Oblíbené položky

Úvodní strana » Magazín Lékárna.cz » Články a blogy » Rakytník - rostlina budoucnosti

Rakytník - rostlina budoucnosti

Trávení Imunita Zdraví z přírody Superpotraviny

Rostlina budoucnosti, tak je nazýván rakytník řešetlákový, který díky vysokému obsahu vitamínu C bývá označován jako citroník severu. Jediná oranžová bobulka totiž obsahuje celou doporučenou denní dávku tohoto důležitého vitamínu!

Rakytník - rostlina budoucnosti

Co je vlastně rakytník řešetlákový?

Hippophae Rhamnoides – je léčivá rostlina známá lidem téměř 2 500 let. Obsahem biologicky aktivních látek v plodech, listech i v kůře větví patří rakytník mezi nejcennější potravinářské a léčivé rostliny. Plody rakytníku se používaly při zažívacích potížích již ve starém Řecku. Své jméno získala rostlina dle historických záznamů v dobách Alexandra Makedonského, kdy vojáci pro sebe a své koně využívali rakytník k obnově sil. Koně získali díky obsahu rakytníkového oleje lesklou srst, od toho tedy hippos – kůň, phaes – lesk.

Rakytník a jeho zázračné účinky

Kromě vitaminu C je rakytník výbornou zásobárnou vitamínu A, dále organických kyselin a také má značné biostimulační účinky, díky nimž podporuje imunitní systém. Užívání rakytníku je proto vhodné při nejrůznějších virózách, chřipkách a angíně. Dokonce někteří lidoví léčitelé doporučují užívat při těchto onemocněních pouze rakytník bez syntetických medikamentů.

Rakytník také podporuje tvorbu žluči a trávicích enzymů, podporuje funkci krevního oběhu a činnost jater a plic. Pomáhá při očistě organismu od toxických zplodin, pomáhá zlepšovat stav kloubů při revmatismu. Doporučuje se jako obranná látka proti následkům civilizačního stresu, ale pomáhá i ke zvýšení pružnosti a průchodnosti cév.

Rakytník přirozeně obsahuje i semena, která jsou zdrojem oleje bohatého na flavonoidy, jež snižují krevní tlak. Krom toho je možné jej využít i jako rostlinné analgetikum, dokáže totiž tlumit bolest. Pomáhá také při arteroskleróze nebo při žaludečních vředech, regeneruje žaludeční sliznici a působí proti bakteriím, které jsou původcem vředů. Rakytníkový olej se lisuje za studena a je tak zaručeno zachování všech biologicky aktivních látek důležitých pro lidské zdraví. Olej z rakytníku má tmavě oranžovou barvu a je považován za to nejcennější z celé rostliny.

Rakytníkový olej je přírodní koncentrát vitamínů A, B1, B2, B6, C, D, E, F, K, P, dále obsahuje beta karoten, kyselinu listovou, organické kyseliny, třísloviny a minerální soli, důležité esenciální mastné kyseliny omega-3, 6, 9. Je také zdrojem vzácné omega-7 mastné kyseliny, která se v přírodě vyskytuje zřídka, v rakytníkovém oleji je však obsažena až ze 40 %. Tato látka působí jako antioxidant ochraňující buňky před poškozením volnými radikály.

100% rakytníkový olej doporučujeme užívat pravidelně a dlouhodobě:

  • při cévních a kožních onemocněních
  • při potížích trávicího a močového ústrojí
  • na podporu kvality růstu vlasů a nehtů
  • při detoxikaci organizmu

Nejdůležitější látky v rakytníku a rakytníkového oleje a jejich účinky:

vitamín C – rakytník obsahuje v průměru až 24x více vitaminu C než citrón a 18x více než kiwi
vitamín E – příznivě ovlivňuje pokožku, pružnost cév, i další tělesné tkáně, působí na plodnost, neutralizuje volné radikály
vitamín K – jeho nedostatek vede k poruchám srážlivosti krve, krvácení z různých orgánů a tkání a tvorbě modřin
vitamín P (bioflavonoidy) – působí jako antioxidant, posiluje obranyschopnost, chrání žíly a tepny – zvyšuje jejich odolnost. Vitamin P napomáhá vylučování toxických prvků z těla a společně s vitaminem C je podpůrným prostředkem při virových onemocněních (např. chřipky a oparů)
provitamín A (beta karoten) – v organizmu se mění na vitamin A, má antioxidační účinky, napomáhá zlepšovat zrak, funkci plic, tlustého střeva, prostaty a mozku
provitamín D – v organizmu se přeměňuje na další druhy vitaminu D, je nezbytnou součástí v době růstu dětí, podporuje růst kostí a posiluje je ve stáří
třísloviny – mají schopnost účinně působit při průjmech a krvácení v trávicím ústrojí. Celkově napomáhají při zánětech v žaludku a střevech, při zevním použití na kůži a sliznice mají stahující, protizánětlivý a antibakteriální účinek
organické kyseliny vinná a jablečná – upravují peristaltiku střev
omega - 3, 6 a 9 – nenasycené mastné kyseliny chrání buňky před destrukcí a poškozením, snižují riziko mozkových cévních příhod a infarktu, zabraňují vysoušení a vypadávání vlasů, napomáhají hojení ran, podporují odolnost organizmu a vitalitu.
omega - 7 – tato mastná vzácná kyselina se v přírodě vyskytuje jen zřídka, v rakytníkovém oleji je obsažena až ze 40 %. Tato látka působí na trávicí trakt a je antioxidantem.

Jak pěstovat rakytník?

O rakytníku je nutné vědět, že se jedná o keř dvoudomý, takže aby plodil své zázračné bobule, bude nutné na zahradě vysadit jednu samčí rostlinu a k ní alespoň dvě samičí, klidně ale až 6. Jinak je rakytník poměrně nenáročný na pěstování, nevadí mu sucho, vítr, nekvalitní půda ani celodenní slunce či průmyslové zplodiny. Co rakytník nemá rád, je permanentní stín a příliš mokrá a těžká půda. Plodí okolo črtvrtého roku a dožívá se někdy až stovky.

Narozdíl od pěstování, sklizeň rakytníku docela náročná je. Větve s trny jsou totiž doslova obsypané drobnými plody na kratičkých stopkách. Před sklizní je tedy nutné se vyzbrojit rukavicemi a trpělivostí. Sklizeň pak provádíme začátkem podzimu, než se dostaví deštivé počasí a první mrazíky, které by výživové hodnoty plodu snížily. Samotné plody rakytníku jsou velmi kyselé, takže se k přímé konzumaci příliš nehodí. Dá se z nich ale vyrobit například syrup, likér, marmeláda a spousta dalších blahodárných pochutin.

Rakytník: recepty

Rakytníkový sirup
Sirup z rakytníku se hodí pro posílení imunitního systému a jako prevence i léčba nachlazení či chřipek. Syrup z rakytníku je navíc velmi chutný, a tak jej rády konzumují i malé děti.

Suroviny:

  • 1 l vylisované šťávy z rakytníku
  • 1 kg cukru
  • lžička kyseliny citronové

Postup:
Šťávu zahřejeme, ale zásadně nevaříme, měla by mít maximálně 65 °C. Přidáme cukr a kyselinu citronovou. Po vychladnutí plníme do důkladně vymytých lahví a uchováváme v chladu a temnu.

Rakytníkový likér
I pravidelná konzumace malého množství rakytníkového likéru má blahodárné účinky na lidský organismus.

Suroviny:

  • 500 g plodů rakytníku
  • 1 litr kvalitního čirého alkoholu
  • 10 lžic medu

Postup:
Plody omyjeme, vložíme do velké nádoby a rozmačkáme. Přidáme med a alkohol a necháme macerovat alespoň po dobu jednoho měsíce, ale můžeme i déle. Občas promícháme. Poté tekutinu nejprve přecedíme přes sítko a následně ještě přes plátno. Můžeme případně dosladit dle chuti medem. Likér nalijeme do lahví, uzavřeme a skladujeme v chladu a temnu.

Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám