Podrobné informace

Kořenové hlízy yaconu jsou ceněny pro vysokou koncentraci inulinu, polysacharidu, který se v tenkém střevě neštěpí na jednoduché cukry.

Informace o produktu

Výrobce: Gloobe corp. s.r.o.
Značka: NATURALIS
Kód výrobku: 362745
Kód EAN: 859418800173
Držitel rozhodnutí: Gloobe corp. s.r.o.

Yacon konzumují převážně lidé trpící zažívacími problémy a lidé s oslabeným imunitním systémem. Fruktooligosacharidy kumulované v kořenových hlízách yaconu vykazují nízkou energetickou hodnotu, což z něj činí ideální pochoutku osob dodržujících redukční diety.

Výroba

Ačkoli jsou kořenové hlízy yaconu vhodné pro konzumaci v syrovém stavu, značná část produkce určené pro vývoz obvykle bývá zpracovávána sušením do podoby plátků. Ty mohou být dále rozemlety v jemný prášek. Yacon Root Naturalis prochází šetrným procesem dehydratace, což zaručuje maximální množství uchovaných živin.
Základem úspěchu pěstitele je důraz na prvotřídní kvalitu produktů. Při své činnosti se ohlíží také na ekologickou stránku. Přírodní bohatství Peru využívá tak, aby nedocházelo k poškození krajiny.

Konzumace

Dospělí konzumují 1 až 2 zarovnané čajové lžičky (1,5g-3g) 1-2x denně. Děti od 3 let - 1 zarovnaná čajová lžička (1,5g) 1x denně.

Kořen rostliny yacon je vhodné konzumovat rozmíchaný v mléce, jogurtu či tvarohu. Lze přidat do cereálií, ovesných, krupicových či rýžových kaší. Výborně se hodí pro přípravu koktejlů, smoothie, ale také zmrzliny a dezertů.


Nutriční hodnoty

Vitamíny a minerály ve 100 g
Vitamín C 6,4 mg, Vápník 278,6 mg, Sodík 92,9 mg, Draslík 1164 mg, Železo 2,6 mg


Nutriční hodnoty ve 100 g
Energie 357 Kcal / 1495 kJ, Sacharidy 85 g, Tuky 0 g Vláknina 14 g

Recenze

Recenze produktu NATURALIS Yacon Root Bio 100 g

Diskuze

Diskuze k produktu NATURALIS Yacon Root Bio 100 g

Přidat nový příspěvek do diskuze