Moje srdcovky

Úvodní strana » Trápí mě » Ženské problémy » Vaginální suchost

Vaginální suchost

Vaginální suchost je téma, o kterém ženy mluví nerady. Podle studie ale trpí suchostí poševní sliznice téměř každá druhá žena nad 45 let. Suchost poševní sliznice ale nepostihuje pouze ženy v době menopauzy a po ní. Tento problém se vyskytuje i u žen mladších.

V této kategorii doporučujeme


Načítám

Vaginální suchost - detailní popis

Jak poznám, že trpím vaginální suchostí?

Zkuste odpovědět na následující otázky. Pokud odpovíte alespoň jednou „Ano“, může to již být známkou vaginální suchosti. Pod heslem „Potíže" si můžete přečíst, co proti tomu můžete podniknout.

Trápily Vás v posledních 4 týdnech některé z následujících obtíží?

  • Pocit suchosti
  • Svědění
  • Bolestivost/podráždění
  • Pálení
  • Bolest v oblasti pochvy - bez sexuální aktivity, během sexuální aktivity.

Jaké jsou příčiny suchosti poševní sliznice?

Suchost poševní sliznice má mnoho možných příčin.

  • menopauza - období menopauzy je vysychání sliznice a pokožky v intimních partiích – „vnitřních" (pochva) a „vnějších" (zevní pohlavní orgány, vulva) – způsobeno poklesem produkce ženských pohlavních hormonů (včetně estrogenů).
  • mladší ženy - potíže s vaginální suchostí však znají i mladší ženy, např. po operacích dělohy či vaječníků, během těhotenství a kojení nebo při užívání hormonální antikoncepce. Dále může být suchost poševní sliznice vedlejším účinkem chemoterapie, ozařování a léků, které se používají při léčbě rakoviny prsu. Suchost poševní sliznice se může vyskytnout i při stresu nebo jako vedlejší účinek některých léků, např. k léčbě cukrovky, deprese nebo endometriózy.

Co pomůže ulevit od příznaků suchosti poševní sliznice?

Ke zmírnění obtíží způsobených vaginální suchostí se často nasazují hormonální vaginální krémy nebo čípky, které jsou ovšem k dostání pouze na recept. Pro ženy, jež nechtějí nebo nesmí hormony užívat, jsou alternativou přípravky, které hormony neobsahují a jsou volně prodejné v lékárně.

Lékárna.cz nabízí přípravky na vaginální suchost

Na Lékárna.cz naleznete:

  • lubrikační gely -  speciálně vyvinuté gely k lubrikaci vaginální sliznice. Gel je též vhodný k snadnějšímu zavádění hygienických tampónů nebo čípků.

Doplňkové zboží

Výtoky představují gynekologický problém, který postihne téměř každou ženu. V mnoha případech zvládnete léčbu samy, jen je dobré být připravená.

TIP! Vagisan HydroKrém je první nehormonální krém pro léčbu vaginální suchosti, která trápí nejen ženy v období menopauzy.

Nejprodávanější značky

Výhodné nabídky už nemusíte hledat

pošleme vám je e-mailem :)

Zkuste to, odhlásit se koneckonců můžete kdykoli.
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám