Podrobné informace

Rychlá a bezpečná* úleva od pálení žáhy. Užívejte při pálení žáhy, při překyselení žaludku a pocitu plnosti. Působí již po 5 minutách.

Čtěte pečlivě příbalovou informaci. Rennie je lék k vnitřnímu užití.

Informace o produktu

Výrobce: Delpharm Gaillard
Značka: RENNIE
Kód výrobku: 11365
Kód EAN: 3534510000443
Kód SÚKL: 58118
Držitel rozhodnutí: Delpharm Gaillard

Pomůže Vám při pálení žáhy, pocitu plnosti, nadýmání i pocitu na zvracení. Je vhodný i pro těhotné a kojící ženy.

Jak funguje

Funguje na principu neutralizace, rychle mění přebytečné žaludeční kyseliny na vodu a další pro tělo neutrální látky. 

  • rychlá a bezpečná* úleva od pálení žáhy.
  • při překyselení žaludku a pocitu plnosti
  • působí již po 5 minutách

*Užívat maximálně 16 tablet denně a neužívat dlouhodobě.

 


Oznámit nežádoucí účinky

Příbalový leták

 

PŘÍBALOVÁ INFORMACE - VP
Informace pro použití, čtěte pozorně !

Rennie
Žvýkací tablety

Rennie žvýkací tablety jsou léčivým přípravkem, který chrání sliznici žaludku a tenkého střeva tím, že působí proti překyselení žaludeční šťávy. Žvýkací tablety neutralizují přebytečné žaludeční kyseliny a obnovují normální rovnováhu ve složení žaludeční šťávy. Tak jsou žaludeční a střevní sliznice chráněny proti škodlivým vlivům. Jelikož jsou žvýkací tablety dobře rozpustné, nastupují účinky přípravku rychle.

Složení tablety

Léčivé látky - Calcii carbonas 680 mg, Magnesii subcarbonas ponderosus 80 mg. Pomocné látky - sacharosa 475 mg, bramborový škrob, kukuřičný škrob, mastek, lehký tekutý parafín, mátové a citrónové aroma, magnesium-stearát.

Indikační skupina

Antacidum

Indikace

Překyselení žaludku a tím vyvolané žaludeční obtíže (pálení žáhy, pocit plnosti, nadýmání, pocit na zvracení – nausea, plynatost). Rennie žvýkací tablety mohou být použity v doporučených dávkách i při žaludečních obtížích vyvolaných překyselením v průběhu těhotenství. Přípravek mohou použít i kojící matky.

Kontraindikace

Při omezené činnosti ledvin a u dětí do 15-ti let věku se má Rennie žvýkací tablety užívat pouze na doporučení lékaře. Léčivý přípravek se nesmí používat při přecitlivělosti na některou účinnou nebo pomocnou látku, při zvýšené hladině vápníku a hořčíku v krvi a moči, při těžkém poškození ledvin a při střevní neprůchodnosti.

Nežádoucí účinky

Při léčebných dávkách se nežádoucí účinky prakticky nevyskytují. Při předávkování se může u některých pacientů vyskytnout zácpa nebo průjem. Při několikaměsíčním užívání vysokých dávek uhličitanu vápenatého může dojít ke zvýšení kalcia v krvi, v moči, k alkalizaci moče, event. může dojít až k selhání ledvin.

Při případném výskytu nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí se o dalším užívání přípravku poraďte se svým lékařem.

Interakce

Vstřebávání a vylučování jiných, současně užívaných léků může být ovlivněno a týká se to zvláště těch, které se vstřebávají pouze v kyselém prostředí. Proto se nedoporučuje současné užívání Rennie žvýkacích tablet s jinými léky.(např. tetracykliny, salicyláty, vit. D). Má se dodržovat odstup asi 2 hodin mezi podáním tohoto přípravku a jiného léku. V nejasných případech je nutná porada s lékařem.

Upozornění

Při omezené funkci ledvin a u dětí mladších 15-ti let se poraďte s lékařem. Pozor při diabetu! V jedné žvýkací tabletě je cca 0,5 g sacharózy. Při pokračování obtíží, nebo když se za léčby nedostaví očekávaný účinek, je nutná co nejdříve porada s lékařem. Antacida se doporučuje užívat pro příležitostnou léčbu a všeobecně ne déle než 2 týdny nepřetržitě, pokud lékař neurčí jinak.

Dávkování

Dospělí a děti starší 15-ti let 1 – 2 žvýkací tablety mezi dvěma jídly nebo kdykoliv při obtížích rozpustit v ústech (cucat). Neužívejte více než 16 tablet za 24 hodin..

Varování

Přípravek se nesmí používat po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu. Na blistru je doba použitelnosti označena EXP. a číslo šarže C.S. Ukládejte mimo dosah a dohled dětí.

Uchovávání

Tento léčivý přípravek nevyžaduje žádné zvláštní podmínky uchovávání.

Balení

6, 24, 48, 96 žvýkacích tablet

Držitel registračního rozhodnutí

Bayer s.r.o., Praha, Česká republika

Výrobce

Delpharm Gaillard, 33, rue de l’Industrie, 74240 Gaillard, Francie

Datum poslední revize 10.7.2012.
Příloha č. 1 ke sdělení sp.zn. sukls155403/2012

Recenze (12)

Recenze produktu RENNIE® 48 žvýkacích tablet

Recenze od 12 uživatelů s celkovým hodnocením 100 %.

Přidat recenzi produktu

(13) (4)

100 %

(11) (6)

100 %

(7) (9)

100 %

(10) (5)

100 %

(9) (9)

100 %

(11) (9)

100 %

(8) (8)

100 %

(10) (9)

100 %

doporučuji

  • na pálení žáhy po jídle mi vyhovují

(9) (7)

100 %

(9) (7)

100 %

Diskuze

Diskuze k produktu RENNIE® 48 žvýkacích tablet

Přidat nový příspěvek do diskuze