Lékárna.cz

Enzymoterapie

WOBENZYM 800 tablet

Léčivý přípravek

WOBENZYM 800 tablet WOBENZYM 800 tablet

Lék s vhodně sestavené enzymy, které mají schopnost účelně ovlivňovat…

Momentálně nedostupné

Enzymoterapie

Volně prodejné léky obsahují unikátní kombinace enzymů za účelem systémové enzymoterapie. Díky tomu urychlují hojení pooperačních ran, posilují imunitní systém, působí proti zánětu a urychlují vstřebávání kožních podlitin nebo otoků. Nejznámějším protagonistou enzymoterapie je značka Wobenzym

Systémová enzymoterapie: Co to je? 

Systémová enzymoterapie spočívá v předem stanovené směsi rostlinných a živočišných enzymů. Tato cíleně sestavená směs je ve formě tablet. Aby nedošlo k poškození trávicími šťávami v žaludku po užití, jsou tyto tablety opatřeny obalem. Rozpuštění tohoto speciálního obalu proběhne až v zásaditém prostředí tenkého střeva. Posléze se enzymy vstřebají a začínají působit v celém lidském organismu.  

Co jsou enzymy?

Enzymy jsou biologické katalyzátory, tedy molekuly, které urychlují chemické reakce v živých organismech. Enzymům se říká také biokatalyzátory

Trávicí enzymy

Enzymy na trávení jsou látky napomáhající procesu trávení v organismu. 

Trávicí enzymy a hubnutí

Trávicí enzymy nemají přímý vliv na hubnutí. Nicméně, 
účinky trávicích enzymů hubnutí mohou podpořit z několika důvodů:

 • ​Efektivní rozklad potravy trávicími enzymy zajišťuje, že tělo dostává všechny potřebné živiny. Nedostatečné trávení může vést k nedostatku živin a zpomalení metabolismu.

 • Chronické záněty v trávicím traktu mohou narušit metabolismus a vést k nárůstu hmotnosti. Trávicí enzymy mohou pomoci snižovat záněty tím, že podporují správné trávení a minimalizují podráždění střev.

Pankreatické enzymy

Pankreatické enzymy jsou klíčové enzymy na trávení produkované slinivkou břišní (pankreasem). Tyto pankreatické enzymy se uvolňují do tenkého střeva, kde pomáhají při trávení tuků, bílkovin a sacharidů:

 • lipáza

 • amyláza

 • proteázy

Přípravky s enzymy

Systémová enzymoterapie nabízí na českém trhu jediný přípravek s enzymy Wobenzym. Složení Wobenzymu je
přesně dané a každý enzym v tomto přípravku má svůj význam.

 • Wobenzym se používá jako podpůrná léčba různých zánětů, artróz, revmatoidní artritidy.

 • Wobenzym je vhodný také pro osoby po operaci k hojení ran.

 • Wobenzym může posílit imunitu v období chřipek a nachlazení.

Jak funguje Wobenzym? 

 • Enzymy obsažené ve Wobenzymu snižují zánět tím, že rozkládají zánětlivé mediátory. To může vést k rychlejšímu zmírnění příznaků zánětupodpořit regeneraci tkání.

 • Wobenzym nenahrazuje léčbu antibiotiky u bakteriálního zánětu. Posiluje však jejich účinek.

 • Před zahájením užívání Wobenzymu spolu s antibiotiky je důležité poradit se s lékařem, aby bylo zajištěno, že tato kombinace je pro vás vhodná.

 • Léčivý přípravek Wobenzym užívejte vždy přesně podle pokynů vašeho lékaře či lékárníka a dle pokynů v příbalovém letáku.

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.