Lékárna.cz

Mladý ječmen pro posílení imunity

Mladý ječmen pro posílení imunity
Sdílet

Velkým problémem dnešní uspěchané doby je skrytá podvýživa. Bez bližšího poznání vypadá naše strava bohatě. Opak je ale pravdou. Nejenže naše jídlo není tak hodnotné tak, jak by si mnozí z nás představovali, ale skutečná pravda je ještě o něco složitější.

Z hlediska prospěšnosti pro náš organismus není konečným kritériem to, co vezmeme do úst, ale to, co se skutečně dostane až do nitra našich buněk. Aby se všechny důležité mikroživiny dostaly do buněk, musí se nejprve správně strávit.

Když trávení neprobíhá tak, jak má

Trávení vyžaduje energii a také určité množství hodnotných organických látek (například na produkci trávicích enzymů). Trávicí proces je pro organismus určitou zátěží. Velikost zátěže je závislá především na druhu přijatého jídla a na jeho množství.

Důležitá je skutečnost, že ani mladý organismus nemusí mít dostatek energie a enzymů na to, aby zažívání proběhlo úspěšně. Taková situace nastane například při velké psychické zátěži či stresu. Bohužel takto reaguje i chronicky nemocný a toxiny zanesený organismus bez účasti jakéhokoli psychického stresu. Takto chronicky nemocných je dnes i hodně mladých lidí.

Potom se může stát, že i velmi kvalitní maso a vejce se v zažívacím traktu doslova zkazí. Přitom by tělo potřebovalo aminokyseliny a další živiny z masa a vajec. Místo živin je organismus zaplaven množstvím jedů z nefunkčního trávení a mimo jiné dojde i ke zvýšení cholesterolu LDL.

Dostupnější aminokyseliny

Je nám tedy jasné, že ať už psychickým stresem zatížený, nebo chronicky nemocný a toxiny zanesený organismus akutně potřebuje kromě mnoha jiných živin i aminokyseliny. Problém je v tom, že trávení masa a vajec vyžaduje velké množství energie. Než z vajec a masa organismus získá aminokyseliny musí je nejprve za pomocí mnoha enzymů zkapalnit.

Abychom v dnešní době zůstali zdraví, nebo se uzdravili z chronických nemocí, musíme sáhnout po mnohem přístupnějších aminokyselinách než jsou z masa a vajec. Těmto velmi náročným požadavkům plně vyhovuje právě mladý ječmen. Obsahuje bílkovinu v nízkomolekulární formě. Mladý ječmen rozpuštěný ve vodě se začíná vstřebávat téměř okamžitě po vypití.

Pro regeneraci lidského organismu jsou aminokyseliny opravdu mimořádně důležité. A navíc jich musí být dostatek.

Mladý ječmen obsahuje 18 aminokyselin z 20 včetně 8 esenciálních, tedy těch, jež si tělo neumí vyrobit samo. Aminokyseliny jsou základními stavebními kameny bílkovin, ze kterých je tvořena každá buňka lidského organismu a jsou tak nepostradatelné pro buněčnou tvorbu a celkově pro zachování veškerých životních funkcí organismu.

V mladém ječmeni se na rozdíl od tepelně upravené stravy nachází široké spektrum vitamínů, minerálů a dalších hodnotných látek. K těm nejdůležitějším patří betakarotén, vitamíny skupiny B, vitamín C, draslík, vápník, hořčík, železo, měď, mangan, fosfor a zinek. Jsou v organické formě (vázané na aminokyseliny). Díky této formě, mají nezastupitelnou úlohu v lidském organismu. Pro jeho výživu je organická vazba na aminokyseliny optimální a umožňuje nejlepší využití minerálních látek a stopových prvků. Proto také mladý ječmen působí tak blahodárně.

Mezi důležité složky mladého ječmene, které výrazně ovlivňuji zdraví a imunitu lidského organismu patří i chlorofyl. Ten zvyšuje schopnost těla produkovat hemoglobin a tak zvyšovat efektivitu přenosu kyslíku. Je to látka podporující celkovou regeneraci a rychlou tvorbu krve. Alkalizuje tělo a zvyšuje elektrický náboj krve. To má vliv na lepší rozpustnost krve, díky které se pak lépe vylučují odpadní látky. Taktéž pomáhá při vylučování těžkých kovů a jiných chemikálií.

Samotná alkalizace v lidském těle je velice důležitá. Například přesná hodnota pH krve je jednou z nejzákladnějších životních podmínek. K dalším alkalizujícím složkám mladého ječmene se řadí také bazické minerály jako je sodík, draslík, vápník a hořčík. Díky svému zásaditému charakteru pomáhají kyselé prostředí v těle neutralizovat, a tím přispívají k optimálnímu fungovaní organismu.

Základem je správné pěstování

Všichni víme, že velmi záleží na prostředí, kde se rostliny pěstují. U Mladého ječmene to platí dvojnásobně. Na prvním místě jde hlavně o kvalitu půdy, dalšími faktory jsou především podnebí, čistá příroda a čas sklizně. Činitelem, který výrazně ovlivňuje kvalitu mladého ječmene, je šetrná technologie zpracováni. Díky této technologii se daří zachovat v produktu mladého ječmene velké množství aktivních enzymů, které jsou základním katalyzátorem téměř všech chemických procesů probíhajících v našem těle.

Jedním z velmi důležitých enzymů je enzym SOD - (superoxiddysmutáza). Je to enzymový antioxidant s intracelulární aktivitou. Výrazně se spolupodílí na zajištění antioxidačního zázemí organizmu při boji s rakovinovými buňkami. Dalším důsledkem antioxidačního působení v organizmu je zpomalení stárnutí lidských buněk. Probíhá silná regenerace a snížení biologického věku.

Dopřejte si produkt, který je doslova přeplněn, spoustou nenahraditelných mikroživin, které tak zoufale schází naší tepelně upravené a jinak poškozené stravě. 

18. listopad 2011
Máte dotaz k článku? Napište nám!

Přečtěte si také

Konopí je dnes dobře známé a používané nejen v medicíně, ale také v kosmetice, kde je jedním z nejčastěji používaných top látek dnešního trhu.

více

Co to je, jaké jsou účinky propolisu a kdo by si na něj měl dát pozor, prozradíme v našem článku.

více

Řepík lékařský byl používaný v magii a léčení již od starodávných dob. K čemu však doopravdy slouží? Prozradíme v našem článku.

více

Co by to byl podzim bez dýně. Pokud jste v létě poctivě zalévali, tak teď už jistě sklízíte tyto na pohled krásné plody, které dovedou posloužit jak k snědku, tak i jako podzimní dekorace. Například…

více
Zeptejte se lékárníka

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním.

Zjistit více

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.