Podrobné informace

Vynikající lékořicová tyčinka s čokoládou.

Informace o produktu

Výrobce: OY PANDA AB
Kód výrobku: 35766
Kód EAN: 6412500070003
Držitel rozhodnutí: OY PANDA AB

Užití
Lékořice je součásti mnoha čajů, které jsou vyráběné jako léčiva i jako potraviny určené pro zvláštní výživu.Většina z nás zná lékořici z cukrovinky- pendreku.

Co lékořicový kořen obsahuje
Nejdůležitější obsahové látky jsou saponiny (glycyrhizin - 50x sladčí než řepný cukr) a flavonoidy. Ty jsou zodpovědné za hlavní účinek lékoňce - rozpouštět hlen a usnadňovat vykašlávání.

Jaké jsou účinky a jak se používá v tradiční medicíně
Dříve: Lékořlceje s oblibou využívána jíž od dob egyptskýchfaraónů. Mattíoliho herbář zmiňuje zevrubný postup při pěstování, sklizni i přípravě léčivých prostředků z lékoňce. Ani středověku se tedy podmanivá vůně a lehce štiplavá chuť lékořice nevyhnula. V Českých zemích bylo pak nejoblíbenější užívání léčivého odvaru z lékoňce ketlumení dráždivého kašle.
Dnes: Používá se vnitřně, ve formě čaje (nálevu) nebo extraktu
Vnitřně: Látky z lékoňce podporují tvorbu žaludečních šťáv. Reflexně pak vyvolávají naředění hustého hlenu z dýchacích cest. Ovlivňuje hospodařeni vodou a minerály. Účinkuje při onemocnění ledvinovými kaménky a dnou - díky zvýšenému vylučování moči Z dalších účinků je známo například působení proti zánětu, proti tvorbě žaludečních vředů a zvýšenému svalovému napětí.

Recenze

Recenze produktu Tyčinka lékořicová PEPE 32g

Diskuze

Diskuze k produktu Tyčinka lékořicová PEPE 32g

Přidat nový příspěvek do diskuze