Moje srdcovky

Úvodní strana » Zdraví a léky » Ortopedické potřeby » Bandáže

Bandáže

Za hloupost se platí, stejně tak za nepozornost, a někdy bohužel i za nešikovnost jiných. Pokud jste i vy zaplatili úrazem, který vyžaduje bandáž nebo ortézu, a zdá se vám, že pro zlepšení svého stavu už nemůžete udělat vůbec nic, pak vězte, že se mýlíte. 

V této kategorii doporučujeme


Načítám

Bandáže - detailní popis

Výběr správné ortézy či bandáže

Výběr fixace se rozhodně nevyplatí podceňovat, může totiž ovlivnit až překvapivé množství aspektů léčby, jako délku trvání či bolestivost.

Vhodná bandáž vám pomůže v několika oblastech: 

  • Zajistí pohodlí: pohodlí je jistě důležitým aspektem, který by měl být jednou z priorit při výběru. Může se stát, že budete ortézu nosit po dobu několika týdnů, a to se rozhodně nevyplatí trpět. Pokud máte doma ortézu, kterou jakýsi příbuzný před několika lety použil a vám je absolutně nepohodlná, neváhejte a vyměňte ji! Jakýmsi doplňkem k tomuto bodu může být i přizpůsobení se ročnímu období, ve kterém k úrazu došlo. Ukazuje kalendář právě polovinu prosince? Zvolte bandáž podle materiálu, který bude hřát (některé textilní jsou totiž vyteplené). Potíte se koncem července? Pak investujte do takové, která je tenká, ale samozřejmě hlavně pevná.
  • Uleví od bolesti: správná fixace je důležitá zejména při úrazech zad nebo dolních končetin. Končetina nebo obratel, který je nesprávně fixovaný, může působit utrpení při každém pohybu, třeba i při sebemenším krůčku. Dbejte tedy na to, aby bandáž doopravdy řešila vaše problémy, byla ve správné velikosti či správně nastavená a dostatečně pevná!

Druhy bandáží:

  • krční límec,
  • bederní bandáž,
  • kolenní bandáž,
  • stehenní bandáž,
  • bandáž zápěstí,
  • bandáž kotníku,
  • bandáž lokte.

Délka trvání léčby

Tento bod souvisí s předchozím – pokud bude fixace na úrovni „plus mínus“ a „dejme tomu“, pravděpodobně se nic moc k lepšímu neobrátí a výsledky příští kontroly nebudou zrovna potěšující. 

Estetika

V tomto případě je bohužel otázka krásy mírně upozaděná. To ale neznamená, že by měla zůstat úplně zapomenuta.

Cena (Kč)

Nejprodávanější značky

Výhodné nabídky už nemusíte hledat

pošleme vám je e-mailem :)

Zkuste to, odhlásit se koneckonců můžete kdykoli.
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám