Oblíbené položky

Úvodní strana » Trápí mě » Trávení » Zvracení a nevolnost

Zvracení a nevolnost

Žaludeční nevolnost a zvracení mohou mít různý původ. V případě, že víte, co je u vás způsobuje, můžete se těmto spouštěčům vyhnout, nebo se alespoň na danou situaci náležitě předem připravit, například víte-li, že vás čeká cesta autobusem a trpíte cestovní nevolností. Ta totiž dovede cestování proměnit na nepříjemný zážitek.

Nevolnost při cestování bývá častější u dětí, ale ani někteří dospělí jí nejsou ušetřeni. Kinetóza neboli „nemoc z pohybu” je nepříjemný stav, vznikající při podráždění orgánu pro rovnováhu, který je umístěn ve vnitřním uchu. Díky tomu, že oči vnímají pohyb, ale tělo je fakticky v klidu, do mozku se dostávají protichůdné signály, což se může projevit právě nevolností, poklesem krevního tlaku a nutkavým pocitem na zvracení.

Jak na cestovní nevolnost

  • Při jízdě dopravním prostředkem nečíst.
  • V autě sedět vedle řidiče, v autobuse co nejvíce vepředu.
  • Očima sledovat horizont.
  • Necestovat s prázdným žaludkem, ale ani se nepřejídat, a vyvarovat se těžkým jídlům a alkoholu.
  • Zajistit přísun čerstvého vzduchu, pokud je to možné,

Nejúčinněji vám ovšem pomohou některé volně prodejné produkty k léčbě kinetózy, které zastaví zvracení nebo mu předejdou. Známý a osvědčený je například Kinedryl, který mohou užívat i děti, nebo žvýkačky Travel-Gum (děti mohou užívat až od 15 let). Vhodné jsou i zázvorové pastilky, bonbóny či speciální lízátka. Nevolnost můžete zkusit zahnat i aromaterapií.

Nevolnosti nás mohou zastihnout nejen při cestování, ale i běžně při přejedení se či při nevhodné skladbě jídla. Bolest hlavy a zvracení mohou být doprovodné jevy při nemoci nebo v těhotenství.

K léčbě poruch trávení můžete využít nejen tabletky jako je například Pancreolan Forte, Pangrol, Orenzym atd., ale také bylinné čaje. Ideální bylinky na žaludeční potíže jsou máta, meduňka, třezalka, heřmánek nebo fenykl.

Pokračovat

Nejprodávanější v kategorii


Načítám
Značka:
Všechny

Rozbalit filtr

Nejprodávanější značky

Výhodné nabídky už nemusíte hledat

pošleme vám je e-mailem :)

Zkuste to, odhlásit se koneckonců můžete kdykoli.
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám