Lékárna.cz

Mumio na regeneraci i stres

Tableta černá jako uhel, která se při kontaktu s kůží a teplem rozpouští. Pro imunitu prý úplný zázrak. Co znamená tajuplný název “mumio”? Prozradíme vám, odkud tato podivná hmota pochází a čím může být prospěšná lidskému zdraví.

Mumio na regeneraci i stres
Sdílet
Navštivte související produktové kategorie

Co je mumio

Mumio je horská pryskyřice nazývaná někdy též jako "slzy hor" nebo "černé zlato". Jde o přírodní směs organických a anorganických látek snadno rozpustných ve vodě, které se sbírají ve skalních trhlinách, dutinách a výčnělcích horských jeskyní v Asii, předně na Kavkazu, Altaji a jinde.

Co obsahuje mumio

V látce zvané mumio bylo nalezeno 26 stopových prvků, mezi ty nejznámější patří  selen, mangan nebo kobalt. Z minerálů je to pak železo, vápník, hořčík, ale také třeba draslík, měď a mnoho dalších. Dále pak složení zahrnuje organické kyseliny, mastné kyseliny, oxidy kovů, fosfolipidy, aminokyseliny a také vitamíny ze skupiny B. Bylo zjištěno, že mumio obsahuje stopy včelího jedu - jedincům, kteří trpí alergií na včelí produkty, není mumio doporučeno k užívání.

Mumio má tu čest patřit mezi adaptogeny. Většina adaptogenů je navíc rostliného původu.

Co je to adaptogen

Je to látka, která má blahodárný vliv na lidský organismus a zároveň nemá žádné vedlejší nežádoucí účinky. To se bohužel nedá říct o celé řadě běžných léků. Jak název napovídá, adaptogeny uvolňují napětí, které v člověku vzniká na základě stresu - adaptují tělo na nestandardní podmínky, ve kterém se tělo v době stresu ocitá. Stres měl v minulosti svůj obrovský význam. Dnes ho je však tolik, že si s tím tělo většinou neporadí a organismus selhává pod vlivem různých onemocnění. Adaptogeny zachovávají běžné tělesné funkce i při přetížení stresem, jsou zcela neškodné a průběžně prospívají organismu.

Mezi nejznámější adaptogeny řadíme ženšen, kustovnici, lékořici nebo reishi.

Jak užívat mumio

Mumio tablety jako doplněk stravy se většinou užívají jednou až dvakrát denně mezi jídly po dobu 4 týdnů. Je možné mumio rozpustit ve vodě a roztok používat k potírání nebo pro obklady. Lékaři starověké Číny ho používali i ve formě masti u pacientů, kteří trpěli citlivou pokožkou, ekzémy či lišejem.

Přečtěte si také

Potničky vznikají v důsledku ucpání potních žláz, ke kterému dochází při nadměrném pocení. Teploty nad 30°C, vysoká vlhkost vzduchu a intenzivní fyzická aktivita jsou hlavními spouštěči tohoto…

více

Úpal a úžeh má většina lidí spojeno s létem, nicméně úpal se sluníčkem souviset přímo nemusí. To je také hlavní rozdíl mezi těmito dvěma nemocemi z přehřátí, které jsou jinak velmi podobné a odlišit…

více

Zarděnky neboli rubeola jsou infekční virové onemocnění, které patří do skupiny dětských infekčních chorob. Šíří se kapénkovou cestou – kašlem a kýcháním nakažených osob. Virus se dostává do…

více

Třezalka tečkovaná patří mezi nejznámější a nejpoužívanější léčivé byliny. Nicméně tato blahodárná rostlina může výrazně ovlivnit působení mnoha léků. Pokud ji užíváte současně s jinými medikamenty,…

více

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.