Moje srdcovky

Úvodní strana » Trápí mě » Trávení » Obezita

Obezita

Obezita – poslední dobou často nazývána jako epidemie 3. tisíciletí. V současnosti je to velmi rozšířené civilizační onemocnění, které s sebou přináší nemálo zdravotních komplikací.

 • SANDOZ Orlistat 60 mg 84 tobolek Léčivý přípravek

  Skladem

  Orlistat Sandoz je léčivý přípravek, který může pomoci snížit hmotnost více než samotná dieta.

  795 Kč 619 Kč -22 %

  619

Obezita - detailní popis

Je důležité s nadváhou bojovat pohybem a zdravým životním stylem a nemálo nám s tím pomohou i přípravky na hubnutí.

Obezita je v zásadě nahromadění tukové tkáně v organismu. Tento problém narůstá nejen celosvětově, ale i v rámci České republiky. Uvádí se, že u nás je až 21 % mužů a 31 % žen obézních. Navíc přičteme-li k obezitě také nadváhu, dostáváme se až k alarmujícím číslům, která ukazují, že 72 % mužů a 68 % žen nemá tělesnou hmotnost v normálu. Velkým problémem se také stává nadváha a obezita dětí.

Příčiny obezity a nadváhy

Nejenže nadváha a obezita nevypadá moc hezky, navíc je provázena mnoha komplikacemi, například vysokým cholesterolem, cukrovkou, zvýšeným rizikem výskytu kardiovaskulárních onemocnění atd. Co patří tedy mezi hlavní příčiny vzniku těchto problémů?

 • Dědičnost.
 • Nedostatek pohybu – malý výdej energie a oproti tomu vysoký příjem.
 • Nevhodná skladba potravin – nadbytek tuků, cukrů.
 • Hormonální vlivy – snížená funkce štítné žlázy.
 • Psychogenní faktory – stres, frustrace, deprese.
   

Jak snížit svoji váhu

Tablety ani čaje nejsou všemohoucí. Potřebujete-li snížit svoji tělesnou hmotnost, a to pokud možno s trvalým efektem, vyvarujte se krátkodobých a drastických diet. Chcete-li docílit dlouhodobých výsledků, je zapotřebí celkově změnit svůj životní styl. Zejména upravit stravovací návyky a zařadit pohybové aktivity do běžného života. Je třeba více energie ze sebe dostat než přijmout. 

Nejprodávanější značky

Výhodné nabídky už nemusíte hledat

pošleme vám je e-mailem :)

Zkuste to, odhlásit se koneckonců můžete kdykoli.
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám