Oblíbené položky

Úvodní strana » Zdraví a léky » Doplňky stravy » Doplňky stravy na klouby a kosti » Doplňky stravy pro kosti

GENERICA Pro-Osteo plus 30 sáčků

Doplněk stravy Více o legislativě
Kód výrobku: 353514
Zdravé kosti v každém věku. Tělo člověka tvoří zhruba 200 kostí. Dopřejte každé z nich dostatek vitamínů a minerálů. Vhodné již od 3 let.

Více informací

Běžná cena: 199 Kč
182 Kč
Ušetříte: 9 % (17 Kč)

Skladem zítra

Pozítří odešleme, u vás ve středu 29. 1.

Pozítří odešleme, u vás ve středu 29. 1.

Doprava až domů už od 29 Kč, nad 1500 Kč zdarma

Přidejte ještě


Načítám

Podrobné informace

Podrobné informace GENERICA Pro-Osteo plus 30 sáčků

Zdravé kosti v každém věku. Tělo člověka tvoří zhruba 200 kostí. Dopřejte každé z nich dostatek vitamínů a minerálů. Vhodné již od 3 let.

Přípravek Pro-Osteo plus Generica obsahuje vápník ve formě mléčnanu a glukonátu vápenatého, které mají výbornou biologickou dostupnost, neutrální chuť a rozpouštějí se bez zbytku sedimentu. Navíc přípravek obsahuje vitamíny D3 a K2 ve formě rozpustného granulátu, se sladidly. Vápník, vitamin D a vitamin K se podílí na stavu kostí.

Účinky aktivních složek

  • Vápník je nejvíce zastoupenou minerální látkou v lidském organismu. Z toho až 99% je vázáno v kostech a zubech.
  • Vitamin D přispívá k normálnímu vstřebávání a využití vápníku a fosforu v organismu.
  • Vitamin K přispívá k mineralizaci kostí, proto je potřebný pro tvorbu a udržení normální struktury kostí.

Proč užívat Pro-Osteo plus 

  • Růst a mineralizace (ukládání minerálních látek do kostí) kostí jsou u lidí nejintenzivnější v období dětství a dospívání. Maximální množství kostní hmoty je dosaženo kolem třiceti let věku, pak již množství kostní hmoty klesá. U žen úbytek kostní hmoty urychlují hormonální změny, ke kterým dochází před menopauzou a během ní. Z toho důvodu je v každém věku velmi důležitá správná výživa s dostatkem bílkovin, minerálních látek a vitamínů, zejména vápníku, vitaminu D a vitaminu K. Důležitý je také každodenní pohyb, vyhýbání se kouření a pití sladkých sycených nápojů a alkoholu, což výrazně škodí kostní hmotě.
  • Evropský úřad pro bezpečnost potravin (European Food Safety Authority, EFSA) potvrdil, že vápník, vitamin D a vitamin K jsou potřebné pro udržení normálního stavu kostí.

Jak pomáhá vitamin K

  • Vitamin K je ve skutečnosti skupinou vitaminů rozpustných v tucích. Nejdůležitějšími jsou vitamíny K1 a K2. Vitamín K1 (fylochinon) je v zelené listové zelenině, ale špatně se vstřebává, má krátkou biologickou dostupnost a převážně zůstává v játrech.
  • Vitamin K2 (menachinon) vytvářejí ve zdravém střevním prostředí bakterie, ale většina odchází stolicí. Z potravin je nejbohatším zdrojem vitaminu K2 tradiční japonské jídlo natto vyrobené z fermentovaných vařených sojových bobů.
  • Vitamin K2 je málo přítomen v jídle typickém pro západní společnost. Přípravek Pro-Osteo plus Generica obsahuje přirozenou formu vitaminu K2, tzv. izomer MK-7, který se získává patentovaným biofermentačným procesem. Tato forma má lepší biologickou dostupnost a v krevním séru zůstává déle ve srovnání s jinými formami vitaminu K. Pro dosažení maximálního účinku v těle je MK-7 optimálním zdrojem vitaminu K2.
  • Vitamin K přispívá k mineralizaci kostí, proto je potřebný pro tvorbu a udržení normální struktury kostí. Syntéza kostních proteinů, z nichž je nejhojněji zastoupen osteokalcin, je závislá na vitamínu K. Osteokalcin má důležitou roli v kontrole mineralizace tkáně a přestavby kostí.

Složení v jednom sáčku

Vápník 600,0 mg, Vitamin D3 10,0 μg (400 I.U.), Vitamin K2 (MK-7) 90,0 μg, plnidlo izomalt; regulátor kyselosti kyselina citrónová; mléčnan vápenatý, uhličitan vápenatý, glukonát vápenatý, menachinon-7, pomerančové aroma, sladidla sukralóza, steviol-glykosidy, sacharinát sodný; cholekalciferol.

Doporučené dávkování

1 sáček denně rozmíchejte ve 200 ml pitné vody a vypijte. Balení obsahuje 30 sáčků.

Informace o produktu

Výrobce: GENERICA S.R.O.
Značka: GENERICA
Produktová řada: GENERICA kosti
Kód výrobku: 353514
Kód EAN: 8588003769442
Držitel rozhodnutí: GENERICA S.R.O.

Recenze

Recenze GENERICA Pro-Osteo plus 30 sáčků

Diskuze

Diskuze GENERICA Pro-Osteo plus 30 sáčků

 

Mohlo by vás zajímat


Načítám

Nejprodávanější značky

Výhodné nabídky už nemusíte hledat

pošleme vám je e-mailem :)

Zkuste to, odhlásit se koneckonců můžete kdykoli.
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám