Lékárna.cz
Hledat

Obezita

Obezita – poslední dobou často nazývána jako epidemie 3. tisíciletí. V současnosti je to velmi rozšířené civilizační onemocnění, které s sebou přináší nemálo zdravotních komplikací.

ORLISTAT SANDOZ 60 mg 84 tobolek

Léčivý přípravek

ORLISTAT SANDOZ 60 mg 84 tobolek

Orlistat Sandoz je léčivý přípravek, který může pomoci snížit…

Skladem

535 Kč

Obezita - detailní popis

Je důležité s nadváhou bojovat pohybem a zdravým životním stylem a nemálo nám s tím pomohou i přípravky na hubnutí.

Obezita je v zásadě nahromadění tukové tkáně v organismu. Tento problém narůstá nejen celosvětově, ale i v rámci České republiky. Uvádí se, že u nás je až 21 % mužů a 31 % žen obézních. Navíc přičteme-li k obezitě také nadváhu, dostáváme se až k alarmujícím číslům, která ukazují, že 72 % mužů a 68 % žen nemá tělesnou hmotnost v normálu. Velkým problémem se také stává nadváha a obezita dětí.

Příčiny obezity a nadváhy

Nejenže nadváha a obezita nevypadá moc hezky, navíc je provázena mnoha komplikacemi, například vysokým cholesterolem, cukrovkou, zvýšeným rizikem výskytu kardiovaskulárních onemocnění atd. Co patří tedy mezi hlavní příčiny vzniku těchto problémů?

  • Dědičnost.
  • Nedostatek pohybu – malý výdej energie a oproti tomu vysoký příjem.
  • Nevhodná skladba potravin – nadbytek tuků, cukrů.
  • Hormonální vlivy – snížená funkce štítné žlázy.
  • Psychogenní faktory – stres, frustrace, deprese.
     

Jak snížit svoji váhu

Tablety ani čaje nejsou všemohoucí. Potřebujete-li snížit svoji tělesnou hmotnost, a to pokud možno s trvalým efektem, vyvarujte se krátkodobých a drastických diet. Chcete-li docílit dlouhodobých výsledků, je zapotřebí celkově změnit svůj životní styl. Zejména upravit stravovací návyky a zařadit pohybové aktivity do běžného života. Je třeba více energie ze sebe dostat než přijmout. 

Zeptejte se lékárníka

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.