Lékárna.cz

Probiotické kapky na dětské koliky

COLENTAL Perorální roztok 15 kusů

Homeopatický lék

COLENTAL Perorální roztok 15 kusů COLENTAL Perorální roztok 15 kusů

Novinka

Colental je homeopatický léčivý přípravek užívaný tradičně v…

Skladem více než 5 kusů

309 Kč 270 Kč -13 %

Probiotické kapky na dětské koliky

Která maminka nezažila probděnou noc, kdy její děťátko plakalo a nešlo utišit? Pláč a citlivé nadmuté bříško, to jsou příznaky, ze kterých lze usuzovat, že se pravděpodobně jedná o dětskou koliku neboli “prdíky”. To je u častý jev hlavně u kojenců, kterým se trávicí soustava teprve vyvíjí. Jejich tělíčko si zkrátka na náš svět ještě zvyká.

Naštěstí lze miminku jednoduše a účinně pomoci...

Několik způsobů, jak dítěti od bolení bříška ulevit

  • Pediatři často doporučují podávat dětem při takových potížích probiotické kapky, které přispívají ke správné rovnováze trávicího traktu. Mezi maminkami jsou oblíbené například kapky na prdíky BioGaia ProTectis, které je možné podávat i těm nejmenším dětem.
  • Další možností, jak vyhnat bolest z bříška ven, je podpůrná masáž bříška. Použijte speciální masážní gel a jemně masírujte bříško dítěte kolem pupíku. Na závěr pohybujte nožičkama dítěte, jako byste jezdili na kole. K masáži doporučujeme například masážní gel Pupík.
  • Zcela přírodním prostředkem, který s úspěchem používaly už naše babičky, jsou bylinné čaje. Osvědčený je například fenyklový čaj, který mohou pít i ty nejmenší děti. Větším dětem můžeme dávat pít i bylinné směsi. Čaj byste neměli sladit, aby jste nezvyšovali riziko vzniku zubního kazu.
  • Důležité je také udržet bříško miminka v teple. Pomoci může nahřívací polštářek, který se přiměřeně nahřátý dává děcku na bříško.
  • V extrémních případech, kdy bolest nepolevuje, lze použít rektální rourku. Pamatujte však, že není vhodné používat ji příliš často.

Kategorii Probiotické kapky na dětské koliky najdete i na našem slovenském e-shopu MojaLekáreň.sk

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.