Oblíbené položky

Úvodní strana » Magazín Lékárny.cz » Články a blogy » Omega-3 nenasycené mastné kyseliny pro ženy

Omega-3 nenasycené mastné kyseliny pro ženy

EPA a DHA mají zásadní vliv nejen na zdraví našeho srdce, ale pomáhají i fungování mozku, chrání před vznikem zánětů, které mohou následně poškozovat například i klouby. Tuky z mořských ryb snižují celoživotně riziko vysoké hladiny cholesterolu a triglyceridů v krvi, které při nadměrné koncentraci způsobují mozkovou mrtvici a další onemocnění srdce a cév.

Omega-3 nenasycené mastné kyseliny pro ženy

Moře a ryby

Mořské ryby patří k nejzdravějším pokrmům vůbec. Jsou zdrojem nejen velmi kvalitních bílkovin, jódu, ale i tuků velmi prospěšných zdraví. Tuky mořských ryb obsahují specifické mastné kyseliny označované jako omega-3 dlouhořetězcové mastné kyseliny, kyselinu eikosapentaenovou zkracovanou jako EPA a dokosehexaenovou, zkracovanou jako DHA. Tyto dvě velmi známé mastné kyseliny mají pro lidské zdraví obrovský význam.

EPA a DHA mají zásadní vliv nejen na zdraví našeho srdce, ale pomáhají i fungování mozku, chrání před vznikem zánětů, které mohou následně poškozovat například i klouby. Tuky z mořských ryb snižují celoživotně riziko vysoké hladiny cholesterolu a triglyceridů v krvi, které při nadměrné koncentraci způsobují mozkovou mrtvici a další onemocnění srdce a cév. Tuky z mořských ryb snižují také krevní tlak, a to nejen ve starším věku, ale i v období těhotenství (preklampsie). Tuky z mořských ryb ovlivňují zdraví žen již od dívčího věku, protože dostatečné množství EPA a DHA snižuje možnost vzniku krvácení mimo dané období v menstruačním cyklu nebo omezuje nadměrné krvácení při samotné menstruaci (menorhea). Tuky z mořských ryb redukují i výskyt premenstruačního syndromu, kdy EPA a DHA normalizují hormonální hladiny a tlumí jejich výkyvy již v mladém věku. Stejný efekt se využívá i v období nástupu menopauzy.

Tuky z mořských ryb v období těhotenství a kojení

Bylo prokázáno, že tuky z mořských ryb jsou velmi důležité až nezbytné nejen v období těhotenství, zejména v posledním trimestru, ale pak i v období kojení. EPA a DHA z mořských ryb snižují riziko nízké porodní hmotnosti dětí, jsou také nezbytné pro správný vývoj mozku, očí případně spermií u plodu. EPA a DHA prochází nejen přes placentu do rostoucího plodu, ale po narození se dostávají do těla novorozence spolu s mateřským mlékem. Proto nejen ženy a dívky, ale i těhotné a kojící matky by měly v dostatečném množství konzumovat tuky z mořských ryb. I pro další vývoj novorozence jsou tuky z mořských ryb významné, protože snižují riziko vzniku velkého množství onemocnění srdce, ale i atopického ekzému, astmatu, psychiatrických a autoimunitních onemocnění. EPA a DHA ovlivňují i psychiku, kdy za velmi závažnou poruchu psychiky je považována laktační psychóza, tedy stav spojený s těhotenstvím a projevující se nepříznivými psychickými projevy, které mohou v mnoha případech skončit i pokusem o zabití novorozence. Bylo také prokázáno, že ženy s prokazatelně vyšší koncentrací DHA v mléce, stejně jako s vyšší spotřebou mořských produktů jsou mnohem méně ohroženy vznikem poporodní deprese.

Tuky z mořských ryb pro posílení imunity

EPA A DHA působí preventivně, protože také posilují imunitní systém a zvyšují tak celkovou obranyschopnost organismu. Používají se i při oslabené imunitě a častých chorobách z nachlazení, jako prevence vzniku infarktu myokardu, ke snížení radiačních účinků (vhodné pro pracující s počítači), doplněk léčby popálenin kůže nebo jiných špatně se hojících kožních lézí (poškození), ke zlepšení projevů lupénky, při alergiích – zvláště po bodnutí hmyzem, jako doplňková léčba při astmatu, při nechutenství u dětí, při šlachových a svalových bolestech, k celkovému povzbuzení tělesného i duševního zdraví.

Tuky z mořských ryb v období menopauzy

Velmi důležité jsou tuky z mořských ryb i pro starší ženy v období nástupu menopauzy a po ní, kdy dochází v důsledku hormonálních změn k vzestupu hladiny cholesterolu a triglyceridů v krvi a několikanásobně se tak zvýší i riziko vzniku mozkové mrtvice. Tuky z mořských ryb snižují i výskyt dalších závažných onemocnění, která jsou častější v tomto věku, jako je osteoporóza nebo rakovina prsu. Jasně se ukazuje, že tuky z mořských ryb pozitivně ovlivňují zdraví žen ve všech obdobích života a tak by měly jejich konzumaci věnovat velkou pozornost.

zdroj MERCK
www.merck.cz

Redakce, 26. červenec 2007

nakupovat

Související zboží

všechny články

Přečtěte si

 

Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám