Úvodní strana Výživa a hubnutí Sportovní výživa Tyčinky S nízkým obsahem cukru

Tyčinky s nízkým obsahem cukru

Proteinové a sacharidové tyčinky s nízkým obsahem cukru jsou energetické tyčinky, které vám dodají energii před sportovním výkonem, během výkonu či po něm nebo jen v průběhu náročného dne. Ve vyváženém poměru obsahují kromě kvalitního ovoce, ořechů a semen i další přísady jako např. aminokyseliny a vitamíny, naopak obsah přidaného cukru je výrazně snížen nebo ho tyto tyčinky neobsahují vůbec.

Zvolené filtraci neodpovídá žádné zboží

Zrušit filtr

Tyčinky s nízkým obsahem cukru - detailní popis

Vlastnosti proteinových a sacharidových tyčinek s nízkým obsahem cukru

Pro sacharidové tyčinky se sníženým obsahem přidaného cukru je typické, že obsahují jednoduché i složené sacharidy, které tělu zajistí jak rychlý, tak dlouhodobý přísun energie a zabrání tak obávané hypoglykémii, hladu a únavě. Díky těmto vlastnostem jsou vhodné především pro vytrvalostní sportovce a pro osoby vykonávající delší dobu energeticky náročnou činnost.

Proteinové tyčinky s nízkým obsahem cukru pak obsahují ve vysoké koncentraci kvalitní proteiny, které tělu zajistí stálou hladinu krevního cukru, dlouhodobý pocit zasycení a zamezují úbytku svalové hmoty. Z tohoto důvodu jsou tyto proteinové tyčinky velmi oblíbené zejména mezi kulturisty a sportovními nadšenci, kteří se snaží o budování svalové hmoty.

Proteinové a sacharidové tyčinky bez cukru vyrobené bez tepelné úpravy z čistě přírodních surovin se označují jako raw. Výhodou těchto tyčinek je, že si zachovají maximální hodnoty enzymů, vitamínů a minerálních látek z použitých surovin a neobsahují přidaný cukr. Sladká chuť je výsledkem použitého ovoce. A to je i jeden z důvodů, proč je raw proteinová tyčinka bez cukru tak oblíbená u osob dodržující nějaký dietní režim.

Je zřejmé, že díky odlišnosti v obsahu živin si tu svou „oblíbenou“ tyčinku najde opravdu každý ‒ vytrvalostní sportovec, kulturista i ten, kdo se snaží o redukci váhy. Je tedy jen na vás, jaké variantě dáte přednost. Zda vás na Lékárně.cz zláká proteinová tyčinka bez cukru či energetická raw tyčinka s kakaem a mandlemi.

Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám
Zeptejte se lékárníka