Oblíbené položky

Úvodní strana » Zdraví a léky » Volně prodejné léky » Léky na trávení » Léky na zvracení a nevolnost

Léky na zvracení a nevolnost

Pocit nevolnosti a nucení na zvracení je hodně nepříjemná záležitost. Ale i když se to nezdá, zvracení je vlastně pro tělo do jisté míry prospěšné. Jde totiž o obranný mechanismus, kterým se organismus zbavuje pro něj špatných látek. Proto se člověk po vyzvrácení obsahu žaludku většinou cítí lépe. Samozřejmě záleží hlavně na příčině oněch potíží. Svoje obtíže můžete ovšem zmírnit, odstranit  a nebo jim předejít, díky volně dostupným lékům na zvracení. 

Co může způsobovat zvracení? 

Příčiny nevolnosti a případného následného zvracení mohou být různé. Často to bývá požití nevhodných potravin (např. zkaženého jídla, přílišného množství alkoholu), v tuto chvíli se může objevit také průjem. Zvracení se může objevit i jako součást různých onemocnění, při migréně, při menstruačních potížích či během těhotenství, kdy jsou nevolnosti přisuzovány zvýšeným hladinám hormonů.

Příčinou zvracení může být také kinetóza neboli nemoc z pohybu. Jde vlastně o stav, kdy vjem o pohybu nesouhlasí s vizuálními vjemy. Díky tomu, že oči vnímají pohyb, ale jedinec je v klidu, dochází k podráždění orgánu pro rovnováhu , který je ve vnitřním uchu. Do mozku se tak dostanou protichůdné signály, dojde k podráždění centrálního nervového systému, poklesu krevního tlaku, pocitům nevolnosti a zvracení. Již tradičním prostředkem proti tomuto druhu nevolnosti při cestování je Kinedryl.

Co proti zvracení a nevolnostem dělat?

Abychom mohli zahájit tu správnou léčbu nevolností a zvracení, je důležité vědět hlavní příčinu problémů.

  • V mnoha případech lze nevolnostem předcházet, například víte-li, že trpíte cestovními nevolnostmi, můžete před cestou požít prostředek, který vám pomůže cestu zpříjemnit. Skvěle mohou posloužit i speciální žvýkačky nebo různé zázvorové tabletky, které zlepšují trávení a jsou proti nevolnostem nejen při cestování.
  • Jsou-li vaše nevolnosti způsobené konzumací špatných potravin, vyzkoušejte doplňky stravy, které odstraňují nucení na zvracení, plynatost, pocit plnosti a průjem.
  • Pro zastánce bylinek zde máme tip – mátový či heřmánkový čaj.
  • Chcete-li zmírnit nevolnost, zkuste si lehnout se studeným obkladem na čele.
  • Vyhýbejte se výrazných vůním a pachům, které mohou nevolnost ještě více podněcovat.

Po zvracení nejlépe dvě hodny nic nejezte. Pijte pouze po malých doušcích čaj nebo minerální vodu, která zároveň doplní ztrátu minerálů.

Pokračovat

Nejprodávanější v kategorii


Načítám
Značka:
Všechny

Rozbalit filtr

Nejprodávanější značky

Výhodné nabídky už nemusíte hledat

pošleme vám je e-mailem :)

Zkuste to, odhlásit se koneckonců můžete kdykoli.
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám