Úvodní strana Výživa a hubnutí Sportovní výživa Energetické gely

Energetické gely

Energetické gely představují nepostradatelnou pomůcku ke každému fitness tréninkui náročnému sportu, díky nim snadno a rychle doplníte energii a budete neustále připraveni podávat ty nejlepší sportovní výkony. Energetické gely můžete používat v každé situaci – před, v průběhu i po fyzickém nebo psychickém vypětí sil.

V této kategorii doporučujeme


Načítám

Energetické gely - detailní popis

Ať už jste vrcholový sportovec, nebo jen sportovní fanoušek, který občas vyvine fyzickou aktivitu, energetické gely vám skvěle poslouží k doplnění energie po náročném fyzickém výkonu. Energetické gely využijí všichni cyklisté, běžci, basketbalisté, volejbalisté a další nadšenci do sportu.

Proč jsou energetické gely tak účinné?

Energetické gely obsahují tu správou porci vitaminů, minerálů a dalších prospěšných látek, které váš organismus skvěle nakopnou k dalším výkonům. Velká část energetických gelů obsahuje BCAA, což je látka, která napomáhá k ochraně svalové hmoty před devastací, a také kofein, který vaše tělo perfektně povzbudí. Navíc se velmi snadno konzumují a není potřeba je zapíjet.

Jak energetické gely fungují?

Energetické gely mají jeden hlavní úkol – dodat vašemu tělu pořádnou porci tzv. „rychlých cukrů". Každý sportovec při tréninku vyčerpá snadno dostupnou zásobu energie v těle a nadále je třeba potřebnou energii organismu dodávat. Nejvhodnější prostředek k dodání energie představují energetické gely, díky kterým se nebudete cítit unaveně i po dlouhém a náročném tréninku.

V roce 2012 proběhlo první srovnání výrobků sportovní výživy, do které byly zahrnuty kromě energetických gelů i iontové a regenerační nápoje. Test porovnával jednotlivé vlastnosti produktů, jako např. dobu trvání účinku. A které výrobky jsou podle zveřejněné analýzy ty nejlepší? Chybu rozhodně neuděláte nákupem výrobků společností Enervit, Powerbar, Kompava a Xpower.

Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám
Zeptejte se lékárníka