Lékárna.cz

Mladý ječmen pro povzbuzení organismu

Velkým problémem dnešní uspěchané doby je skrytá podvýživa. Bez bližšího poznání vypadá naše strava bohatě. Opak je ale pravdou. Nejenže naše jídlo není tak hodnotné tak, jak by si mnozí z nás představovali, ale skutečná pravda je ještě o něco složitější.

Mladý ječmen pro povzbuzení organismu
Sdílet
Navštivte související produktové kategorie

Správné trávení je základ

Z hlediska prospěšnosti pro náš organismus není konečným kritériem to, co vezmeme do úst, ale to, co se skutečně dostane až do nitra našich buněk. Aby se všechny důležité mikroživiny dostaly do buněk, musí se nejprve správně strávit.

Když trávení neprobíhá tak, jak má

Trávení vyžaduje energii a také určité množství hodnotných organických látek (například na produkci trávicích enzymů). Trávicí proces je pro organismus určitou zátěží. Velikost zátěže je závislá především na druhu přijatého jídla a na jeho množství.

Důležitá je skutečnost, že ani mladý organismus nemusí mít dostatek energie a enzymů na to, aby zažívání proběhlo úspěšně. Taková situace nastane například při velké psychické zátěži či stresu. Bohužel takto reaguje i chronicky nemocný a toxiny zanesený organismus bez účasti jakéhokoli psychického stresu. Takto chronicky nemocných je dnes i hodně mladých lidí.

Potom se může stát, že i velmi kvalitní maso a vejce se v zažívacím traktu doslova zkazí. Přitom by tělo potřebovalo aminokyseliny a další živiny z masa a vajec. Místo živin je organismus zaplaven množstvím jedů z nefunkčního trávení a mimo jiné dojde i ke zvýšení cholesterolu LDL.

Dostupnější aminokyseliny

Je nám tedy jasné, že ať už psychickým stresem zatížený, nebo chronicky nemocný a toxiny zanesený organismus akutně potřebuje kromě mnoha jiných živin i aminokyseliny. Problém je v tom, že trávení masa a vajec vyžaduje velké množství energie. Než z vajec a masa organismus získá aminokyseliny musí je nejprve za pomocí mnoha enzymů zkapalnit.

Můžeme proto sáhnout po mnohem přístupnějších aminokyselinách než jsou z masa a vajec. Těmto velmi náročným požadavkům plně vyhovuje právě mladý ječmen. Obsahuje bílkovinu v nízkomolekulární formě. Mladý ječmen rozpuštěný ve vodě se začíná vstřebávat téměř okamžitě po vypití.

Pro regeneraci lidského organismu jsou aminokyseliny opravdu mimořádně důležité. A navíc jich musí být dostatek.

Co obsahuje mladý ječmen

Mladý ječmen obsahuje 18 aminokyselin z 20 včetně 8 esenciálních, tedy těch, jež si tělo neumí vyrobit samo. Aminokyseliny jsou základními stavebními kameny bílkovin, ze kterých je tvořena každá buňka lidského organismu a jsou tak nepostradatelné pro buněčnou tvorbu a celkově pro zachování veškerých životních funkcí organismu.

V mladém ječmeni se na rozdíl od tepelně upravené stravy nachází široké spektrum vitamínů, minerálů a dalších hodnotných látek.

K těm nejdůležitějším patří:

Jsou v organické formě (vázané na aminokyseliny). Díky této formě, mají nezastupitelnou úlohu v lidském organismu. Pro jeho výživu je organická vazba na aminokyseliny optimální a umožňuje nejlepší využití minerálních látek a stopových prvků. Proto také mladý ječmen působí tak blahodárně.

Mladý ječmen a úloha chlorofylu

Mezi důležité složky mladého ječmene patří i chlorofyl. Ten zvyšuje schopnost těla produkovat hemoglobin a tak zvyšovat efektivitu přenosu kyslíku. 

Samotná alkalizace v lidském těle je velice důležitá. Například přesná hodnota pH krve je jednou z nejzákladnějších životních podmínek. K dalším alkalizujícím složkám mladého ječmene se řadí také bazické minerály jako je sodík, draslík, vápník a hořčík. Díky svému zásaditému charakteru pomáhají kyselé prostředí v těle neutralizovat, a tím přispívají k optimálnímu fungovaní organismu.

Základem je správné pěstování

Všichni víme, že velmi záleží na prostředí, kde se rostliny pěstují. U Mladého ječmene to platí dvojnásobně. Na prvním místě jde hlavně o kvalitu půdy, dalšími faktory jsou především podnebí, čistá příroda a čas sklizně. Činitelem, který výrazně ovlivňuje kvalitu mladého ječmene, je šetrná technologie zpracováni. Díky této technologii se daří zachovat v produktu mladého ječmene velké množství aktivních enzymů, které jsou základním katalyzátorem téměř všech chemických procesů probíhajících v našem těle.

Jedním z velmi důležitých enzymů je enzym SOD - (superoxiddysmutáza). Je to enzymový antioxidant s intracelulární aktivitou. Výrazně se spolupodílí na zajištění antioxidačního zázemí organizmu při boji s rakovinovými buňkami. Dalším důsledkem antioxidačního působení v organizmu je zpomalení stárnutí lidských buněk. Probíhá silná regenerace a snížení biologického věku.

Dopřejte si produkt, který je doslova přeplněn, spoustou nenahraditelných mikroživin, které tak zoufale schází naší tepelně upravené a jinak poškozené stravě. 

Přečtěte si také

Úpal a úžeh má většina lidí spojeno s létem, nicméně úpal se sluníčkem souviset přímo nemusí. To je také hlavní rozdíl mezi těmito dvěma nemocemi z přehřátí, které jsou jinak velmi podobné a odlišit…

více

Zarděnky neboli rubeola jsou infekční virové onemocnění, které patří do skupiny dětských infekčních chorob. Šíří se kapénkovou cestou – kašlem a kýcháním nakažených osob. Virus se dostává do…

více

Lymská borelióza je infekční onemocnění, kterou do našeho organismu doručí nakažené klíště, ve chvíli, kdy začne sát krev. Lymskou boreliózou se v Česku ročně nakazí zhruba tři a půl tisíce lidí. Jde…

více

Spalničky jsou vysoce nakažlivá virová choroba a jedna z hlavních příčin úmrtí malých dětí. Přestože existuje bezpečné a účinné očkování, stále dochází k rozsáhlým epidemiím. Nemoc způsobuje vysoce…

více

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.