselina hyaluronová se v posledních letech objevuje i v kosmetických produktech. Zatímco dříve byly tyto produkty velmi neefektivní, protože obsahovaly jen velmi nízký koncentrát kyseliny, dnes už můžete koupit kvalitní výrobky i v běžných drogeriích. 

Na trhu jsou běžně dostupné esence, noční i denní krémy. Výborná jsou i séra s kyselinou hyaluronovou a pleťové masky.  Sérum je všeobecně produkt, s vysokým obsahem pomocných látek a proto má většinou dobré výsledky. Séra s kyselinou hyaluronovou jsou dobrá pro všechny typy pleti, dlouhodobě hydratují a chrání před vlivy předčasného stárnutí.  Hledejte taková séra, která mají alespoň  1 nebo 2 % kyseliny hyaluronové. 

Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám