Oblíbené položky

Úvodní strana » Trápí mě » Ženské problémy » Vaginální výtok

Vaginální výtok

Výtoky představují gynekologický problém, který postihne téměř každou ženu. Některé ženy při prvním výtoku znejistí, jiné problém neřeší. Dobrá zpráva je, že výtok není vždy patologickým jevem. V mnoha případech zvládnete léčbu samy, jen je dobré být připravená.

Jak běžný vaginální výtok poznat

  • Průhledný, mléčný, lehce bílý výtok bez zápachu – ničeho se nelekejte, jedná se o normální fyziologický jev.
  • Zbarvený výtok – bílý, zelený nebo žlutý, který má spíš hrudkovitou nebo tvarohovitou konzistenci a je provázen nepříjemným svěděním a pálením. Zde je na místě vyhledat lékaře, je velmi pravděpodobné, že se jedná o zánět pochvy. Léčbu můžete podpořit čípky, bylinkami nebo výplachy.
  • Pokud je samotný výtok bolestivý, provází ho zvýšená teplota nebo horečka, vyhledejte ihned lékaře. vyhledejte opravdu téměř okamžitě.

Množství výtoku je závislé na věku, fázi menstruačního cyklu, ale i na Vaší psychice.

Mezi nejčastější příčiny patří kvasinky, bakterie, plísně nebo přítomné viry. Vzácné ale nejsou ani výtoky způsobené mechanicky – tampónem, poševním pesarem či nitroděložním tělískem.

Nejčastější výtok, který způsobují právě kvasinky, bývá pro ženu velmi nepříjemný, obtěžující a dráždivý. Jeho původcem je vaginální nebo také poševní mykóza.

Vyberte si z naší nabídky volně prodejné léky i pomocníky, které zcela jistě vaše problémy zmírní, někdy dokonce i odstraní. Všechny tyto přípravky ničí spolehlivě kvasinky, bakterie a ulevují od nepříjemných projevů, se kterými je zánět pochvy či samotný výtok provázen.

  • vaginální krémy - velmi osvědčený je např. vaginální krém Vitagyn C
  • vaginální čípky - Idelyn
  • vaginální tablety - např. Feminella Vagi nebo Candibene
  • vaginální tobolky - skvělé jsou Gynocaps
  • přísady do koupele
  • bylinné čaje - kontryhelový čaj, lopuch a citrónová tráva

Výtoky jsou gynekologický problém, který má řešení. Ať už začnete léčbu řešit nejdříve doma, a tím vám odpadne vysvětlování a někdy nepříjemné popisování, jak výtok vypadá, nebo vyhledáte odbornou pomoc, přejeme, abyste nad výtoky co nejdříve a trvale zvítězily.

Pokračovat

Nejprodávanější v kategorii


Načítám
Značka:
Všechny

Rozbalit filtr

Nejprodávanější značky

Výhodné nabídky už nemusíte hledat

pošleme vám je e-mailem :)

Zkuste to, odhlásit se koneckonců můžete kdykoli.
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám