Zdravé vaření: Jahelník s rebarborou

Zdravé vaření: Jahelník s rebarborou
Sdílet

Pokud jste zvyklí na v troubě pečenou variantu jahelníku, tak vás teď asi překvapím, protože tenhle jahelník zapékat nebudeme. Z jáhel tedy připravíme něco jako takový letní svěží dortík, jehož horní vrstvu můžete vytvořit z jakéhokoliv ovoce, na které zrovna budete mít chuť. My si připravíme rebarborový jahelník.

Ingredience

Jak na to

Jáhly si v sítku nejdříve spaříme horkou vodou, abychom je zbavili hořkosti. Poté je vaříme ve vodě v poměru 1:2, do které přidáme špetku soli a dvě lžíce kokosového cukru. Vaříme zhruba 20 minut.

Jáhly klademe na dno dortové formy vymazané kokosovým olejem a lžící upěchujeme. Po jejich vychladnutí přichází na řadu další vrstva a tou je tvaroh (který jsme si rozmíchali se 3 lžícemi datlového sirupu a přidali do něj rozinky).

Stonky rebarbory oloupeme, nakrájíme na kolečka a vaříme ve vodě do změknutí, pak přidáme 1/2 lžičky agaru a po několika minutách i kokosový cukr podle chuti a kyselosti rebarbory. Rebarboru nalijeme navrch tvarohu a dáme zatuhnout do lednice. 


 

23. květen 2017
Máte dotaz k článku? Napište nám!

Přečtěte si také

Výplach nosu patří k osvědčeným metodám již po celá staletí. Nosní výplachy jsou vhodné jako součást každodenní ranní hygieny. Jsou tak účinnou prevencí akutních a chronických zánětů nosních dutin,…

více

Zelený ječmen patří mezi oblíbené zelené potraviny, které se podílejí na celkovém povzbuzení organismu díky obsahu přírodních vitamínů a minerálů. Do skupiny zelených potravin řadíme i řasu chlorellu…

více

V lidském těle jsou k infekcím nejnáchylnější dýchací cesty. Močové ústrojí stojí v tomto pomyslném žebříčku hned na dalším místě.

více

Crohnova choroba dokáže toho, kdo jí trpí, pořádně potrápit. Jak se projevuje a jaké jsou možnosti léčby prozradíme v našem článku.

více
Lékárna.cz

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním.

Zjistit více