Podrobné informace

Colacal plus D3 je cenným zdrojem vápníku z vaječných skořápek, vitamínu D3 a kolagenu.

Informace o produktu

Výrobce: DACOM Pharma s.r.o.
Značka: DACOM
Kód výrobku: 284212
Kód EAN: 8594011211842
Držitel rozhodnutí: DACOM Pharma s.r.o.

COLACAL Plus D3 je vhodný mládež v období intenzivního růstu, pro sportovce, pro ženy v těhotenství a při kojení, ženy v období menopauzy, pro kuřáky a konzumenty alkoholu, pro starší lidi. Colacal plus D3 je cenným zdrojem vápníku z vaječných skořápek, vitamínu D3 a kolagenu.

Složení

Vápník z vaječných skořápek (uhličitan vápenatý), kolagen typu I, bovinní lyofilizovaný, Vitamín D3 (cholekalciferol), želatinová tobolka.

Doporučené dávkování

2x denně 1 tobolku ráno a večer. Zapít nejlépe citronovou, grepovou nebo pomerančovou šťávou či džusem. Pro udržení normálního stavu kostí doporučujeme užívat nejméně 6-12 měsíců. Pro děti 1x1 tobolku za den. Vhodný pro diabetiky v rámci diety určené lékařem.

Skladování

Při pokojové teplotě, na suchém a tmavém místě. Ukládat mimo dosah dětí! Výrobek není určený pro děti do 3 let. Vhodné pro diabetiky. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Nepoužívat jako náhradu pestré stravy.

COLACAL plus D3 obsahuje
  • Vápník: důležitá složka kostní hmoty (matrix)
  • Kolagen: v kostech váže vápenaté soli
  • Vitamín D3: umožňuje vstřebávání vápníku a fosforu ze střev
Vápník: je potřebný pro udržení normálního stavu kostí a zubů přispívá k normální srážlivosti krve přispívá k normální činnosti svalů přispívá k normální funkci nervových přenosů Vitamín D (cholekalciferol): přispívá k normálnímu využití vápníku a fosforu přispívá k normální hladině vápníku v krvi přispívá k normální funkci imunitního systému Vápník v tabletách COLACAL plus D3 je vhodný pro všechny skupiny obyvatelstva, zvláště pro ženy v období menopauzy (přechodu), kdy dochází k velkým ztrátám kostní hmoty 1 - 3 % ročně. Vápníku v těle je poměrně velké množství, z toho 99 % vápníku je vázáno v kostech. Zbylé 1 % hraje důležitou roli v krvi, má vliv na práci svalů i nervových buněk. Kosti jsou jakási zásobárna vápníku a organismus si jej z kostí vždycky stáhne, pokud ho potřebuje jinde.

Kosti tvoří oporu lidského těla. Jsou pevné, ale i dostatečně pružné a na to, jakou nesou váhu, jsou velmi lehké. Kost je tvořena minerály jako je vápník, hořčík, zinek, fosfor apod. a kolagenem. Vitamín D3 cholekalciferol patří mezi vitamíny rozpustné v tucích. Vzniká také při působení slunce na pokožku. Odborníci uvádějí, že 15 minut pobytu na denním světle, by mělo pokrýt denní potřebu vitamínu D3. Je také důležitý pro správnou funkci obranného systému – příznivě ovlivňuje imunitu.

Kolik vápníku potřebujeme?

Z minerálů je pro stavbu, růst a obnovu kostní hmoty nejdůležitější vápník. Denní potřeba člověka je 1 – 1,5 g vápníku. V běžné stravě - bez mléčných výrobků, je obsaženo 0,4 - 0,5 g vápníku.

Recenze

Recenze produktu DACOM PHARMA Colacal Plus D3 60 tobolek

Diskuze

Diskuze k produktu DACOM PHARMA Colacal Plus D3 60 tobolek

Přidat nový příspěvek do diskuze