Oblíbené položky

Úvodní strana » Trápí mě » Trávení » Obezita

Obezita

Obezita – poslední dobou často nazývána jako epidemie 3. tisíciletí. V současnosti je to velmi rozšířené civilizační onemocnění, které s sebou přináší nemálo zdravotních komplikací.

Je důležité s nadváhou bojovat pohybem a zdravým životním stylem a nemálo nám s tím pomohou i přípravky na hubnutí.

Obezita je v zásadě nahromadění tukové tkáně v organismu. Tento problém narůstá nejen celosvětově, ale i v rámci České republiky. Uvádí se, že u nás je až 21 % mužů a 31 % žen obézních. Navíc přičteme-li k obezitě také nadváhu, dostáváme se až k alarmujícím číslům, která ukazují, že 72 % mužů a 68 % žen nemá tělesnou hmotnost v normálu. Velkým problémem se také stává nadváha a obezita dětí.

Příčiny obezity a nadváhy

Nejenže nadváha a obezita nevypadá moc hezky, navíc je provázena mnoha komplikacemi, například vysokým cholesterolem, cukrovkou, zvýšeným rizikem výskytu kardiovaskulárních onemocnění atd. Co patří tedy mezi hlavní příčiny vzniku těchto problémů?

  • Dědičnost.
  • Nedostatek pohybu – malý výdej energie a oproti tomu vysoký příjem.
  • Nevhodná skladba potravin – nadbytek tuků, cukrů.
  • Hormonální vlivy – snížená funkce štítné žlázy.
  • Psychogenní faktory – stres, frustrace, deprese.
     

Jak poznáte nadváhu

Nadváhu a obezitu lze snadno a rychle diagnostikovat podle BMI (Body mass index), který vypočítáme podle vzorce: hmotnost (kg)/ výška (cm)².  Vyjde-li vám číslo 18,5-25,0, je vaše váha v normálu. V případě hodnot 25,1-30 se jedná o nadváhu a od hodnoty 30,1 a výše jde o obezitu. Výsledky je třeba brát orientačně s ohledem na celkovou stavbu těla.

Jak snížit svoji váhu

Pomoci v boji proti nadváze vám mohou podpůrné produkty, jakými jsou speciální tabletky na hubnutí, nápoje nebo čaje. Takové přípravky ovlivňují metabolismus, podporují spalování tuků.

Mezi oblíbené prášky na hubnutí patří například Lipoxal, Chilliburner nebo další výrobky obsahující výtažky ze zeleného čaje, chrom, L-karnitin či výtažky z palmy Acai. Účinky tabletek můžete ještě více podpořit pitím vhodného čaje. Takový čaj napomáhá látkové výměně v organismu, podporuje hubnutí.

Nicméně tablety ani čaje nejsou všemohoucí. Potřebujete-li snížit svoji tělesnou hmotnost, a to pokud možno s trvalým efektem, vyvarujte se krátkodobých a drastických diet.

Chcete-li docílit dlouhodobých výsledků, je zapotřebí celkově změnit svůj životní styl. Zejména upravit stravovací návyky a zařadit pohybové aktivity do běžného života. Je třeba více energie ze sebe dostat než přijmout. 

Pokračovat

Nejprodávanější v kategorii


Načítám
Značka:
Všechny

Rozbalit filtr

Nejprodávanější značky

Výhodné nabídky už nemusíte hledat

pošleme vám je e-mailem :)

Zkuste to, odhlásit se koneckonců můžete kdykoli.
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám