Podrobné informace

Spojení kyseliny listové, metafolinu, jódu, DHA a vitamínů... Určeno těhotným ženám od 13. týdne těhotenství až do ukončení kojení.

Informace o produktu

Výrobce: Merck spol.s r.o.
Značka: FEMIBION
Produktová řada: Femibion - vitamíny pro těhotné
Kód výrobku: 354921
Kód EAN: 8594059861078
Držitel rozhodnutí: Merck spol.s r.o.

Femibion 400 obsahuje unikátní kombinaci 200 μg kyseliny listové a odpovídající množství Metafolinu na pokrytí zvýšené spotřeby v období těhotenství a kojení i u žen, které nemohou kyselinu listovou optimálně využít. Kromě kyseliny listové jsou pro těhotné a kojící ženy také důležité další vitaminy, stopový prvek jód a nenasycená mastná kyselina DHA.

Kdy je kyselina listová třeba?

Kyselina listová je vitamin ze skupiny B. V organismu je nepostradatelná pro dělení buněk a krvetvorbu. Výzkumy odborníků na výživu dokazují pozitivní vliv kyseliny listové/folátu na průběh těhotenství a na správný vývoj nenarozeného dítěte.

Metafolin

Kyselina listová je v lidském těle metabolizována na biologicky aktivní formu – tzv. folát. Avšak organismus téměř 50% žen nedokáže z genetických příčin přeměnit dostatečné množství kyseliny listové na její aktivní formu. Metafolin je biologicky aktivní formou folátu, kterou tělo využije lépe než podanou kyselinu listovou. Je tak dostupný pro každou ženu a ihned k dispozici.

Omega-3 DHA

DHA je omega-3 nenasycená mastná kyselina, kterou si naše tělo nedokáže vyrobit v dostatečném množství. Proto je zařazena mezi esenciální látky, které je nezbytné tělu dodávat potravou, zkrátka je pro lidské tělo nepostradatelná. Její potřeba ve 13.týdnu těhotenství stoupá.

Je obzvlášť důležitá pro vývoj mozku dítěte, rozvoj psychických schopností dítěte a pozdější ostrost zraku. Zdrojem DHA je pro dítě v období těhotenství a kojení výhradně matka, protože dítě si nedokáže tuto důležitou mastnou kyselinu samo vyprodukovat. Matka poskytuje DHA svému dítěti prostřednictvím placenty a později mateřského mléka. Proto by matka měla už ve 13. týdnu těhotenství přijímat dostatečné množství DHA.

Protože dostatečné množství životně důležité DHA obsahuje pouze maso mořských ryb bohaté na tuk, je zásobení kyselinou DHA stravou v období těhotenství a při kojení často nedostatečné. Femibion 400 obsahuje 200 mg DHA z vysoce čistého, koncentrovaného rybího oleje. Přísně kontrolovaným výrobním procesem je garantována vynikající kvalita a odstranění zápachu. 

Další důležité složky přípravku

  • vitamin B1 je nutný pro metabolismus sacharidů, přísun energie, pomáhá proti únavě,
  • vitamin B2 je nezbytný pro celkový metabolismus, pomáhá proti zánětům a proti poškození kůže,
  • vitamin B6 má příznivý vliv na metabolismus bílkovin, podílí se na dělení buněk, krvetvorbě a normální funkci nervového a imunitního systému,
  • vitamin B12 je nutný pro tvorbu červených krvinek a dělení buněk,
  • vitamin C se podílí na výstavbě pojivové tkáně. Současně zlepšuje obranyschopnost organismu a příjem železa,
  • vitamin E chrání buňky před tzv. volnými radikály, pomáhá při tvorbě krvinek, svalů a ostatních tkání,
  • biotin podporuje růst zdravé pokožky, vlasů a nehtů,
  • kyselina pantotenová je významná pro tvorbu aktivních látek, např. hormonů, a má vliv na normální duševní výkon,
  • nikotinamid podporuje ochrannou funkci kůže, zlepšuje metabolismus,
  • jód je stopový prvek, který je důležitý pro procesy růstu a zrání v době tělesného a duševního vývoje dítěte ještě před narozením.

Recenze (2)

Recenze produktu FEMIBION 2 s vitaminem D3 30 tablet + 30 tobolek výprodej

Recenze od 2 uživatelů s celkovým hodnocením 100 %.

Přidat recenzi produktu

(10) (4)

100 %

(6) (8)

100 %

je nejlepší, užívám i během kojení. Mám pěkné vlasy a nehty, které jsem nikdy neměla

Diskuze

Diskuze k produktu FEMIBION 2 s vitaminem D3 30 tablet + 30 tobolek výprodej

Přidat nový příspěvek do diskuze