Oblíbené položky

Úvodní strana » Magazín Lékárna.cz » Články a blogy » Mumio na regeneraci, stres nebo ekzémy

Mumio na regeneraci, stres nebo ekzémy

Péče o tělo Imunita Zdraví z přírody Kosmetika

Tableta černá jako uhel, která se při kontaktu s kůží a teplem rozpouští. Pro imunitu prý úplný zázrak. Co znamená tajuplný název “mumio”? Odkud tato podivná hmota pochází a čím může být prospěšná lidskému zdraví?

Mumio na regeneraci, stres nebo ekzémy

Není se třeba obávat, že má název něco společného s mumií. Slovo mumio doslova znamená chránící tělo, tělo uchovávající. Mumio se získává z horských oblastí v Asii, kde se ukrývá několik nalezišť. Vědci se léta přeli o to, jestli se jedná o látku organickou nebo anorganickou. Zdá se, že pojímá obě tyto složky. Ať je to tak či tak, důležité je, že obsahuje opravdu spoustu cenných látek - složení mumia je vskutku rozmanité. Nejedná se navíc o žádnou novinku, v medicíně se mumio používalo už před stovkami let. Dokonce se říká, že o něm ve svých spisech psal i Aristoteles. 

Složení mumia

V látce zvané mumio bylo nalezeno 26 stopových prvků, mezi ty nejznámější patří ku příkladu selen, mangan nebo kobalt. Z minerálů je to pak železo, vápník, hořčík, ale také třeba draslík, měď a mnoho dalších. Dále pak složení zahrnuje organické kyseliny, mastné kyseliny, oxidy kovů, fosfolipidy, aminokyseliny a také vitamíny ze skupiny B. Bylo zjištěno, že mumio obsahuje stopy včelího jedu - jedincům, kteří trpí alergií na včelí produkty, není mumio doporučeno k užívání.

Jak mumio působí na lidské zdraví

Podle dostupných zdrojů se zdá, že výčet pozitivních vlivů na lidské zdraví je opravdu různorodý. Seznámíme vás alespoň se základními oblastmi, ve kterých může mumio působit blahodárně.

Mumio podporuje:
  • normální stav kostí a kloubů
  • trávení
  • imunitní systém
  • paměť a soustředění
  • normální funkci reprodukčních orgánů
  • normální funkci močové soustavy
  • metabolismus sacharidů a lipidů
  • kontrolu tělesné hmotnosti

Mumio má tu čest patřit mezi adaptogeny. Většina adaptogenů je navíc rostliného původu.

Co je to adaptogen

Je to látka, která má blahodárný vliv na lidský organismus a zároveň nemá žádné vedlejší nežádoucí účinky. To se bohužel nedá říct o celé řadě běžných léků. Jak název napovídá, adaptogeny uvolňují napětí, které v člověku vzniká na základě stresu - adaptují tělo na nestandardní podmínky, ve kterém se tělo v době stresu ocitá. Stres měl v minulosti svůj obrovský význam. Dnes ho je však tolik, že si s tím tělo většinou neporadí a organismus selhává pod vlivem různých onemocnění. Adaptogeny zachovávají běžné tělesné funkce i při přetížení stresem, jsou zcela neškodné a průběžně prospívají organismu.

Mezi nejznámější adaptogeny řadíme ženšen, kustovnici či lékořici. Z hub je to pak reishi nebo-li lesklokorka lesklá.

Mumio a dávkování

Mumio tablety jako doplněk stravy se většinou užívají jednou až dvakrát denně mezi jídly po dobu 4 týdnů. Je možné mumio rozpustit ve vodě a roztok používat k potírání nebo pro obklady. Lékaři starověké Číny ho používali i ve formě masti, pro své protizánětlivé a regenerační účinky, u pacientů, kteří trpěli citlivou pokožkou, ekzémy či lišejem.

Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám